Kā ātri veikt pārmaiņas mājas interjerā

parmainas_interjera (6)Tieksme pēc dažādības un pārmaiņām ir absolūti dabiska lieta: visi periodiski maina frizūras, apģērba stilu utt. Maz uz zemes atradīsies cilvēku, kuri gadu desmitiem ar mieru nolūkoties uz vienu un to pašu ainavu.

Tieši tāda pati situācija notiek arī mūsu dzīvoklī: ja tava dvēsele alkst pēc pārmaiņām un „dekorāciju” nomaiņas, tad es piedāvāju tev dažas idejas kā to var izdarīt ātri un ne dārgi. Šodien parunāsim par to, mainīt istabas interjeru un ieviest svaigas pārmaiņas, neuzsākot remontu. Lūk, dažas idejas un varianti.

Pirmais padoms: Izvāc, novāc, aizvāc prom visus liekos priekšmetus. Esmu pārliecinātu, ka dažu pēdējo gadu laikā tavā dzīvojamā telpā ir sakrājies ĻOTI daudz liekā un krāmu. Padoms liekas ļoti vienkāršs, bet tieši tas ļaus sasniegt viegluma, brīvības un kaut kā jauna atmosfēru.

Lai saprastu šo principu, atceries viesnīcu numuriņu iekārtojumu – nekā lieka, vissmajas_tirisana atrodas skapjos, redzams ir tikai pats nepieciešamākais. Šādas tavas telpas „modernizācijas” rezultātā ainava, kas paveras pārlūkojot tavu dzīvokli, nebūs pārslogota ar grāmatām, žurnāliem, avīzēm, kas mētājas uz žurnālgaldiņa, dažādiem suvenīriem, kuri, protams, ir ļoti jauki un saistīti ar daudzām atmiņām, bet vizuāli rada smagnējāku iespaidu utt. Izmanto savu fantāziju un atrodi tiem citu vietu…ja vien tie visi tev ir nepieciešami.

Bez tam, pēc šādām pārmaiņām, tev ne tikai kļūs vienkāršāks uzkopšanas process, bet telpa iegūs jaunu interjera stilu – „minimālismu”, kas šodien atrodas pašā modes virsotnē. Īpašu uzmanību pievērs vecām un savu laiku jau nokalpojušām mantām un bez jebkādas nožēlas, ja vien ir nepieciešamība, nomaini tās ar jaunām.

Piemēram, varbūt jau sen nokļūt atkritumu spainī „prasās” fotogrāfijas rāmītis, kuram ir atkritusi „kājiņa” vai puķu pods ar vienu saulē izbalējušu pusi. Pamēģini šādus priekšmetus nomainīt ar citiem, daudz spilgtākiem un mūsdienīgākiem.

Otrais padoms. Tas skars dīvāna izskata pārmaiņas – šādas mēbeles, laikam, atrodas gandrīz katrā istabā. Ja tu nomainīsi sava dīvāna apdari, visa tava istaba piepildīsies ar svētku sajūtu. Ja nomainīt apdares audumu tev nav iespējas, ir vēl viens efektīgs triks – interjeru brīnišķīgi papildinās un pat mainīs jauni vai tie paši vecie, tikai ar jaunām spilvendrānām pārvilkti, dīvāna spilveni.

P.s. Visas fotogrāfijas vari apskatīties tuvāk, ja uz tām  uzklikšķināsi ar “peles” kreiso taustiņu.

parmainas_interjera (3)

Šobrīd, pameklējot internetā, tam var atrast TIK daudz ideju! Un tu vari darināt spilvenus arī pašrocīgi! Savukārt, guļamistabā savu gultu vari pārklāt ar nopirktu vai arī pašdarinātu gultas pārklāju (starp citu, laba ideja nodarbei tumšajos rudens vai ziemas vakaros).

pasdarinatas_segas (2)pasdarinatas_segas (2)pasdarinatas_segas (3)pasdarinatas_segas (6)pasdarinatas_segas (5)pasdarinatas_segas (9)pasdarinatas_segaspasdarinatas_segas (4)pasdarinatas_segas (8)pasdarinatas_segas

Trešais padoms.Noteikti pievērs uzmanību istabas logam: maini tā interjeru, aizkarus un tas vislabākajā veidā atspoguļosies uz visu tavu telpu.

Ceturtais padoms. Pievērs uzmanību arī telpas apgaismojuma maiņai: tas ļaus radīt jaunas zonas un vizuāli mainīs telpu līdz pat nepazīšanai, it sevišķi vakara tumšajās stundās. Pat skaista stāvlampa, kas novietota viesistabā, vilinās tevi uz šo telpu gan sava izskata, gan komforta dēļ.

parmainas_interjera (9)parmainas_interjera (18)parmainas_interjera (16)parmainas_interjera (10)

Piektais padoms. Ir vēl viens noslēpums, kā ātri mainīt interjeru: nomaini savām mēbelēm rokturus. Neticamam, bet tiešām efektīgas pārmaiņas! Mūsdienās rokturu izvēle ir ļoti plaša un, ja tu izvēlēsies skaistus un stilīgus aksesuārus, tad, visdrīzāk, visi domās, ka esi mainījusi mēbeles.

mebelu_parmainasmebelu_parmainas (2)

Un mūsdienās ir parādījies vēl viens triks, kā „nomainīt” mēbeles vai noskaņu telpā, izmantojot dekupāžas tehniku! Starp citu, ar šo tehniku un hobiju var pat „saslimt” (pozitīvā nozīmē) un tas var kļūt par fantastisku laika pavadīšanu tumšajos ziemas vakaros un, galu galā, pat par peļņas avotu.

mebelu_dekupaza (4)mebelu_dekupaza (7)mebelu_dekupaza (3)mebelu_dekupaza (8)mebelu_dekupaza (9)mebelu_dekupaza (14)mebelu_dekupaza (10)mebelu_dekupazamebelu_dekupazamebelu_dekupaza (12)

Man koridorā stāv melns, ļoti necils skapītis, kuru vēl nesen grasījos mest laukā, bet, sākot studēt dekupāžas tehniku, sapratu, ka šī mēbele var kļūt par vienu no maniem pirmajiem „izmēģinājuma trusīšiem”. Ceru, ka pēc laika šeit blogā parādīsies arī šī koridora stūrīša un konkrēti šī skapīša „pirms” un „pēc” fotogrāfijas.…Smaidiņš .

Un tagad turpinām. Vēl labu mājas teritorijas atjaunošanas efektu var panākt, ja interjeram pievieno lielus istabas augus, vāzes, sienas pulksteni, spoguli utt. Virtuvē var nopirkt jaunus traukus – arī tas radīs burvīgu, jautru noskaņojumu, bet koridorā paklāt jaunu paklājiņu. Pārmaiņas var radīt arī dārzā. Un ne tikai ar jaunu puķu dobi.

parmainas_interjera (5)parmainas_interjera (2)parmainas_interjera (7)parmainas_darza

Galvenais un svarīgākais solis, kā jau minēju – pirms veic šīs pārmaiņas, atbrīvojies no visa liekā, vecā, nevajadzīgā! Ja tu šo soli neizdarīsi, tavas pārmaiņas var „izgāzties”.

Kā redzi, viss ģeniālais, tiešām, ir vienkāršs: tāpēc, lai savā mājā radītu „pārmaiņu vēju”, izmanto fantāziju, gaumi un mēra sajūtu un sāc radīt! Tuvojas rudens, bet interjera un stila pārmaiņas tevi priecēs!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Palodze-dīvāns vai dīvānpalodze...? Sēžu domāju kā to nosaukt, bet tu jau droši vien nojaut, par ko šodien parunāsim. Es nezinu kā tu, bet es vien ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Ka padarīt faktiski mazu telpu vizuali lielāku.Vai r kādi triki ar telpiskie attēliem,piem sekcijas logā skats uz dārzu,zem Tv galdiņa skats ar kamīnu utt.Apmēram tādā garā,jo faktiski izmainīt laikam neko jau nav iespējams.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata