Kā slēpsim vēderiņu

sieviete_lukojas_spoguliViss ir labi….un tad kādu dienu tu iesaucies: „Pa kuru laiku tas notika?!”

Tu skaties spogulī un redzi, ka mīļākās bikses neveras ciet un profils ar vairs nav nekāds slaidais, lai gan liekas, ka tavs dzīves stils nav īpaši mainījies…

Varbūt skumji, bet tas ir fakts, ka ar gadiem (vecākām kļūstot) mūsu organisms pārkārtojas. Kad mums tuvojas 40, 50 vai vairāk, mēs vidukļa vietā kļūstam apaļākas un nav pat svarīgi cik vingrojumus un diētas esam izmēģinājušas. Mūsu ķermenis neklausa un viss.

Ja arī tavs profils spogulī vairs nav nekāds ideālais un uzsākt diētu vai steidzami sākt nodarboties ar sportu tuvākajā laikā neplāno (varbūt plāno, bet ne tūlīt), tad zemāk redzamie padomi tev noderēs. Lasi un ņem vērā!

Koriģējošā veļa un zeķubikses

ka_paslept_vederu (6)Tas ir pirmais un pats svarīgākais padoms, ja runa iet par figūras korekciju. Bieži vien ir tā, ka vēderiņš nemaz nav tik liels un arī apkārt mērāmie cm nav lieki, bet vēdera zonas ādas ļenganuma dēļ (it īpaši pēc dzemdībām) rodas nesimpātisks reljefs, kuru vislabākajā un pareizākajā veidā var slēpt un koriģēt ar pareizas veļas palīdzību. Šobrīd veikalos ir plaša koriģējošās veļas izvēle. Īpaši aktuāla tā tev kļūs, ja tu vēlēsies tērpties pieguļošā tērpā.

Bez ikdienai domātās veļas ir arī ļoti seksīgi modeļi un, tos uzvelkot, tev patiešām nebūs kauns parādīties arī romantiska vakara nobeigumā savam iemīļotajam vīrietim.

Lai slēptu vēderiņu var uzvilkt koriģējošās biksītes, korseti vai jostu. Ja problemātiskās zonas ir gurnu apaļumi, kājas un paši gurni, tad brīnišķīgi noderēs bodijs, šorti vai bridžas.

Izvēloties koriģējošo veļu, būtu jāievēro daži nesarežģīti noteikumi:

 • Pērkam tikai sava (ne mazāka un ne lielāka) izmēra veļu. ka_paslept_vederu (12)
 • Pirms iegādājies, noteikti uzmēri! Skaties, lai nekur nespiestu un nevilktu. Pastaigā nedaudz, kādu brītiņu izjūti savu mērāmo veļas komplektu. Atsakies no pirkuma, ja tu nejūties ērti, jo pēc tam var kļūt vēl nepatīkamāk. Ir grūti izskatīties un justies pievilcīgi, ja tev kaut kas spiež vai berž.
 • Lai netiktu ilgstoši saspiesti taukaudi un iekšējie orgāni, nenēsā korsetveļu ar stingrām starplikām un veļu ar stingru atbalstu ilgstoši.
 • Ja tavs vēderiņš ir pavisam neliels, pilnīgi gana iegādāties koriģējošās  zeķubikses ar paaugstinātu jostas vietu.

Un tā: pirmais, ko izdarām, lai noslēptu vidukļa zonas nesmukumus (bet, varbūt, arī vēl kādus), savu garderobi papildinām ar ērtu un skaistu koriģējošo jeb formējošo veļu.

Šis padoms var noderēt ne tikai apaļīgu formu īpašniecēm, bet arī diezgan tievām meitenēm un sievietēm, jo zem pieguļošas kleitas uzvilkts koriģējošas veļas komplekts veidos satriecoša un perfekta auguma efektu. Un kā bonuss – taisna stāja.

Pie tam, ja tu nēsā koriģējošo veļu, apģērbu izvēle kļūst daudz plašāka, nekā bez tās.

Kādu apģērbu izvēlēties, lai samazinātu vēderu

 • Ja tu vēlies noslēpt vēderiņu, tad pievērs uzmanību kleitām un blūzēm ar drapējumu vēdera zonā. Skaists, elegants drapējums spēj brīnišķīgi noslēpt figūras trūkumus.

ka_paslept_vederu (11)ka_paslept_vederu

 • Pievērs uzmanību kleitām ar paaugstinātu jostas vietu.
 • Elastīga (!), plata josta ļaus nelielu vēderiņu noslēpt pilnībā. Velkam to virs brīva griezuma blūzēm un kleitām. Arī virs žaketēm.

ka_paslept_vederu (9)

 • Apģērba fasonu vēlams izvēlēties taisnu vai trapecveida. Piemēram, kleitu var izvēlēties taisna, vienkārša griezuma, bet vidukli akcentēt ar jostiņu. Jostiņu labāk šai gadījumā izvēlēties ne kontrastējošu, lai lieku uzmanību nepievērstu vēdera zonai vai, lai lieku reizi vizuāli nesadalītu figūru horizontālā virzienā.

ka_paslept_vederu (33)

 • Izvēlies žaketes ar nelielām sievišķīgām detaļām, kas novērš uzmanību no figūras trūkumiem (izšuvums, aplikācija, broša). Ideāls siluets – akcentējošs plecus un krūtis un, kura garums ir līdz gurnu paplašinājuma vietai.
 • Izvēlies kleitas-futlārus vai „trapeces”, kurām jostas vietā nav griezuma.
 • Uzmanību pievērs tām ķermeņa vietām, ar kurām tu lepojies: kaklam, krūtīm, kājām. Oriģināls kakla izgriezums, moderna apkakle, skaista kaklarota, interesantas formas piedurknes, griezumi vai dekori uz svārkiem, supermoderni apavi – visi šie knifi koncentrē apkārtējo uzmanību, novēršot no galvenā figūras trūkuma – liela vēdera.

ka_paslept_vederu (32)

 • Plāni, viegli audumi vēdera apaļumu var padarīt vēl redzamāku, jo tie tam piekļaujas. Blīvi un biezi audumi vizuāli palielina figūras apjomu, kas arī nav vēlams. Lai noslēptu vēderu, nepieciešams izvēlēties blīvus, vidēja biezuma materiālus, kas figūru spēj padarīt slaidāku.
 • Liela nozīme ir auduma rakstam un krāsai. Izmantojot optiskās ilūzijas likumus, vēdera apaļumu var noslēpt, izmantojot tumšas krāsas vienkrāsainu audumu vai arī audumu ar vertikālām vai diagonālām svītrām, ar zirnīšu vai rūtiņrakstu.
 • „Ampīra” stila kleitas no blīva auduma ar griezuma līniju zem krūtīm brīnišķīgi noslēpj pat diezgan apjomīgu vēderu, bet viegla auduma kleitas ar daudz vertikālām ielocēm vai drapējumu veiksmīgi noslēps nelielu vēderiņu. Bet uzmanies! Necenties, lai paplašinājums būtu spēcīgs – tā tu līdzināsies grūtniecei. Pie tam, ja gurni ir plati, šāds fasons tavu apjomu vizuāli var palielināt.

ka_paslept_vederu (15)ka_paslept_vederu (24)

 • Bluzoni ar brīvu kritumu un gumijiņu gurnu zonā, noslēpj vēderu, tā atstājot vietu arī fantāzijai…”tur ir vēders jeb tas ir tikai tāds fasons?”

ka_paslept_vederu (18)

 • Garas, šobrīd modē esošas adītas jakas, žaketes, kardigāni kopā ar brīvi izlaistām blūzēm, krekliem un trikotāžas krekliņiem zem tiem, figūru padara slaidāku. Šos virsapģērbus ieteicams nēsāt neaizpogātus – tā veidojas papildus izdevīgas vertikālas optiskās ilūzijas līnijas, kas novērš gan uzmanību, gan slaidina augumu.

ka_paslept_vederu (20)

 • Ietinoties šallē vai palantīnā, var radīt sievišķīgu, romantisku tēlu un tā var noslēpt pat samērā lielu vēderiņu. To pašu uzdevumu brīnišķīgi veic arī apmetņi un pončo.

ka_paslept_vederu (21)

 • Ļoti izdevīgi noslēpt vēderu un pie reizes arī vizuāli samazināt ķermeņa apjomu var palīdzēt kleita-pingvīns. Priekšējā daļa tādai kleitai ir balta, bet mugura, daļēji gurni un viduklis – melni. Optiski šāda figūra izskatās daudz slaidāka.

ka_paslept_vederu (31)

 • Ja ļauj augums, tad kleita-balons noslēps nevajadzīgos reljefus un pasvītros visus tavus auguma plusus.

ka_paslept_vederu (27)

 • Bieži vien sievietēm, kuras vēlas noslēpt savus vidukļa zonā esošos trūkumus, nerekomendē izmantot jostiņas un siksnas. Un veltīgi. Tieši jostas un siksnas var radīt vidukļa klātbūtnes efektu un novērst uzmanību no liekām ielocēm. Te galvenais ir eksperimentēt. Piemēram, jostiņa vai siksna var atrasties nedaudz uz gurniem vai augstāk, virs vidukļa. Ņem talkā spoguli! Tomēr, ja vēders ir ļoti izteikts, no siksniņām un jostām labāk atteikties.

ka_paslept_vederu (10)ka_paslept_vederu (19)

 • Izvēloties apģērbu, priekšroku dod modeļiem, kas „uztur” formu. Tās var būt blūzes, žaketes un kleitas no blīva trikotāžas auduma. Ļengana trikotāža formīgai sievietei ir bīstama. Tā demonstrē to, ko tu vēlies slēpt.
 • Vēderu vizuāli palīdz samazināt apģērbs ar krāsu gradāciju. Piemēram, tā var būt blūze vai kleita ar gaišu augšējo daļu un vienmērīgu pāreju uz daudz tumšāku toni vēdera zonā.

ka_paslept_vederu (2)

 • Uzmanību novērst no vēdera zonas palīdz vertikālas svītras, tai skaitā vertikāls pogājums.

ka_paslept_vederu (4)ka_paslept_vederu (22)

Vertikālas līnijas izvēlies it visur un it visā. Tām nav jābūt izteiktām svītrām vai auduma rakstam. Līnijas veido arī apģērba malas, griezumu līnijas, krelles, šalles utt.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata