Daži vienkārši veidi kā interjeru padarīt siltāku

rudens_interjers (7)

Ne vienmēr apkures sezona garantē siltuma un mājīguma sajūtu, kuras mums tik ļoti trūkst rudens un ziemas tumšajā periodā. Lai vai kā, bet no rītiem, pošoties uz darbu, mums tomēr nākas palūkoties uz tumšajām, drūmajām debesīm aiz loga, uz peļķēm un kritušajām lapām.

Kur tad citur smelt visai jaunajai dienai tik nepieciešamās pozitīvās emocijas, ja ne savā mājā? Un viss ir mūsu rokās! Mēs varam mājās radīt īstu oāzi un pasakainu mājīguma atmosfēru. Lai mainītu interjeru, nav obligāti dzīvokli remontēt, būs gana ievērot tikai dažus vienkārši izpildāmus noteikumus. Lūk, pāris paņēmieni, kas mums palīdzēs māju padarīt siltāku un mājīgāku.

Sveces. Pašgatavotas un veikalā pirktas, tievas un resnas, augstas un miniatūras, peldošas ūdenī un nepeldošas… – dedziniet tās daudz un visu laiku.

sveces_interjera (5)sveces_interjera (6)

Siltā, zeltītā gaisma rada ne tikai miera sajūtu, bet arī mūsu ādu vizuāli padara zaigojošāku. Aptin ap svecēm dažas kanēļa nūjiņas vai ieber svečturī kafijas pupiņas un iegūsi īstu aromaterapeitisku efektu.

sveces_interjera (2)sveces_interjera (4)

Kažokādas. Vissiltākais no rudens-ziemas sezonas aksesuāriem palīdzēs tev pārciest aukstumus bez kaitniecības veselībai un garastāvoklim.

kazokada_interjera

Ne katrai ir pieņemami un ne katra var finansiāli atļauties dabīgas kažokādas gultas vai dīvāna pārklājus, bet tikpat labi var iztikt arī ar mākslīgās kažokādas spilveniem vai plediem.

kazokada_interjera (2)kazokada_interjera (3)

Adīti aksesuāri. Tamborēti, adīti galdauti vai lupatiņu grīdas celiņi, dekoratīvas spilvendrānas… – tas viss rada tādu īpašu, mājīgu, siltu, sevī ietīstošu atmosfēru.

image_136tamboreti_galdautigridas_celini_interjera (2)gridas_celini_interjera (5)

Uguns. Ja esi viena no laimīgajām dzīvo kamīnu īpašniecēm, tad šo punktu vari izlaist, bet tām, kurām mājās skursteņa nav, arī uztraukties nevajadzētu.

elektriskie_kamini (3)

Nelielu un nedārgu elektrisko kamīnu var uzstādīt dažās minūtēs un arī no tā var gūt lielu gandarījumu un mājīguma sajūtu.

Koks un korķis. Atnes mājās jaunus koka vai korķa aksesuārus.

rudens_interjera (2)rudens_interjera

Tas būs dabiski, ekoloģiski un mājīgi, pie tam šie materiāli brīnišķīgi saskaņojami ar siltu toņu tekstilizstrādājumiem. Pat vienkārša, pašgatavota vīna pudeļu korķu paplāte var būt jauns un interesants aksesuārs tavai virtuvei.

Galda klājums un istabas rotājums. Arī klājot vakariņu vai viesību galdu, rudenī un ziemā varam radīt īpašu un daudz siltāku atmosfēru.

http://www.dreamstime.com/-image16632055rudens_interjers (5)

Šajā laikā māju var rotāt ar kritušām, spilgtām lapām, rudens dārza ziediem un koku zariņiem. Rudenīgi-siltu noskaņu var uzburt ne tikai izmantojot skaistu, bet arī svaigu dekoru, kurš patīkami smaržo. Piemēram – garšvielas…

rudens_interjers (2)rudens_interjers (4)

Apgaismojums. Iestājoties rudenim, sākas ne tikai aukstais, bet arī tumšais gada periods. Bieži vien jau otrajā dienas pusē ir jāieslēdz mākslīgā gaisma, jo sāk tumst arvien agrāk.

rudens_interjers (3)

Bet, lai lielāko dienas daļu nepavadītu tumsā, mums vajadzīga gaisma, bet ne jebkura gaisma, bet gan silta un mājīgumu radoša. Tāpēc ieteicams ir paeksperimentēt ar dažāda veida, novietojuma un intensitātes apgaismojumu.

Rudens uz balkona vai terases. Vasarā mēs rūpējamies par balkonu, terasi jo tā ir telpa, kur šajā periodā pavadām ļoti daudz laika. Bet rudenī, diemžēl, šo vietu mēs ļoti bieži ignorējam. Arī rudens periodā šī vieta jāuztur tīra.

terase_rudeniterase_rudeni (3)

Un, starp citu, ietinušās siltos pledos, ar karstas tējas krūzi rokās, sarunājoties ar labāko draudzeni vai sev mīļu cilvēku vai arī lasot labu grāmatu – rudens dienas uz balkona var pavadīt ne maz ne sliktāk!

terase_rudeni (2)terase_rudeni (4)

Bet, lai arī rudenī šī vieta izskatītos jauki un mājīgi, to var interesanti un krāšņi noformēt ar rudens ziediem,, dekoratīvām virtenēm, lampiņām, lukturīšiem utt.

Rudens receptes un rudens smaržas

Vieglo, vasarīgo salātu vietā rudenī gribas celt galdā kalorijām bagātāku ēdienu: pašgatavotus pelmeņus, kāpostu tīteņus, smaržīgas, siltas smalkmaizītes, kāpostu pīrādziņus un daudz ceptu (varbūt ne veselīgu, bet tomēr…) ēdienu – neko darīt, tas ir tipisks aukstā gada laika latviešu ēdiens.

rudens_interjers

Šajā laikā populāri ir gaļas un sautētu dārzeņu ēdieni. Un kāpēc gan mums sevi un mīļos nepalutināt?…

Rudens krāsas un nokrāsas…

Kad mēs domājam par rudeni un šī gadalaika krāsām, tad pirmais, kas nāk prātā ir sinepju dzeltenais, oranžais, brūnais, rudais, baklažāna, zaļais sūnu un visi bēšā toņi.

rudens_interjers (4)rudens_krasas_interjera

Šīs krāsas un to toņi ir mūsu rudens dienu toņi, jo daba šajā gadalaikā ir tērpusies tieši tajos. Kopā ar dabiskumu un siltumu tās mūsu mājās ienes mājīguma un komforta sajūtu. Protams, nav obligāti māju dekorēt tikai šajos toņos vien, var pievienot gaišus pamattoņus, bet rudenīgos toņus atstājot kā akcentus.

rudens_interjersrudens_interjers (2)

Izmantojot visu augstāk minēto, vēl svarīgi ir ievērot vienu lietu: nekādā gadījumā nepārcensties – pārāk daudz spilvenu uz dīvāniem, dekoru un citu elementu var radīt pārbāztības un smaguma efektu. Tas mums nav vajadzīgs!

rudens_interjers (11)

Lai istabā radītu patīkamu, mājīgu atmosfēru, to var panākt pat ar vienu sveci un smaržīgas tējas krūzi…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata