Kā pagarināt īsu kaklu. Optiskās ilūzijas.

ka-pagarinat-kakluDīvaini, bet tieši tās sievietes, kurām ir īss kakls steidzas ieģērbties svīteros ar augstu krādziņu. Iespējams, tāpēc, lai viņuprāt, noslēptu īso kaklu vai arī – pagarinātu, pateicoties augstajai apģērba krādziņai…. Diemžēl, rezultāts sanāk pilnīgi pretējs.

Lai noteiktu priekšmeta garumu un platumu, mums jānosaka tā robežas. Ja tu esi apģērbusi bītleni (apģērbs ar augstu apkaklīti vai stāvapkakli), tad kakla (priekšmeta) robeža ir šīs apkakles augšējā mala. Jo apkakle augstāka, jo īsāks liekas kakls. Apģērbu ar augstu, pieguļošu apkaklīti var atļauties tikai gara kakla īpašnieces.

Mūsu acis un smadzenes priekšmetu spēj novērtēt tikai attiecībā pret citiem priekšmetiem jeb salīdzinot. Pateicoties optiskajām ilūzijām, mūsu skatiens „apmāna” smadzenes. Šīs ilūzijas smadzenēm traucē pareizi novērtēt priekšmetu izmērus. Gaišās krāsas „aprij” blakus telpu, bet tumšās, tieši otrādi, – telpu paplašina. Un ir skaidrs, ka tajās vietās, kur vēlamies izskatīties tievākas jeb slaidākas, mums jāizmanto tumšākas krāsas apģērbs.

Labs piemērs tam ir zemāk redzamais zīmējums. Uz to skatoties, mēs vispirms redzam balto krūku. Tikai vēlāk, ielūkojoties spēcīgāk, mēs saskatām divu seju profilus, ko veido dzeltenais fons.

optiska-iluzija (2)

Vertikālas līnijas padara slaidāku

Mūsu acis vertikālās līnijas uztver par daudz garākām nekā horizontālās. Šo ilūziju var izmantot, izvēloties apģērbu un aksesuārus, priekšroku dodot apģērbam ar dziļiem vai V-veida kakla izgriezumiem, garām krellēm, ķēdītēm un gariem auskariem.

Ja mēs zināsim galvenos optiskās ilūzijas paņēmienus un izpratīsim, ko, tos izmantojot, savā labā varam panākt, mēs būsim tikai vinnētājas.

Piemērs. Kura līnija liekas garāka? Vertikālā vai horizontālā?

optiska-iluzija

Vertikālu līniju acis vienmēr uztver  kā garāku līniju, nekā horizontālo. Patiesībā šīs abas līnijas ir pilnīgi vienādas. Brīnišķīga ilūzija, kuru mēs varam izmantot arī apģērbā. Vēlies izskatīties garāka, slaidāka? Pēc iespējas vairāk it visā izmanto vertikālās līnijas.

valentina-matvijenkoUn tagad „dzīvs piemērs”. Meklējot internetā foto paraugus, es atradu kolosālu materiālu, kurš demonstrē visus paņēmienus kā optiski pagarināt kaklu. Šajās fotogrāfijās ir redzama sabiedrībā zināma sieviete – diplomāts, valsts darbiniece, politiķe Valentīna Matvijenko. Fotogrāfijas ņemtas no interneta resursiem un apvienotas vienkopus, lai ļoti labi nodemonstrētu šīs skaistās, cēlās, 63-gadīgās sievietes stilu.

Un tā. Valentīnai Matvijenko ir īsa kakla daļa, bet to ļoti labi var notušēt, izmantojot augstāk minētās optiskās ilūzijas. Ir jāpiemin, ka kakls cilvēkam var būt īss jau no dzimšanas. Īsa kakla efekts var rasties arī ar gadiem vai pastiprināties dubultzoda dēļ. Tāds pats efekts var rasties arī tad, ja pleci ar gadiem kļūst pilnīgāki, noapaļoti. Un trešais iemesls, kāpēc kakls var likties īss, ir mākslīgi iztaisnoti pleci, izmantojot apģērbu (plecu polsteri).

Matvijenko kundzes stilisti ir atraduši daudz brīnišķīgu šīs problēmas risinājumu.

1. Priekšpusē, pašā centrā tiek radīts ļoti šaurs un garš izgriezums (vertikālā līnija). Vēl labāk, ja šai variantā uz pleciem vai krūtīm atrodas piesātināts, acīs krītošs dekors. Tas psiholoģiski visas robežas novirza un liek „sajust” kaklu tur, kur tā nemaz nav.

kā-pagarinat-kaklu (2)kā-pagarinat-kaklu (3)kā-pagarinat-kaklu (4)kā-pagarinat-kaklu (5)-kā-pagarinat-kaklu (6)

2. Kakla kontūras radīšana, izmantojot atpogātu apkakli. Tieši atpogātu! Stāvapkakle un atpogātās apkakles stūri vizuāli iezīmē iedomāto kakla garumu. Šajā variantā neformālās apkakles līnijas un krelles utt. „saputro” skatienu. Zoda kontūra tiek uztverta tā, it kā tā atrodas tālāk.

matvienkoMatvijenkoMatvijenko (2)Matvijenko (3)

3. Toties aizpogātas apkakles līdz pat kaklam, jeb tuvu kaklam ir neveiksmīgs risinājums. Kakls pazūd un zods sāk „krist” acīs. Tādu pašu, neveiksmīgu efektu rada vienkāršs, ovāls kakla izgriezums.

kā-pagarinat-kakluMatvijenkoMatvijenko

4. Savukārt, žabo (virzienā uz leju) rada pagarināta kakla efektu. Ļoti eleganti un sievišķīgi! Pievērs uzmanību, ka šai gadījumā obligāti jābūt vai nu brošai (lai novirzītu uzmanību) vai stūrveida kakla izgriezumam vai volānu kritumam, kas rada vertikālu līniju.

Matvijenko (2)Matvijenko

5. Vēl viens variants – garās vertikāles aizpildīšana vai virziena mainīšana ar lielu, gaisīgu lakatu. Lakats pilda to pašu funkciju, ko žabo un ar savu gaisīgumu un plašumu mīkstina kontūras. Tāpat šo brīnišķīgo šalles efektu var izmantot arī pie virsapģērba.

kā-pagarinat-kaklu (2)kā-pagarinat-kaklu (3)kā-pagarinat-kaklu (4)kā-pagarinat-kaklu (5)kā-pagarinat-kaklukā-pagarinat-kaklu (7)Пасхальное богослужение в Храме Христа Спасителя

6. Savukārt, mazus lakatiņus, pie tam bez dziļa kakla izgriezuma, ap kaklu sasietus izmantot nav ieteicams. Un pat kategoriski nav ieteicams! Rezultātā veidojas īsa kakla un smagnēju plecu efekts.

Matvienko (1)Matvijenko (2)MatvijenkoMatvijenko (3)

Vai pastāv arī citi varianti? Jā, Matvijenko kundzes stilisti tos ir atraduši.

Princips – neliels dekoltē un atstāvoša tērpa apkakle. Šis efekts imitē kakla garumu. Tāds pats pagarinošais efekts piemīt arī asimetriskajām apkaklēm.

Matvijenko (4)Matvijenko (5)Matvijenko (3)Matvijenko (2)Matvijenko (8)Matvijenko (9)Matvijenko (6)Matvijenko (7)Matvijenko

Blakus fotogrāfijā (baltā bante) ir acīmredzami nodemonstrēta optiskā ilūzijā, kurā ir izmantots baltās krāsas efekts. Ar visu to, ka Matvijenko kundzes tērpā izmantots “aizliegtais paņēmiens” – stāvapkakle, šoreiz viņai tas absolūti nekaitē.

Šis efekts tiek panākts, pateicoties baltajai bantei un aprocēm. Tās TIK ļoti sev pievērš uzmanību un ar to “aprij” visu, kas ir apkārt, ka tērpu un kundzes izskatu var raksturot viennozīmīgi kā elegantu un gaumīgu.

Un tagad par „zemūdens akmeni”. Matvijenko kundzei kā aksesuāri nepiestāv lieli ziedi. Īsais kakls kļūst vēl īsāks, pie tam, šī sieviete nav romantiskais tipāžs.

Matvijenko (2)

Rezumē priekš mums – jebkuru paņēmienu, dekoru, aksesuārus jāizmanto pārdomāti. Nekad neizmanto aksesuārus tāpat vien, neapdomīgi uzkarinot vai apsienot jebko un jebkur.

Ir labāk iztikt bez aksesuāriem, nekā tos izmantot neapdomīgi un rezultātā, savam izskatam pat kaitējot.

P.s. Izmantoti materiāli un foto no club.season.ru un citiem interneta resursiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata