Par to, kas interjerā apnīk visātrāk

interjera_padomi (10)

Tas ir normāli, ja ik pa laikam mums gribas mainīt vidi, kurā uzturamies. Tomēr ir pārmaiņas vai pirkumi, kuri jau sākotnēji ir nolemti neveiksmei un pēc 2-3 mēnešiem tas viss mums sāk jau apnikt. Lai šīm mirkļa iegribas pārmaiņām un pirkumiem lieki netērētu naudu, šodien parunāsim par to, kuros gadījumos mēs tiešām riskējam iegādāties vai mainīt to, kas pēc pāris mēnešiem apniks.

Stingra viena, konkrēta stila ievērošana.

Tu nevarēsi justies komfortabli interjerā, kas ir cienīgs kļūt par enciklopēdijas “Art Deco”, “Provansa” vai “Minimālisms” ilustrāciju. Patīkams ir nevis tas interjers, kas ir nokopēts no attēla, bet tas, kurā tu jutīsies, kā mājās.

interjera_padomi (4)

Padoms: Ja tev tuvs ir kāds konkrēts stils, vispirms iemācies godīgi atbildēt uz jautājumu, ar ko īsti tas tev ir tuvs. Tikai tad, kad noteiksi, kuri stila elementi tev tīkami, tu sapratīsi, kā tos izmantot interjerā. Dažreiz izrādās, ka patīk ne jau krāsu salikums vai plānojums, bet gan interjers, kurā vienkārši nav aizkaru…

interjera_padomi

Visiem labi zināmie tēli…

Eifeļa tornis, Vinsenta van Goga saulespuķes, Endija Vorhola Merilinas Monro seja utt. – tie visi, protams, ir spilgti tēli. Bet mēs jau tā pārāk bieži tos sastopam ikdienas dzīvē. Tie izrotā jebko – sākot no CD līdz šķiltavām.

interjera_padomi (8)interjera_padomi (9)

Jā, tukšas sienas nomāc pat vairāk nekā šie sižeti. Bet, ja tu vēlies rotāt sienas daļu, tev noteikti radīsies daudz labākas idejas.

Padoms: Lai atdzīvinātu sienu, apmeklē krāmu tirdziņus – it īpaši, kad esi ārzemēs. Tur var atrast reālus dārgumus par pavisam normālu cenu. Vēl vari pievērst uzmanību mazāk pazīstamu autoru darbiem: tās var būt ne tikai gleznas, bet arī grafika, foto izdrukas. Ja sev esi atklājis kādu jaunu mākslinieku, atrodi internetā viņa darbus un izvēlies to, kurš tev visvairāk ir iepaticies un vislabāk iederēsies tavā interjerā.

Dīvaina mājas “izstāde”

interjera_padomi (2)Kolekcionēšana – tas ir brīnišķīgs hobijs, bet pret pagaidu un pastāvīgo izstāžu ekspozīciju jāizturas uzmanīgi. Izstādīt vispārējai apskatei 126 porcelāna kaķus – nav laba ideja. Daudz pareizāk interjera rotāšanai ir izvēlēties dažas dekoratīvas figūriņas un pēc tam tās mainīt, tik bieži, cik vien vēlies.

Ja tu aizraujies ar fotografēšanu, nav vērts istabas sienu pārvērst savu darbu galerijā. Izdrukā kādu noteiktu foto attēlu sēriju, ieliec to skaistos rāmīšos un izkarini uz sienas tā, lai tas viss izskatītos harmoniski. Un ik pa laikam maini ekspozīciju sižetus.

Neaizmirsti par to, ka dekors ir radīts, lai būtu acīm tīkams, bet ne tamdēļ, ka to visu nav kur citur likt. Vārdu sakot, telpu dizaineri noteikti neieteiktu bildes karināt tuvu griestiem un figūriņas izvietot uz skapju augšām.

interjera_noformesana

Idejas, kas atvestas no veikaliem

Vai esi ievērojusi, ka visgarlaicīgākie dīvānu spilveni ir tie, kurus piedāvā iegādāties kopā ar pašu dīvānu? Tas tiešām ir liels vilinājums iegādāties „visu kā ir”. Tikai tas, kuram liekas, ka var dzīvot materializētajā IKEA katalogā, vēlāk sapratīs: nopirkt visu iekārtojumu te un tagad ir drošs veids pārvest mājās bezrakstura interjeru.

interjera_padomi (4)

Jā, tev tika dota iespēja apgulties uz šīm gultām, domās iekarināt savas kleitas šajā skapī un iedomāties, kā tu gatavo vakariņas šajā virtuvē. Bet nonākot mājās, pavisam citā telpas mērogā, tu sajutīsi cik dažādi var uztvert un justies šajā “gatavajā interjerā.”

Ja neesi pārliecināta savās dizainera spējās, pērc bāzes priekšmetus un izvieto tos tā, kā bija iecerējis un piedāvājis veikala dizaineris. Bet nesteidzies ar papildus mēbeļu, tekstilizstrādājumu un dekoru izvēli – nekopē piedāvāto veikala bildi līdz pat pēdējam sīkumam.

Brauc uz veikaliem brīvdienās, vēro pasauli ar plaši atvērtām acīm un tu noteikti atklāsi un atradīsi interesantas lietas, kuras atspoguļos TAVU gaumi un palīdzēs noformēt tavas mājas tēlu.

„Piemiņas” lietas un pienākums tās uzglabātinterjera_padomi (6)

Mēs bieži vien neatbrīvojamies no nemīlamām mantām tikai tāpēc, ka tās ir dāvinātas vai mantotas no vecmāmiņām un maksājušas milzu naudu. Bet gribētos ticēt, ka mūsu aizsaulē aizgājušās vecmāmiņas vēl mums laimi un prieku, bet prieku taču nes lietas, kuras mums sirdij ir tīkamas, vai ne? Sameklē cilvēku, kurš par šo seno kumodi priecāsies. Bet sev (no iegūtās naudas) iegādājies tieši to, kas tīkams tev. No citas „vecmāmiņas” vai modes dizainera.

No nemīlamām lietām jāatbrīvojas bez jebkādas nožēlas. No vecām mēbelēm vai porcelāna servīzes, kas tika uzdāvināta kāzās, viegli atbrīvoties caur dažādiem izpārdošanas portāliem. Jaunu saimnieku ir jāsameklē arī sadzīves tehnikai, kuru tu neizmanto. Maizes cepšanas ierīcei jāatrodas tajā virtuvē, kurā tiešām tiek cepta maize.

Interjerā atstāj tikai tās lietas, kuras tev patīk. It īpaši tas attiecas uz  lietām, kuru vērtību tev ir noteicis antikvariāts, bet ar tavas ģimenes ciltskoka zariem tām nav nekā kopīga. Antikvariātos var atrast mēbeles un dekora elementus, kas lieliski iederēsies tavā personīgajā vēsturē, un būs tīkami personīgi tev.

Ultramoderni sīkumi

Ar tiem ir tāpat, kā ar garderobes elementiem: ātri aizskrējām pēc modernas, dārgas somas, bet pēc gada jau tā liekas smieklīga. Tikai interjerā šī apsēstība izmaksā daudz dārgāk. Atceries: ja visi, kā viens par gada modernāko toni ir nosaukuši „rozā kvarca” toni, tad sienas ar to krāsot jau ir par vēlu.

interjera_padomi (7)

Novērtē, vai potenciālais pirkums atbilst tavam priekšstatam par skaisto un vai tiešām to būs ērti lietot. Ir lietas, kas pastāv ārpus modes. Tas var būt ne tikai klasiska dizaina masīvkoka ēdamgalds, bet arī kāda sen slavena brenda gaismeklis, kura stilu nav iespējams sajaukt ne ar vienu citu.

Nepraktiski risinājumi

Ir svarīgi ievērot izdevīguma principu. Piemēram, daudzos dzīvokļos absolūti lieki ir izveidota bāra lete. Šis elements atbilst noteiktam dzīvesveidam un atpūtas kultūrai: ja neesi aktīvu alkohola pārtiju cienītāja, šī konstrukcija drīz vien tevi sāks kaitināt sava nepraktiskuma un neiederības dēļ.

interjera_padomi (12)

Neaizmirsti par to, kam domāta konkrētā telpa. Ja vēlies gūt prieku no mājās baudītām ēdienreizēm, tavā mājā ir nepieciešams labs galds un ērti krēsli. Bet virtuvi atdalīt no dzīvojamās istabas ir iespējams arī bez bāra letes. Piemēram, ar plaukta palīdzību.

Lēti tekstilizstrādājumi

Gultas veļu no pārtikas hipermārketiem atstāsim studentiem. No lētām spilvendrānām, gultas pārklājiem, segām un aizkariem par dažiem eiro tu nogursi ļoti drīz. Pie tam ne vienmēr tas viss ātri nonēsājas un tev būs žēl tamdēļ no tā visa ātri atbrīvoties.

interjera_padomi (15)

Ja vēlies mājās justies ērti, tiešām „kā mājās”, “ietērp” savu interjeru audumos, kuri ar savām krāsām un tekstūru tevi priecēs. Tas, mums sievietēm, ir īpašs gandarījums – pārklāt savu gultu ar iespaidīgu gultas pārklāju.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata