Louis Vuitton somas un brenda vēsture

Louis Vuitton soma (9)Sievietes soma ir mistisks aksesuārs. Eleganta maza somiņa–klačs, ietilpīga ikdienas soma vai XXL modelis, kas noder vairāk ceļojumiem nekā ikdienai – tās visas par savām saimniecēm var pastāstīt daudz ko…

Cik noslēpumu tās visas glabā un cik daudz leģendu ir par Louis Vuitton!

Šodien parunāsim par vienu no nozīmīgākajiem XX gadsimta somu brendiem, kas no vienkārša aksesuāra ir kļuvis par brendu simbolu un apaudzis pat ar savām leģendām. Šīs somas ir brendu filozofijas atspoguļojums un tieši šī iemesla dēļ Louis Vuitton somas ir miljoniem modes dāmu sapnis visā pasaulē, arī Latvijā.

Louis Vuitton revolūcija

Louis Vuitton brends savu augšupeju uz modes Olimpu uzsāka ar bagāžas piederumu ražošanu. Tieši Louis Vuitton, šo aksesuāru meistars un vienlaicīgi uzņēmējs, kas 1854.gadā atvēra nelielu darbnīcu, ceļojumus pārvērta veselā dzīves stilā.

Pēc 42 gadiem viņa dēls, Georges Vuitton, izstrādāja jaunu dizaina elementu, kurš kļuva par Louis Vuitton brenda vizītkarti – monogramēts firmas materiāls ar tās dibinātāja iniciāļiem LV. Viens no brendaNoe modelis revolucionārajiem izgudrojumiem ir uzvalku un kleitu ceļojumu pārvalks. Šī ceļojumu aksesuāra  klientu vidū tolaik bija aristokrāti, politiķi un pat Krievijas cars Nikolajs II.

Sākotnēji Vuittoni somas izgatavoja tikai pēc pasūtījuma. Un daudzi modeļi, kas toreiz bija domāti tikai individuālajiem pasūtītājiem, vēlāk pārstāvēja veselu brenda modeļu līniju.

1932.gadā vīna darītāji palūdza uzšūt somu speciāli šampānietim, kurai bija jaietilpina 5 pudeles. Tieši tā pasaulē parādījās soma-maiss Noe, kura iepatikās ne tikai pasūtītājiem, bet arī sievietēm visā pasaulē.

Gadu vēlāk parādījās Speedy modelis – ietilpīga pilsētas soma, ceļojuma kofera mini-kopija. Šī modeļa īpaša piekritēja bija aktrise Audrey Hepburn, kura ar to pat filmējās vienā no filmām.

1934.gadā Coco Chanel pasūtīja cietu, trapecveidīgu somu – tieši tā pasaulē nāca somas Alma modelis.

1966.gadā parādījās soma-taurenis, kas izskatījās kā cilindrs ar diviem rokturiem. Tai tika dots Papillon vārds un tai laikā tika reklamēta kā tā laika Twiggy kulta modelis.

Louis Vuitton soma (2)Louis Vuitton soma (3)Louis Vuitton soma (4)Louis Vuitton soma (5)Louis Vuitton soma (6)Louis Vuitton soma (7)

Louis Vuitton – nenovecojoša klasika

Šodien Louis Vuitton kompānija ir LVMH group īpašums un ražo ne tikai leģendāros čemodānus un somas, bet arī ādas galantēriju, greznuma aksesuārus, elitāru alkoholu, bet sākot ar 1998.gadu arī personīgo apģērbu un apavu līniju.

Louis Vuitton apaviLouis Vuitton gultas vela

Bet lai vai kā tas nebūtu, vispopulārākā prece bija un paliek leģendāras somas. Kā pierādījums tam ir kaut vai tas, kas tieši Louis Vuitton somas ir Nr.1 prece pakaļdarinājumu tirgū, apsteidzot tādus brendus kā Gucci un Fendi, bet tas nekādi nemazina turīgo brenda cienītāju armiju, kas zina patiesās kvalitātes vērtību.

Louis Vuitton labprāt reklamē un ikdienā nēsā politiķi, sportisti, aktieri. Tādi vārdi kā Catherine Deneuve, Madonna, Stefanie Maria Graf, Andre Agassi, Uma Thurman, Francis Ford Coppola, Scarlett Johansson un Mihails Gorbačovs izsaka visu paši par sevi.

Louis Vuitton soma (2)Louis Vuitton soma (10)Louis Vuitton soma (16)Louis Vuitton soma (17)Louis Vuitton soma (18)Louis Vuitton soma (23)Louis Vuitton soma (20)Louis Vuitton soma (21)Louis Vuitton soma (33)Louis Vuitton soma (26)

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Vēsajā rudens-ziemas sezonā 2011/2012 iziet uz ielas bez cepures ir ne tikai bīstami veselībai, bet arī tavam stilam. Cepures ir modē! Dažādas – ...

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 • Brīnišķīga sieviete, talantīga aktrise un skaista daudzbērnu māte – tās ir tikai dažas īpašības, ar kurām varētu raksturot Angelina Jolie. Kad tie ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Somas var dažādot pagatavojot čeholus-gan adītus,gan no veciem džemperiem.Cik saprotu,mūsdienu sieviete ir aizņēmta un tas atspoguļõjās arī stilā.kas vedojas no uzspēletas vienkāršības un pat nekārtības.Adīti čeholi noteikti bez jebkādām cik-cakā,lai būtu kaut cik stilīgi

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata