7 ilga mūža un veselības noslēpumi

sievaUn atkal par ilgu mūžu un veselību…

Bet kas tad mums, sievietēm pēc 40 ir svarīgākais? Esam dzīvojušas 40 un vairāk gadus un jau zinām, ka sievietes veselība ir tiešā saistībā ar skaistumu un otrādi. Un nu vairs moderns make-up nav pirmajā vietā, pirms veselības. Mani noteikti sapratīs sievietes pēc 40.

Kāpēc? Nu tieši tāpēc, ka esam jau paspējušas apjaust un sajust veselības svarīgumu… Un tad, kad pirmā saskarsme ar šo tēmu ir notikusi jau savā praksē, tad nav vairs nekas jāpierāda..ir vienkārši jāmeklē iespējas dzīvi, dzīves stilu uzlabot un mainīt tā, lai par šo tēmu ar gadiem būtu nevis vairāk, bet gan mazāk jārunā.

Kas tad ir jāzina mums, 40-gadniecēm, lai savu dzīves nākamo posmu nevis vienkārši nodzīvotu, bet, lai to nodzīvotu ilgi,  veselīgi un aktīvi? Izrādās, šie noslēpumi ir pavisam vienkārši un viegli izpildāmi. Es tikai centīšos tos tev vēlreiz atgādināt.

Zinātnieki ir konstatējuši, ka ilga dzīve un veselība tikai par 11% ir atkarīga no iedzimtības.  Pārējie 89% – mūsu dzīves stila, spējas būt noturīgai pret stresu un ekoloģijas iespaida rezultāts. Un, par laimi, šos, vismaz pirmos divus faktorus, mēs spējam ietekmēt pašas.

Lūk, šie vienkāršie ilga mūža un veselības noslēpumi, kas ļaus mums dzīvot ilgi un būt veselām.

Āboliabols

Britu Uztura Pētījumu institūta zinātnieki konstatējuši, ka regulāra ābolu ēšana pagarina jaunību. Zinātnieki izdalīja no āboliem epikatehīnu – vielu , kas ir līdzvērtīga zaļās tējas polifenoliem. Šī viela atgriež elastību asinsvadu sieniņām, kā rezultātā uzlabojas sirds darbība, asins cirkulācija asinsvados un nostiprinās imunitāte.

Rūgtā šokolāde

šokolādeEiropas dermatologi ir veikuši pētījumu un konstatēja, ka daži gabaliņi rūgtās šokolādes, kuri tiek apēsti katru dienu, samazina grumbiņu un ādas vēža rašanās risku. Iemesls – vērtīgie flavonoīdi, kurus satur kakao pupiņas. Nepieciešamā flavonoīdu koncentrācija ir rūgtajā šokolādē, kuras sastāvā kakao ir 70%.

Savukārt, Itālijas pētnieki konstatējuši, ka katru dienu apēsti 2-3 rūgtās šokolādes gabaliņi spēj mazināt iekaisumus, kas iespējami asinsvadu sistēmas  saslimšanas gadījumos. Bet Britu kolēģi – ka ik dienu lietojot rūgto šokolādi, tā uzlabo atmiņu un palīdz cīņā ar hronisko nogurumu.

Antioksidantigaršvielas

Par tiem mēs blogā jau runājām.  Un jau zinām, ka tie aizsargā mūsu šūnas no brīvajiem radikāļiem. Ar gadiem brīvie radikāļi uzkrājas un visu, kas ir apkārt, sāk iznīcināt. Onkologiskās saslimšanas, kas ir radušās brīvo radikāļu ietekmē – viens no  pasaulē visizplatītākajiem veselības zaudēšanas un nāves  iemesliem. Krievu zinātnieki noskaidroja, ka efektīvi antioksidanti var būt arī ēteriskās eļļas, kuras ir  dabisko garšvielu sastāvā.

Sekss un piedošana

Amerikas pētniekiem ir savs skatījums uz dzīves ilguma pagarināšanas metodēm. Pirmkārt, ir jāiemācās  piedot. Šī prasme palīdz vieglāk atbrīvoties no stresa. Otrs svarīgs punkts ir sekss. Seksa laikā organismā izdalās hormoni, kas apspiež vientulības sajūtas un tas ļoti palīdz tikt galā ar stresu.

Fiziskas aktivitātes

Izrādās, ka katra fizisko nodarbību stunda vai katra enerģiska 30 minūšu pastaiga pazemina „sliktā” holesterīna līmeni par 4 miligramiem uz dekalitru. Kā zināms, tieši „sliktā” holesterīna līmeņa palielinājums ir iemesls asinsvadupastaiga-1 aterosklerozes, koronāro sirds slimību un miokarda infarkta attīstībai.

Veselībai un ilgam mūžam nav svarīgi cik tu sver, svarīgi cik tu daudz kusties!  Šo sensacionālo paziņojumu ir izteikuši Dienvidu Karolīnas zinātnieki. Izrādās, ka ilgāk par citiem dzīvo un labāk jūtas tie, kas dienas lielu daļu pavadījuši kustoties. Iet runa ne tik daudz par fitnesu, cik par darbošanos mājās, dārzā, pastaigām ar mazbērniem un mājas dzīvniekiem, iešanu iepirkties.

Gudra sieva

Zviedrijas pētnieki uzskata, ka vīriem pieder pavisam viegla metode pagarināt savu mūžu. Pētnieki konstatēja, ka vīru dzīves ilgums ir tieši atkarīgs no … sievas gudrības un intelekta. Zinātnieki domā, ka iemesls tam ir tas, ka tieši sieviete ir tā, kas nodarbojas ar mājas, ikdienas un pārtikas jautājumiem. Līdz ar to gudra un zinoša sieva ģimenei izvēlas vērtīgus, veselīgus produktus un ēdienus, veselīgu, sievai un vīram kopēju hobiju, mēģina vīru atradināt no kaitīgiem ieradumiem, tādiem kā kāre uz pīpēšanu un pastiprinātu alkohola lietošanu.

miegsPilnvērtīgs miegs

Ja sieviete diennaktī guļ mazāk par 8 stundām, palielinās sirds slimību saslimšanas risks – tā uzskata britu zinātnieki. Regulārs miega trūkums sievietes asinīs palielina aktīvo proteīnu daudzumu, kas, savukārt, palielina sirds-asinsvadu saslimstības risku. Bez tam, sievietēm, kas guļ mazāk par 8 stundām, asinīs palielinās olbaltuma daudzums, kas provocē iekaisuma procesu rašanos.

Izskatās pavisam vienkārši un ir lietas, ko mēs JAU darām, vai ne? Tās tikai jāpapildina ar atlikušajiem, iztrūkstošajiem punktiem…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Make-up, grims, dekoratīvā kosmētika (tam ir daudz nosaukumu) ir līdzeklis, kurš sievietes rokās varētu būt un ir spēcīgs ierocis, kas tiek pielie ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata