Vazelīns kosmētikas un zāļu vietā

vazelina_izmantosana

Manuprāt, nav gandrīz nevienas mūsu vecuma dāmas, kura nepazītu šo ziedi.

Vazelīns – šis viens no universālākajiem līdzekļiem tika patentēts 1878.gada 14.maijā. Tā izgudrotājs konstatēja brīnumainas šīs ziedes īpatnības – gan dziedējošas, gan mitrinošas, gan ādu mīkstinošas.

1872.gadā Robert Chesbro saņēma patentu šī produkta ražošanai un 1878.gada 14. maijā patentēja “Vazelīnu” kā preču zīmi. “Vazelīna” vēsture ir unikāla, jo tas ir viens no retajiem gadījumiem, kad preču zīmes nosaukums nonāk vispārējā lietošanā, kā produktu kategorijas nosaukums.

Vazelīns var būt…

Dabīgais vazelīns – tiek iegūts no lapu koku parafīna sveķiem, ko vēlāk ar īpašām vielām un balināšanas procesu attīra. Salīdzinājumā ar mākslīgo, dabīgais vazelīns ir viskozāks, dzidrāks, caurspīdīgs, bez garšas un smaržas, tam piemīt pretmikrobu īpašības un tas piesaista ūdeni. To uzklājot uz ādas, ir grūti nomazgāt, un tas neatstāj lipīgas pēdas.

Mākslīgais vazelīns – tas ir cietā parafīna un cerezīna savienojums ar attīrītu šķidrā vazelīna vai parfimērijas eļļu. Mākslīgais vazelīns tiek gatavots kokapstrādes (tehniskais vazelīns) vai kosmētikas (kosmētiskais vazelīns) nozarē. Šis vazelīns nav ļoti viskozs, ir duļķaini balts vai dzeltenīgs, taukains, bez smaržas un garšas. Mākslīgais vazelīns var būt tehniskais, medicīnas un kosmētikas vazelīns.

Kur un kā var izmantot vazelīnu mājas apstākļos

Papēžiem. Tiek uzskatīts, ka vazelīns ādu nemitrina, bet gan tikai rada aizsargslāni, kas palīdz saglabāt mitrumu. Bet, lai vai kā, tieši vazelīnu var izmantot, lai raupju ādu mīkstinātu. Uzklāj vazelīnu uz nakti uz raupjajām ķermeņa vietām: papēžiem, ceļgaliem, elkoņiem, un no rīta tie būs daudz maigāki un mīkstāki.

Smaržām. Vazelīns brīnišķīgi palīdzēs pagarināt mūsu smaržu klātbūtni – pirms uzpūšam smaržas uz plaukstām un kakla, vispirms uz šīm vietām nedaudz uzklāsim vazelīnu. Vazelīns uzsūc smaržu sevī un saglabā to visas dienas garumā.

Uzacīm. Lai uzacīm izveidotu pareizu un noturīgu formu, ne vienmēr jāizmanto tam domātās speciālās želejas. Paņem tīru kosmētikas otiņu, izspied uz tās pilienu vazelīna, nedaudz uzklāj uz uzacīm, izķemmē, tām piešķirot vajadzīgo formu. Kad vazelīns izžūs, uzacis būs ne tikai nofiksētas, bet tās sāks arī spīdēt. Starp citu, šo pašu triku var veikt arī ar matiem. Vazelīns matus padarīs nevis smagākus, bet gan gludākus.

Skropstas. Vazelīns iedarbojas arī kā skropstu augšanas un nostiprināšanas kondicionieris. Paņem tīru skropstu tušas birstīti, nedaudz uzliec vazelīnu, uzklāj uz skropstām un ar šo pašu birstīti tās cītīgi izķemmē. To darot regulāri, skopstas kļūs garākas un spēcīgākas.

Matu krāsošana. Lai izvairītos no krāsas nokļūšanas uz pieres, ausīm un kakla, pirms sāc matus krāsot, uzklāj uz šīm vietām vazelīnu.

Sejai. No vazelīna var pagatavot līdzekli dekoratīvās kosmētikas noņemšanai. Paņem audumu vai papīra salveti, piesūcini to ar vazelīnu un izmanto kosmētikas noņemšanai. Vazelīns spēj noņemt pat ūdensizturīgo kosmētiku.

Ķermenim. No vazelīna var pagatavot vienkāršu un ne dārgu ķermeņa skrubi. Lai pagatavotu sāls skrubi, sajauc vazelīnu ar sāli, bet, lai pagatavotu cukura skrubi – ar brūno cukuru. Šis būs maigs ķermeņa attīrīšanas līdzeklis.

Lūpām. Sausas lūpas? Uzklāj uz nakti vazelīnu un no rīta tās būs svaigas un maigas.

Ārstnieciskiem nolūkiem. Ar vazelīnu ieziež traumētās apdeguma vietas, plaisas, psoriāzes pārņemtās vietas utt. Svarīgi – izmanto pavisam nelielu daudzumu un plānā kārtiņā.

Bērniem. Tā ir viena no viltībām, kura noderēs jaunajām māmiņām. Ja mazgājot bērnam galviņu, viņš raud no acīs iekļuvušā šampūna, pirms galvas mazgāšanas sasmērē uzacis ar vazelīnu. Vazelīns izveidos aizsardzības „jumtiņu” un neļaus šampūnam iekļūt acīs.

No rētām. No pinnēm vazelīns neglābs, toties palīdzēs novērst to sekas – rētas, kas veidojas šīs problēmas rezultātā. Vazelīns jāuzklāj jau no tā brīža, tiklīdz parādās svaiga rētiņa.

Starp citu, vazelīnam praktiski nav nekādu kontrindikāciju, tikai ļoti retos gadījumos var rasties alerģiska reakcija izsitumu veidā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata