Kāpēc mēs novecojam

novecosanas-procesiCilvēka ķermenis sastāv no miljardiem šūnu. Visas mūsu šūnas veidotas diezgan sarežģīti, pie tam katram orgānam tās stipri atšķiras. Cilvēka organismā ir vairāk kā 100 dažādu šūnu veidu. Katrā šūnā – dzīvs, atjaunojošs organisms.

Bet, ja jau šūnai piemīt spēja atjaunoties, kāpēc cilvēks noveco un slimo?

Kā šūna dzīvo

Katra šūna ir spējīga augt, attīstīties, absorbēt barības vielas, izvadīt atkritumus. Tā spējīga dalīties, radīt jaunas šūnas. Visas šūnas atrodas noteiktā saistībā ar pārējām un ir spējīgas reaģēt uz kairinājumu.

Dažādu orgānu šūnu dzīves ilgums atšķiras. Piemēram, galvas smadzeņu un sirds šūnas spējīgas dzīvot gadu desmitiem. Bet ir šūnas, kuras dzīvo tikai dažus mēnešus (piemēram, plaušās). Ir šūnas, kuras atjaunojas katru diennakti. Tās ir zarnu un mutes gļotādas šūnas. Vidēji cilvēka organisms atjaunojas ik pēc septiņiem gadiem.

Kāpēc atjaunojusies šūna neatjauno ķermeni

Šūnai ir tieksme vairoties un tas notiek dalīšanās procesā. Tā rezultātā no vecas šūnas veidojas jauna. Bet, ja vecajā šūnā ir radies bojājums, tad jaunajā šis bojājums paliek. Tādā veidā visi bojājumi uzkrājas un pastiprinās. Bet ne visai vērtīgais bojāto šūnu kopums veicina pirmslaika novecošanas procesus un slimības.

Cik ilgi cilvēks varētu dzīvot

Kad cilvēks saslimst, daudzu organisma šūnu dzīves ilgums strauji samazinās. Šūnas iet bojā, cīnoties ar dažādiem vīrusiem un baktērijām, bet pats cilvēks noveco.

Dažādu toksisko vielu nokļūšanu organismā veicina:

 • nekvalitatīvs ūdens;
 • alkohols;
 • tabaka;
 • stresa ietekme;
 • nevēlama toksisko vielu (tai skaitā daudzu medikamentu) ietekme.

organisma-piesarnosanaJa šūna tiek pakļauta daudz un dažādām traumām un ietekmēm, ar laiku veco šūnu atmiršanas process sāk ņemt virsroku pār jaunu šūnu veidošanās procesu. Šūnas mirst, bet tās aizvieto mazāks jauno šūnu skaits. Šī iemesla dēļ cilvēks noveco ātrāk nekā tam būtu jānotiek.

…Bet pēc zinātnieku domām, cilvēka dzīvei būtu jāilgst 100 – 150 gadus un tā varētu būt norma.

Cilvēka organisma audi noveco tai gadījumā, kad to lielākā daļa sastāv no bojātām un atmirušām šūnām.

Tas notiek vairāku iemeslu dēļ:

 • Cilvēka organisma piesārņojums, kas sasniedz šūnas līmeni (vērtīgās vielas, kas nonāk organismā nav spējīgas nonākt asinīs un bez pilnvērtīgas pārtikas šūna ātrāk noveco un mirst);
 • Apkārtējās vides piesārņojums;
 • Konservētas pārtikas lietošana.

Principā, šos trīs punktus var apvienot pirmajā un tie liecina tikai par vienu:

– lai šūna saņemtu visu tai nepieciešamo, lai tā spētu sevi aizsargāt un cīnīties pret organisma saindēšanas procesiem ar kaitīgajām, tajā nonākušajām vielām, vairs ar dārzeņiem un augļiem nepietiek. Ir jāsāk uzmanība pievērst labiem, efektīviem, dabīgas izcelsmes uztura bagātinātājiem, kurus visā pasaulē un jau sen gudri cilvēki lieto tamdēļ, lai panāktu šo kompensāciju. Viennozīmīgi, šai kategorijā neiekļaujas sintezētie vitamīni. novecosanas-procesi (2)

– organisms steidzami un regulāri jāattīra, lai beidzot asinīs sāktu nonākt kaut kas labs kaut vai no tā vien, ko kā pārtiku uzņemam patreiz.

Par manis, manas ģimenes, mūsu draugu un daudzu paziņu un tūkstošiem cilvēku gadiem pārbaudītu metodi, jeb organismu un asinsriti attīrošas Holy tējas lietošanu un tās vērtību es jau tev stāstīju vienā no savām publikācijām. Tu, protams, vari izvēlēties savu metodi, bet izdari to.

Cilvēks arī solīdā vecumā ir spējīgs būt spēcīgs un jauneklīgs. Galvenais, parūpēties par to jau krietni, krietni iepriekš.

P.s. Publikācijas pamatinformācija iegūta no interneta medicīnas  saitu resursiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Izrādās, ka darbošanās vispasaules tīklā, ko sauc par internetu, ir vērtīga, īpaši 50+ sieviešu un vīriešu cilvēces daļai. Tas tika noskaidrots u ...

 • Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka dzīves procesa un skābekļa patēriņa rezultātā cilvēka organismā veidojas īpašas molekulas, kuru nosaukums ir brīvi ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Osis

  Par novecošanās mehānismu – pilnīgas muļķības. Šūnās daloties, neņem informāciju no savām bojātajām daļām, bet gan no sākotnējā plāna – hromosomām. Tas ir līdzīgi kā – ja vīrietis, kas zaudējis karā kāju, uztaisa bērnu, bērns taču nebūs bez kājas, vai ne? Tas tādēļ, ka spermatozoīdi satur savu sākotnējo, “ideālo” formu.

  Bet kādēļ tad notiek novecošanās? Izskaidrojums ir gaužām vienkāršs – ir gēns, kas “uzskaita” atjaunošanās reizes un ar laiku, kad reižu sāk palikt par daudz, iejaucas procesā un sagrauj sākotnējo formu, lai laika gaitā tā novestu pie organisma bojāejas. Kādēļ šis gēns vajadzīgs? Tādēļ, ka organisms, kas mirst, sugas līmenī ir konkurētspējīgāks par to, kas nemirst, jo paaudžu maiņa nodrošina attīstību.

  Šobrīd notiek pētījumi un eksperimenti attiecībā uz šī gēna “atslēgšanu”, bet tam var būt visai nepieņemamas balkusparādības, piemēram, plaši atmiņas zudumi u.tml., kas “mūžīgo jaunību” padara par ne tik jauku perspektīvu.

   
   
   
  • Par novecošanas procesu – pilnīgi iespējams, ka Osi, Jums ir taisnība, bet pilnīgi iespējams, ka šīs publikācijas informācija ir patiesāka…Zinātniece neesmu es un laikam arī Jūs tikai lasāt un sekojat internetā, ko dara gudrie…Konkrēti šī informācija par dalīšanās procesu ir gūta no interneta resursiem. Es domāju, ka arī šai jomā joprojām notiek pētījumi, tāpāt kā visās, un notiks vel gadu simtiem :) Ej nu sazini, kam taisnība…

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata