Daži padomi, kā izmantosim jaunās modes tendences

modes_trendi_2019

Šis būs papildinājums, jeb neliels turpinājums septembra beigās manis vadītajam garderobes veidošanas vebināram BŪSIM STILĪGAS ARĪ SAVOS 40 un 50+. …jeb, kā mūsu esošajai garderobei pievienot iederīgākās jaunās TOP-10 krāsas un ieviest piemērotākos šīs sezonas trendus.” Un, tātad, parunāsim par to,…

KĀ ADAPTĒT KRĀSAS?

Ja runājam par moderno 2018./2019.gada rudens-ziemas TOP krāsu desmitnieku, ir jāsaprot kāds ir jūsu sezonas kolorīts – spilgts vai pieklusināts, silts vai vēss. Un atkarībā no tā, mēs analizējam moderno toņu piedāvājumu un no tiem pērkam tikai tos, kuri varētu piestāvēt mums vai iederētos mūsu krāsu paletē.

Lūk, moderno 2018.-2019.gada rudens-ziemas sezonas krāsu desmitnieks:

top_10_modernas_rudens_ziemas_2019_krasas

Ja gribētā krāsa mums nepiestāv, varam šīs krāsas apģērba elementu vai aksesuāru pielietot apakšējā komplekta daļā. Tātad, tālāk no sejas. Piemēram – bikses, soma, josta, apavi utt. Vai arī šo krāsu izmantot, lai veidotu komplektu ar kādu no neitrālajām krāsām ( melnu, baltu, pelēku, bēšā…).

DABAS DOTAIS KOLORĪTS

Piemēram, modē ir zelta jeb siltais dzeltenīgais Ceylon Yellow)  tonis. Košā pavasara sezonas pārstāve var izvēlēties šīs krāsas tīro – cāļa dzeltenuma versiju, bet pieklusinātā, siltā rudens pārstāve – “netīrāku” dzeltenuma analogu, kurā jūtams tāds kā pelēcīgs piejaukums.

dzeltena_kleitadzeltens_metelismodernas_krasas_2019_1

Vēso sezonu pārstāvēm varētu ieteikt tieši šo moderno krāsu tuvu sejai nenēsāt. Tāpēc, ja dzeltenā krāsa patīk, labāk izvēlēties vēsos dzeltenās krāsas toņus, piemēram, citrona dzelteno.

dzeltenis_aksesuaridzeltens_manikirs

FAKTŪRA

Starp citu, ne mazāk svarīgi ir izvēlēties krāsu toņus, ievērojot auduma faktūru, jo viena un tā pati krāsa uz dažādām auduma faktūrām var izskatīties dažādi.

ceilonas_tejas-dzeltenais

Šobrīd modē smaragda krāsa. Spilgto vēso ziemas sezonu pārstāvēm tā piestāvēs, ja tiks izmantota uz gludiem audumiem vai materiāliem (āda, zīds), bet silto sezonu pārstāvēm labāk izvēlēties šīs krāsas audumu ar faktūru: zamšādu, vilnu, angoru.

TRENDU ADAPTĀCIJA UN MŪSU VECUMS

Izvēloties krāsas un toņus, liela nozīme ir arī sievietes vecumam. Jo sieviete ir vecāka, jo gaišākiem jābūt toņiem. Neveidosim arī spilgtus kontrastus tuvu pie sejas. Visvairāk, īpaši gaišāku matu īpašniecēm, piestāvēs modernie pasteļtoņi.

pasteltoni_ziemas_sezonai

Foto avots: brunettefromwallstreet.com

Bet, ja runājam par fasoniem un, ja mūsu vecums ir 40+ – tad mini svārki, dziļi dekoltē izgriezumi, stipri atkailinātas ķermeņa daļas nebūs mūsu trendi.

PRINTI UN FASONI

Kad izvēlamies modē esošos, aktuālos fasonus, ir jāņem vērā mūsu augums, apģērba izmērs un figūras tips. Jūs taču piekritīsiet, ka garš, brīva griezuma mētelis meitenei, kuras augums ir 180 cm un 44 izmērs, izskatīsies pavisam citādāk, nekā 160 cm sievietei, kura nēsā 50 izmēru. Un šajā gadījuma, figūras tipam nozīmes nebūs.

moderni_meteli_2-19

Halātveidīgā stila mētelis piestāvēs trijstūrveida figūras tipa sievietei, bet apaļīga “smilšu pulksteņa” figūras īpašnieci tas vizuāli padarīs vēl apaļīgāku.

Neliela auguma sievietēm nav ieteicami audumi, kuros izmantoti lieli raksti (ziedi, zirņi, lielas rūtis), platas svītras un vairāk kā 2 krāsu kombinācijas. Vēl pareizāk būtu izmantot vienkrāsainus vai monohromus komplektus. Neliela auguma sievietēm nepiestāvēs arī liela izmēra somas un mugursomas.

Rāmo, pieklusināto krāsu sezonu pārstāvēm nav ieteicami kontrastaini printu un ziedu salikumi.

vasaras_sezonas_tipa_sievietes_krasas

Piemēru varētu būt ļoti daudz.

Bet galvenā visa uzrakstītā doma ir sekojoša: nēsāsim to, kas piestāv tieši mums, un modes trendus jeb tendences adaptēsim sev. Bet, ja tie nav “mūsējie”, nenēsāsim tos tāpēc vien, ka tie ir modē. Pretējā gadījumā mēs pazaudēsim gan savu individualitāti, gan pašas sevi.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata