Smaržu lietošanas etiķete

parfīmiPatiesībā, mēs savu dzīvi dzīvojam kopā  ar iemīļoto vai, uz to brīdi, izvēlēto aromātu, patstāvīgi to sajūtot uz sevis. Cik daudz patīkamu dzīves brīžu bieži vien nes sev līdzi šī parfimērijas šleipe… Paiet laiks, un sajūtot kaut kur tuvumā, kādreiz tik pazīstamu aromātu, tu atcerēsies vēlreiz toreiz pārdzīvoto…

Kā tad panākt, lai aromāts uz tavas ādas turētos pēc iespējas ilgāk, lai tevi atcerētos kā filmās – pat sajūtot kaut kur tuvumā tevis kādreiz lietoto aromātu?

Gandarījumu lietojamā aromāta mēs gūstam tikai tad, ja tas ir noturīgs un apkārtējie „noķer” tā īpašās notis.

Pārlieku daudz lietot smaržas ir bīstami ne tik daudz tev pašai, kā apkārtējiem. Uzmācīgs un ilgstošs aromāts var izsaukt migrēnu, pat sliktu dūšu, alerģiju un garastāvokļa pasliktināšanos. Īpaši nepareizi būtu tā eksperimentēt ar cilvēkiem savā vai svešā darba vietā.

Joprojām ir dāmas, kas pērk dārgus aromātus, bet neprot ar tiem apieties…


Par aromātu noturību vai nenoturību

 

Viens no galvenajiem iemesliem kāpēc parfīms tik ātri zūd ir nevis ražotājfirmas produkta kvalitātes vaina, bet gan tavas ādas īpatnības! Viens un tas pats aromāts, uzklāts uz dažāda tipa ādas, iegūst dažādu noturīgumu.  Pat, ja aromātshow-to-apply-perfume-properly-medium tiek lietots vienādos apstākļos, tas „skanēs” savādāk.

Aromāts, kas uzklāts uz ādas, kas ir sausa (domāts ādas tips), ātrāk „pazudīs”. Ko darīt? Samitrini ādu un tad uzklāj aromātu.  Vislabāk pirms tam samitrināt ādu ar tās pašas sērijas parfimērijas krēmu vai losjonu vai pilnīgi neitrālu krēmu bez jebkāda aromāta. Ja tavas ādas tips sliecas vairāk uz taukainu, tad tev uztraukties nav par ko.

Labākais aromāta uzklāšanas laiks ir pēc atsvaidzinošas dušas vai vannas.

Smaržu noturība atkarīga no parfimērijas kompozīcijas koncentrācijas. Parfimērijas ūdens (Eau de Parfum), piemēram, ir daudz noturīgāks par tualetes ūdeni (Eau de Toilette). Parfimērijas ūdens satur 10-20% ekstrakta un 80-90% spirta, bet tualetes ūdens – 4-10% ekstrakta un 80-90% spirta.

Pēc aromāta uzklāšanas neberz ar plaukstām smaržojošo šķidrumu!  Šāda iedarbība var izjaukt aromāta stadiju secību un beigu beigās aromāts var zaudēt savu oriģinālo, sākotnēju nodomu.

Parfīms jāuzglabā vietā, kur klāt netiek tiešie saules stari. Bet tualetes ūdens vislabāk saglabājas  vēsā un sausā vietā.

Aromāti viens no otra atšķiras arī ar noturību: muskusa toņi ir noturīgāki salīdzinājumā ar svaigajiem jūras un ziedu aromātiem.

Kā izvēlēties aromātu?

 

smarzu kaitigumsNe visi aromāti der katram cilvēkam. Jāizvēlas tas aromāts, kurš vislabākajā veidā atbildīs tev un radīs to efektu, kuru tu vēlētos atstāt uz citiem cilvēkiem.

Izvēlies aromātu, kas atbilst tavai personībai un tēlam, kuru tu vēlies radīt. Tāpēc ir ļoti grūti iegādāties jaunu, agrāk nelietotu aromātu gan sev un vēl jo vairāk citam. Tas ir svarīgs moments…es pat teiktu nevis moments, bet gan vesels pasākums.

Kā lietot smaržas?

 

 • Neizmanto pārlieku daudz smaržu. Neliels triepiens zem delma, aiz ausīm, uz ceļgala iekšējās daļas un uz kakla, tuvāk atslēgas kaulam būs gana.
  Ir otrs veids kā lietot smaržas – izsmidzini tās gaisā un izej caur šo smaržu mākoni.
 • Lieto šampūnus, losjonus un pūderi (ja tiem ir īpašs aromāts), kas ir ar to pašu parfīmu jeb aromātu.
 • Ir dažādi aromāti dažādiem gadījumiem un pat gadalaikiem. Dienā izmantojamā parfimērija nederēs vakaram un otrādi. Savukārt, vasarā izmantojamie aromāti noteikti nederēs ziemā. smaržu veikals
 • Ofisos vai vietās, kur apgrozās daudz cilvēku, izmanto smalkus, vieglus aromātus, kas nerada apkārtējiem nepatīkamu reakciju.
 • Investē naudu kvalitatīvās smaržās.

Atceries, ka aromāts domāts tamdēļ, lai tevi padarītu pievilcīgāku nevis otrādi.

Tas ir elegantas, „40+” vecuma sievietes viens no svarīgākajiem aksesuāriem un es pat īsti nevaru tev pateikt, kurš no taviem aksesuāriem ir svarīgāks – tavs aromāts vai …

Tas ir TAS aksesuārs, kuru iegādājoties nauda nav jāžēlo. Jo, ja tev nav iespējas šobrīd iegādāties labu parfīmu, nepērc labāk nekādu. Atliec pirkumu uz “labākiem laikiem”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Tik ļoti dažreiz gribas, lai telpu piepilda, nevis “svešs”, bet gan svaigu ziedu aromāts...Un arī pēc pusdienu vai vakariņu pagatavošanas, kad ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Pienākot vasarai ir jāatjauno ne tikai mūsu apģērbu garderobe, bet arī parfimērijas garderobe. Un mājīgos, austrumnieciskos, siltos ciedra un sa ...

 • Pret pavasara-vasaras smaržu izvēli ir jāizturas diezgan nopietni, jo augstās gaisa temperatūras dēļ daži aromāti var smaržot pavisam ne tā kā tas ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata