Sieviete-testeris

 

attiecibas_ar_virieti

Es neesmu šīs publikācija autore. To pirms kāda laika atradu internetā. Iztulkoju un ilgi turēju, nepublicēju. Un šodien to atvērusi, sapratu, ka ir laiks… Domas noteikti dalīsies. Arī sieviešu. Bet mūsdienās šī tēma ir ļoti aktuāla.  Lai gan daudzi domās, ka tas viss ir muļķības. Īpaši vīrieši. Jo tas taču šobrīd ir kļuvis par  normu, par pašsaprotamu lietu jeb attiecību statusu… Publikācijas autore ir uzrādījusi tikai savu niku.

No visiem sievietes pazemošanas likumīgajiem veidiem visvairāk mani tracina viens. Un to daudzi vīrieši izmanto ļoti virtuozi…

Savu pūstošo dvēseli slēpjot aiz brīvdomātāja maskas, viņi nabaga sievietēm uz ausīm sakarina tūkstošiem makaronu tonnas. Jebkādus orientierus zaudējusi, arī pati sieviete vairs nesaprot, ka ir kļuvusi par upuri…

Iedzīvoties veikala bezmaksas testera lomā – tā es saucu šo dīvaino kopā dzīvošanu, kuru daudzi mūsdienās lepni dēvē par civillaulību.

90-to gadu beigās, kad tikko parādījās veikali ar bezmaksas testeriem, mūsu skolniecēm bija kāda jautra izklaide. Katru piektdienu pirms diskotēkas, viņas nāca uz veikalu un tur pilnībā uzkrāsojās. Apmierinātas aizgāja un nekad par rezultātu nemaksāja. Un tā tas atkārtojās atkal un atkal, no piektdienas līdz piektdienai. Vai tiešām ir sievietes, kuras gribētu būt par tādiem mūžīgajiem testeriem? Es tam neticu!

Es vēl varu saprast pārus, kuri sākumā nolemj nedaudz padzīvot kopā. Lai uzzinātu, cik viegli būs samierināties ar pastāvīgu otra cilvēka klātbūtni un viņa ikdienas paradumiem. Tomēr tie vīrieši, kuri jau sen ir sapratuši, kāds ir šī pārbaudījuma rezultāts, bet laulāties nesteidzas, man liekas ir zemiski meļi.

Visi argumenti, kurus viņi sniedz, lai aizsargātu savu nožēlojamo pozīciju, ir viegli un vienkārši apgāžami. Lūk, par ko viņi vienmēr ir gatavi strīdēties:

Es neciešu ilgu un nogurdinošu dokumentu formēšanu.

Patiesībā, lai reģistrētu laulību, nekā nogurdinoša tajā nav. Aizej uz dzimtsarakstu nodaļu, tad pagaidi nepieciešamo laiku un atnāc uz reģistrāciju ar lieciniekiem. Man šķiet, kas gan varētu būt vēl vieglāks!? Nekādi eksāmeni nav jānokārto un pa kabinetiem nav jāskraida. Sareģistrējies un viss.

Un tagad iedomājies, kāda dokumentu kaudze jānoformē cilvēkiem, kuri līdz pat nāvei nolēmuši dzīvot civillaulībā. Tas ir gan testaments, gan vesela pilnvaru kaudze, dažādi īpašumu apstiprinoši līgumi. Mīļās sievietes, neļaujiet nevienam sevi maldināt! Oficiālas laulības – tā ir daudz mazāka ķēpa ar dokumentiem, nekā pareizi noformēta civillaulība.

Ja es nolemšu aiziet, mani neviens nespēs apturēt!

Vai zināt, ko gribu teikt? Ja attiecību ceļa sākumā viņš jau iedomājas savu dzīvi bez tevis, lai iet prom jau tagad! Tālāk būs tikai sliktāk. Cilvēkam, kurš ir iemīlējies- un tieši tādam vīrietim būtu jābūt attiecību sākumā – vislielākā traģēdija ir mīļotās sievietes zaudēšana. Jau doma vien par šķiršanos šķiet pretīga, neveikla, radot sāpes visā ķermenī. Normāls vīrietis vēlas, lai sieviete piederētu tikai viņam un uz visiem laikiem. Ja doma par aiziešanu ir pieņemama, attiecības tuvojas beigām. Bet šie vārdi par aiziešanu – tā ir tikai pamanāma plaisa.

Kamdēļ tērēt naudu muļķīgām tradīcijām?

Ja vīrietis domā šādā veidā, gribas par šo to viņam uzdot jautājumu. Vai viņš svin dzimšanas dienas un Jauno gadu? Vai apsveic mammu 8. martā? Vai ar priekšnieku viņš sveicinās? Kāpēc visas šīs tradīcijas viņam šķiet svarīgas, bet laulība – ne visai?

Es vēl ne vienu sievieti neesmu redzējusi, kura vēlētos dzīvot ar vīrieti, izmantot viņa rūpes un gādību, bet precēties ar viņu atteiktos. Toties vīriešu, kuriem mājās ir sieviete, bet, kuri pa labi un pa kreisi klaigā, ka viņi ir brīvi, ir pilns.

Es, protams, nevaru cilvēkiem aizliegt dzīvot bez zīmoga pasē. Lai. Bet pazemojošā sievietes-testera loma mani personīgi ļoti pazemotu un mulsinātu. Un jūs?

Autore : Morena-Morana

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Ruta

  Laulība ir sociāli un juridiski atzīta seksuāla un ekonomiska savienība, parasti starp vīrieti un sievieti.

  Kas ir civillaulība? Tur no laulāšanās nav ne smakas. Manuprāt to ir izdomājuši pārī dzīvojoši indivīdi, lai kaut kā attaisnotu savu neizlēmību.
  Laulība vai nu ir, vai-nav !

   
   
   
  • Tieši tā, Ruta – laulība vai nu ir, vai tās nav.

    
 • Liene

  Paldies, ka ir kāds, kas skaļi pasaka to, ko zina pilnīgi visi, bet reti kuram pietiek drosmes to darīt.
  Sev esmu pateikusi – vai nu laulība, vai nekas. Jo citādi tā ir tikai un vienīgi maucība.
  P.s. Apzinos, ka manis rakstītajam būs komentāri…

   
   
   
  • Paeizi! Patiesībā, viss jau, Liene, sākas no mums pašiem (arī pašām), tai skaitā viss sākas no ģimenes, un beigās var teikt – no tautas. Tāpēc jau mēs dzīvojam tādos -slos, ka jau pats iedīglis – ģimene, tās vērtības, pat tās jēga ir pilnīgi sagrautas un izkropļotas.

    
  • Manuprāt, neesat īsti izpratusi maucības jēdzienu 😀

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata