Brīnumainās mārdadža eļļas noslēpums

mardadza_ella

Es domāju, ka man nav šajā publikācijā jāstāsta par to, kas ir šis augs (to savos vai kaimiņu dārzos esam redzējušas visas) un kādas ir šī auga eļļas sastāvdaļas, jo tam būtu nepieciešama pat vesela atsevišķa publikācija. Šodien gribu par svarīgāko. Jo ir rudens un ir steidzami jāspēcina mūsu organisms.

Par mārdadzi zinu sen, jo jau vairāku gadu garumā mana ģimene un daudzas mūsu lasītājas periodiski lieto Holy tēju, bet šoruden es sāku lietot arī mārdadža eļļu.

Šodien izpētīsim galveno šī auga eļļas pielietošanas spektru – mūsu veselībai. Kāpēc galveno? Tāpēc, ka mārdadža eļļu izmanto arī skaistumkopšanā. Bet par to citreiz.

Mārdadža eļļas ārstnieciskās īpašības

Mārdadža eļļas unikalitāte slēpjas tajā, ka uz šo uztura bagātinātāju reaģē gandrīz viss mūsu organisms, kā rezultātā atjaunojas praktiski visu mūsu orgānu funkcijas. Un tas nozīmē tikai vienu – mūsu orgāni atveseļojas. Un labā ziņa vēl ir tāda, ka no alerģiskām reakcijām uz šo dabīgo produktu nav jābaidās.

Piemēram, parunāsim par sirdi un asinsvadiem. Mēs zinām, ka gandrīz visas šī virziena slimības ir saistītas ar aterosklerozi. Tieši tā provocē gan išēmisko slimību, gan infarktu, gan hipertensiju. Sastāvdaļas, kas atrodas šajā brīnumainajā eļļā (un to ir ļoti daudz) veicina holesterīna līmeņa pazemināšanos. Un tas, savukārt, novērš tā saucamo trombu veidošanos, kuri izraisa asinsvadu nobloķēšanos.

Pateicoties eļļā esošajiem komponentiem, uzlabojas asinsvadu sieniņu elastība. Atjaunojas asins recēšanas process. Vitamīni un minerāli kombinācijā ar flavolignāniem sirdi un asinsvadus aizsargā no iekaisuma procesiem un no radikāļu kaitīgās un bīstamās iedarbības. Tie spēcina arī sirds muskulatūru.

par_mardadza_ellu

Par unikālu šo eļļu sauc viena konkrēta komponenta dēļ,

kura nosaukums ir silīmarīns.

Un šis komponents joprojām nav atrasts nevienā citā augā, kā tikai mārdadzī. Spēcīgais antioksidants brīnumainā veidā iedarbojas uz aknu dziedināšanu, palīdz veidoties jaunām šūnām un attīra aknas no toksīniem un radikāļiem. Tāpēc mārdadža eļļa ir ļoti labs palīgs kompleksajā holangīta, aknu cirozes un hepatīta ārstēšanā.

Maigās, bet aktīvās iedarbības dēļ mārdadža eļļa ieteicama arī kuņģa slimību – gastrīta, gastroduodenīta (divpadsmitpirkstu zarnas iekaisums) un pat čūlas ārstēšanai. Ja šo slimību nav, tad šo eļļu ir lietderīgi lietot profilakses nolūkos.

Šis unikālais līdzeklis palīdzēs arī tad, ja ir problēmas ar endokrīnās sistēmas darbību. Eļļā esošās vielas – tādas kā, piemēram, cinks, mangāns, selēns veicina aizkuņģa dziedzera insulīna ražošanu. Un tas nozīmē to, ka eļļa ir noderīga arī cilvēkiem, kuri slimo ar cukura diabētu.

Mārdadža eļļa tiek lietota arī ginekoloģisko slimību ārstēšanai. Lielos daudzumos eļļā esošais E vitamīns ir endokrīnās un reproduktīvās sistēmas regulators, pie tam neatkarīgi no tā, vai lietotājs ir vīrietis vai sieviete.

Nākamās māmiņas, kuras lieto mārdadža eļļu, par normālu dzemdību procesu un arī paša mazuļa veselību var neuztraukties.

Šis produkts novērš arī vēža attīstību. Ja problēma jau ir radusies un pacientam tiek veikta “ķīmija” vai “apstarošana”, smagās un sarežģītās procedūras izturēt un no tām atgūties palīdzēs mārdadža eļļa. Mārdadža eļļu ieteicams lietot arī pēc smagām operācijām un slimībām. Šī eļļa noteikti ieteicama arī tiem cilvēkiem, kuri dzīvo un/vai strādā nelabvēlīgos vai kaitīgos apstākļos.

Mārdadža eļļa – kā to lietot

Ja esi vesela, tad šo eļļu ieteicams lietot profilakses nolūkos. Ja tā ir šķidrā veidā, tad 1 tējk. 3x dienā. Ja tā ir kapsulu veidā – tad lieto tā, kā teikts instrukcijā. Galvenais to nelietot pēc ēšanas. Ja eļļu lietosi regulāri, organisma pateicību izjutīsi diezgan drīz.

Ārstnieciskos nolūkos mārdadžu eļļa jālieto apmēram 30 minūtes pirms ēšanas un 3x dienā. Šāds lietošanas režīms jāievēro 1 mēnesi. Pēc 1 mēneša izdari 1 nedēļas pārtraukumu un, lai rezultātu nostiprinātu, izlieto vēl 1 mēneša kursu. Ideālais šādu nesarežģīto ārstniecisko kursu laiks ir rudens, ziema un pavasaris.

Kontrindikācijas

Mārdadža eļļa ir pilnīgi nekaitīga. Vienīgais, kas var būt (bet reti) – individuāla nepanesība.

Tomēr nav ieteicams to lietot hronisku slimību saasinājumu periodos. Tas jo īpaši attiecas uz holelitiāzi (žultsakmeņu slimība) un holecistītu. Ja tomēr esi nolēmusi šo eļļu sākt lietot arī šajos periodos, labāk konsultējies ar ārstu.

mardadza_ella_kapsulas (2)  mardadza_ella_kapsulas (3) mardadza_ella_kapsulas

P.s. Uz šo brīdi es lietoju mārdadža eļļas kapsulas no interneta veikala, kurā to izvēle ir ļoti plaša. Vispopulārākās šai interneta veikalā ir augstāk redzamo firmu eļļas:

NOW firmas mārdadža eļļas kapsulas ( 200 kapsulas – 200 dienām)

California GOLD Nutrition firmas kapsulas ( 30 kapsulas – 30 dienām)

Jarrow Formulas firmas kapsulas ( 200 kapsulas – 200 dienām)

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Linda

  Nopirku tīru mārdadžu eļļu Ungārijā, eļļu spiestuvē. Lietoju jau vairāk kā mēnesi 1x dienā pa tējkarotei no rīta. Vairāk lietojot, palika nelaba dūša, tad pieturos pie šādas devas.
  Pētot informāciju par mārdadžu eļļu, kas pieejama Latvijā, nezināju, ka tā mēdz būt “atšķaidīta” ar rapšu vai saulespuķu eļļām..

   
   
   
  • Paldies, Linda, par informāciju! Tas ir svarīgi, ka mēs ar to dalāmies :).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata