8 lietas, kuras attiecībās nemaz nav tik svarīgas…

ka_uzlabot_attiecibas

Jaunas attiecības sākot, vienmēr ir bail. Mūs ietekmē apkārtējo viedoklis un pagājušo attiecību pieredze. Bet internetā atrodamie padomi biedē ar savu pretrunīgumu un kategoriskumu. Lai tas viss mums nejauktu galvu vēl vairāk, lūk, 8 populāri mīti par to, kas tad ir harmoniskas attiecības.

Tavs dzīvesbiedrs nepatīk tavam vectētiņam vai mammai? Piektdienas vakarus tev labāk patīk pavadīt naktsklubā, bet tavam vīram pie televizora ekrāna? Tev patīk sports, bet tavs vīrietis nekad ar sportu nav nodarbojies un tev liekas, ka šīs problēmas varētu traucēt tavai laimei? Patiesībā nav ideālu vai vienādu attiecību un arī slaveno psihologu padomi ne vienmēr ir pareizi…

1.Jūsu intereses un hobiji atšķiras.

Laikam ir jauki, ja jums abiem patīk ūdeņi un abi sapņojat pavadīt brīvdienas pie ezera, makšķerējot un nakšņojot teltī. Tomēr, tas nebūt nav obligāti. „Ne jau līdzīgas intereses cilvēkus notur vienu pie otra. Svarīgāk ir tas, ka partneri spēj vienoties attiecībā uz vērtībām, kas saistītas ar naudu un bērniem”, – apmēram tā ir teikusi Chelli Pumphrey, ģimenes konsultante no Denveras, „Kopīgs hobijs – tas ir kaut kas līdzīgs kūkas dekorācijai, bet attiecības ir daudz sarežģītākas un dziļākas”.

2. Jūs ārēji neesat viens otram līdzīgi.

Tu, neskatoties uz dedzīgām iemīlēšanās jūtām, esošajām attiecībām netici? Pieņemsim, tu esi dabiska blondīne, un partneris – tumšmatis. Tu valkā garas kleitas ar rišiņām, un tavs vīrietis – melnu ādas jaku…

Ņujorkas Kolumbijas universitātes seksologs Laurel Steinberg uzskata, ka partneriem ir gana, ja viņi viens otru uzskata par pievilcīgiem. Pirmkārt, gadu gaitā izskats var mainīties, un, otrkārt, ne vienmēr izskats atspoguļo cilvēka iekšējo pasauli. “Sliktais puisis” var būt labestīgs, bet “princese” var izrādīties auksta un neiejūtīga.

3. Jums ir dažāds izglītības līmenis.

Ja jums vienam ar otru nav garlaicīgi, diplomam nav nekādas nozīmes. Pat, ja tu esi beigusi Oksfordu, tas negarantē, ka tev būs kopīgas tēmas un intereses ar Hārvardas absolventu.

“Jūs sevi ļoti ierobežojat, ja tiekaties tikai ar sava loka cilvēkiem. Tas liecina tikai par to, ka jūs esat snobs “- apgalvo Detroitas psihologs Antonio Borrelli. Stīvam Džobsam, Bilam Geitam un Markam Cukerbergam ir nepabeigta augstākā izglītība.

4. Starp jums vairs nav īpašas saites vai kaislīgu jūtu.

Visi sapņo, lai attiecības uz visiem laikiem paliktu tādas pašas, kā pirmajos iepazīšanās mēnešos. Taču laika gaitā seksuālā tieksme mazinās. Psihoterapeite Ginny Ingram uzskata, ka tie pāri, kuri ik pa laikam cenšas izdomāt kaut ko jaunu un pie romantiskas attiecību atmosfēras radīšanas piedomā abi, spilgtas jutekliskas jūtas spēj izjust pat pēc daudziem kopdzīves gadiem.

5. Jūs bieži strīdaties.

Laimīgi pāri dzīvo tikai pasakās. Psihoterapeits Zach Brittle saka, ka veselīgas attiecības bez strīdiem nav iespējamas, bet harmoniski pāri spēj vienoties: „Laimīgi pāri strīdās pietiekami bieži, bet viņi cenšas konfliktu ātri likvidēt un ātri atjaunot attiecības.”

6. Partnerim nepatīk izklaidēties.

“Daudzi klienti sūdzas par partnera nevēlēšanos dzīvi padarīt krāsaināku”, – saka psihoterapeite Becky Whetstone, – „Un man nav apnicis atkārtot, ka partnera pienākums nav otru izklaidēt.”

7. Viņš nepatīk mūsu radiniekiem un draugiem.

Ģimenes terapeits no Floridas Linda Lipshutz, iesaka nepievērst īpašu uzmanību apkārtējo viedoklim. Ja tu esi laimīga, nav svarīgi ko par tavu mīļoto domā tava draudzene vai radinieki.

8. Jums ir nestabila finansiālā situācija.

Finansu problēmas un dažādie viedokļi attiecībā uz naudas tērēšanu un taupīšanu, harmoniskām attiecībām, protams, traucē. Tomēr finansu stabilitāte harmoniskas attiecības negarantē.

Psihoterapeits Elizabeth Jay Lovatt ir saskārusies ar šādu pāru fenomenu: pāri, kuri meklē finansu stabilitāti, patiesās attiecības bieži vien zaudē. Un ne reti nākas dzirdēt: “Mēs pabeidzām celt māju, sakrājām naudu dēla mācībām, un tagad mums nav par ko runāt.”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Samanta

  Palielam, visiem augstāk minētajiem punktiem var piekrist.

   
   
   
 • Laine

  Daudz kam nepiekritu, hobijiem jau noteikti. Ir svariigi ka abiemir kopeeji hobiji. Man patiik nuujot,manam viiram nee. Bet mumskopiigi r btaucieni ar velosipeedu, patik daudz staigat un celjot. Kopeejas ntereses par koncertiem. Izklaideeties ejam kopaaun ir interespar daudziem pasaakumiem…..

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata