Košumkrūmi mūsu dārzā

kosumkrumi (2)Parunāsim par košlapainajiem krūmiem jeb košumkrūmiem. Tas varētu būt interesanti un noderīgi vasarniekiem un visiem tiem, kuriem nav laika un iespēju savam zaļajam stūrītim veltīt daudz laika, bet – košumu gribas!

Ar krūmiem, kuriem ir nezaļas lapas var ‘’nošaut’’ divus zaļus uzreiz: iegūt vertikālo akcentu, kurš saglabāsies arī ziemā un vasarā iegūt lielu krāsainu laukumu dārzā.

kosumkrumi

Piedāvāju TOP 10:

 • Bārbeles /Berberis/

barbele

Šķirne ‘Bonaza Gold’

Plaša šķirņu daudzveidība. Var piemeklēt augstumu no 30 cm, līdz 1,5m. Krūmiņš izturīgs, pieticīgs. Labāk jutīsies saulē, nekā ēnā. Tas attiecas uz visiem krāsainlapainajiem augiem – saulē to krāsa izpaužas krāšņāk!

barbele (2)

barbele (3)

No bārbelēm var veidot arī regulāros stādījumus, ornamentus utt. Jaukt lapojuma krāsas – būs vēl košāk un tas viss – bez ziediem!

 • Fizokarpi / Physocarpus/

fizokarps

Fizokarps apstādījumā ar ziemcietēm.

fizokarps (2)

Šķirne ‘Diabolo’ . Un kāpēc ne podā?

Fizokarpi ir maksimāli izturīgi, izcili ātraudzīgi. Pa gadu pieaugums var sasniegt 1m un vairāk. Ir šķirnes ar koši sarkanām lapām un ar koši dzeltenām.

 • Lazdas /Corylus/

kosumkrumi (3)

Šķirne ‘Colorata’ koplektā ar īrisu dobi.

Parastās lazdas šķirne ‘Colorata’. Izturīga, pieticīga. Košs akcents dārzam. Cieša, dārzam jābūt nedaudz lielākam, jo krūms sasniedz aptuveni 3m platumu un 5m augstumu.

 • Plūškoki /Sambucus/

kosumkrumi

Šķirne ‘Aurea’

Arī plūškoki sasniedz palielu augstumu /ap 5m/. Vainags noapaļots. Glīts krūms ar lielu šķirņu daudzveidību, it īpaši Melnajam plūškokam šķirņu ir daudz.

 • Segliņi / Euonymus/

kosumkrumi (4)

Šķirne ‘Emerald’n Gold’

Segliņu vainaga formas var būt stāvas, ložņājošas utt. Forčūna segliņiem lapojums ir mūžzaļš.

 • Irbenes /Viburnum/

kosumkrumi (5)

Šķirne ‘Aurea’

Irbenes ir ātraudzīgas, pieticīgas. Var augt gan saulainā, gan noēnotā vietā. Pacietīs gan mitru, gan barības vielām nabadzīgu augsni. Minimālais augstums ir 0,4m, bet maksimālais – 6m.

 • Spirejas / Spirea/

kosumkrumi (6)

Spireju daudzveidība ir fantastiska. Brauc uz tuvējo kokaudzētavu un apjuksi no piedāvājuma. Augstums no 0,3m līdz 2m. Krāsas no baltas līdz divkrāsu šķirnei – ‘Shirobana’, kur vienā krūmā būs gan balti, gan koši rozā ziedi.

 • Grimoņi  /Cornus/

kosumkrumi (7)

Šķirne ‘Elegantissima’

0711321 Variegated Red-twig Dogwood, Lobelia, Bee Balm in border [Cornus alba 'Elegantissima'; Lobelis erinus; Monarda didyma]. Carson, Coeur d'Alene, ID. © Mark Turner

kosumkrumi (9)

Grimoņi ir dekoratīvi gan vasarā, gan ziemā. Tā koši sarkanie dzinumi ir elegants akcents ziemas dārzā.

 • Kārkli /Salix/

kosumkrumi (10)

Šķirne ‘Argentea’

Īpaši dekoratīvas ir ložņu kārkla sudrabotās šķirnes.

 • Parūkkoki /Cotinus/

kosumkrumi (11)

Šķirne ‘Royal Purple’

kosumkrumi (12)

Lai arī tos sauc par kokiem, to augstums nepārsniedz 3m, un Vidzemē ar to stādīšanu būtu jābūt piesardzīgiem. Ja nu tomēr stipri gribas – stādi aizvējā, dienvidu pusē.

Ko vērts ievērot:

1. Vairumam košlapu krūmu krāsa mainās līdz ar gadalaiku, tāpēc – paredzi kā tas izskatīsies visos gadalaikos un kopā ar citiem dārza elementiem.

2. Ja stādīsi ēnā – lapojums var būt blāvāks, ne tik izteikts.

3. BET – košumkrūmu priekšrocība atšķirībā no puķēm: tie priecē gandrīz visu vasaru un dažs pat ziemā /ar dzinumu krāsu, vainaga formu utt./.

Veiksmi darbā!

Uz tikšanos tepatās,

Vineta

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Izdomāt un izveidot skaistu dāvanas iesaiņojumu nemaz nav tik grūti, lai gan daudzi pēc palīdzības dodas uz lielveikalu dāvanu iesaiņošanas nodaļā ...

 • Vakar mūsmājās ciemojās vīramāte. Ieraudzījusi, ka klēts stūrī jau gatavi apiņi, viņa ņēma maisiņu un devās ievākt apiņu ražu. Gājām palīgos un k ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata