5 padomi, kā izvēlēties īsto dāvanu

ka_izveleties_pareizo_davanu

Strauji tuvojas Ziemassvētki un, lai vai kāda ir mūsu rocība, šie ir svētki, kuros katram savam mīļajam gribam dāvināt kaut ko no sirds. Tam nav jābūt nekam lielam, jo ne lielumā ir vērtība. Tam nav jābūt nekam dārgam, jo ne jau cena nosaka mīlestības lielumu. Vislielākā vērtība šajos svētkos ir tam, ko dāvinātājs darinājis savām rokām un no sirds. Bet ne katra no mums ir adītāja, tamborētāja vai gleznotāja…

Tāpēc šodien es Tev došu dažus padomus, kā iegādāties dāvanas tā, lai tās, kaut arī veikalā pirktas, nestu prieku gan Tev pašai, gan dāvanas saņēmējam.

Pirmais padoms. Ideāla dāvana ir „piepildīta” ar patīkamām emocijām. Galvenais dāvanā ir emocijas un tās paliks ar jums kopā uz visiem laikiem. Bez emocijām dāvana nav dāvana.

Otrais padoms. Dāvanai jābūt noderīgai un praktiskai. Ar vienām emocijām būs par maz. Dāvanai jābūt arī vērtīgai. Ļoti bieži cilvēki dāvanas izvēlas pēc principa „ziedi vai panna” jeb – patīkama dāvana vai praktiska. Tas nav pareizi. Ideālā variantā dāvanai šīm īpašībām ir jāpiemīt abām kopā.

Trešais padoms. Ideāla dāvana piemeklēta tieši tam cilvēkam, kuram tā tiek dāvināta. Dāvana nekad nenesīs patiesu prieku, ja tā būs banāla un netiks piemeklēta tieši tam cilvēkam, kuram to dāvinām. Pat ļoti dārgas rotas negribas pieņemt, ja tās nepatīk dizaina dēļ vai tās nav pie kā nēsāt. Vai ne? Kāda tad tam visam ir vērtība, ja dāvinātājs pat nav padomājis par to, ko mīl tieši tas cilvēks, kuram dāvana tiek pasniegta? Individuāla pieeja dāvanas izvēlei liecina, ka par cilvēku rūpējas… bet rūpes ir svarīgākā mīlestības daļa.

Ceturtais padoms. Ideāla dāvana ļauj izvēlēties variantus pēc savas gaumes. Šādas dāvanas mēs izvēlamies mazāk pazīstamiem cilvēkiem. Kad tiek runāts par dāvanu, tad runa iet par pārsteigumu, vai ne? Bet kā lai trāpa, kā lai nekļūdās? Ļoti vienkārši. Ir jāizvēlas tāda dāvana, kuru cilvēks var izmantot pēc saviem ieskatiem. Pēc šāda principa darbojas veikalu un pakalpojumus sniedzošo iestāžu dāvanu kartes. Bet vienkārša dāvanu karte – tas ir nedaudz banāli…tāpēc piedomā un pasniedz to kaut kā īpaši, emocionāli…

Piektais padoms. Ideāla dāvana paliks atmiņā uz daudziem gadiem.

Šis padoms sasaucas ar pašu pirmo padomu – par patīkamām emocijām, bet te tiek pievienots vēl viens moments – siltas atmiņas. Tikai ar vienu dāvaniņu tu vari mainīt sev tuva cilvēka dzīvi! Tu vari atklāt viņam jaunu pasauli. Tu vari palīdzēt viņam iemīlēt pašam sevi, piepildīt savu pasauli ar prieku un skaisto. Ideāla dāvana paliek atmiņā uz daudziem gadiem.

Nesatraucies – visi šie pieci punkti NAV jāapvieno vienā dāvanā. Tas pat, laikam, nebūtu iespējams…Tie ir padomi, kuri, domāju, tev palīdzēs atrast īsto dāvanu – tieši tam cilvēkam, kuram to vēlies pasniegt.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata