Kā tievē lēdijas jeb vingrojumi grāmatvedēm

 

vingrojumi_darba_vieta (3)Kāpēc tāds publikācijas nosaukums? Tāpēc, ka viens no pēdējiem kādas lasītājas komentāriem mūsu blogā pēc šīs publikācijas ir sekojošs: „Jā, te kaut kā vairāk ir vizuālā informācija par slaidām, slavenām aktrisēm, modelēm…. Bet kā informāciju gūt ap 50-gadīgai grāmatvedei ne jau nu ar skaistumkopšanas salonos uzturētu seju un fitnesa klubos slaidinātu augumu?” Manu atbildi šim komentāram varat izlasīt, neatkārtošos. Man ļoti patīk šādi lasītāju komentāri, jo tā veidojas vērtīgas diskusijas, dialogi, kas liek mums visām domāt, aizdomāties un varbūt pat pieņemt stingrākus lēmumus.

Ja arī tu biji manā sestdienas vebinārā, tad tu atceries, ko es teicu pašā sākumā – ir ĻOTI daudz šobrīd informācijas par veselības, jaunības un izskata saglabāšanu, par stila veidošanu un modi. Un viss, kas mums būtu jāizdara – jāatrod tas, kas der tieši mums un jāpielieto.

Tātad ir nepieciešamas 3 darbības: vēlēšanās jeb motivācija, informācijas izšķirošana un savu recepšu, metožu atlasīšana un PIELIETOŠANA. Lielākā daļa sieviešu apstājas pie trešā punkta. Labākajā gadījumā tas tiek pildīts dažas reizes vai nedēļas. Un viss. Te mēs arī paliekam. Un nav svarīgi par ko šobrīd ir runa – par veselības profilaksi vai uzlabošanu, par skaistumkopšanu vai stila un garderobes veidošanu. Tieši tāpēc es gan savos vebināros, gan rakstot publikācijas, cenšos tevi izkustināt no nekustīgā punkta, „paspārdīt”, dažreiz pat sadusmot un to daru nevis vienkārši novadot informatīvu vebināru vai uzrakstot receptes vai padomus, bet gan liekot, mudinot kaut ko vismaz no tā izmantot, pielietot, darīt.

Tieši kā šī sieviete komentārā, arī  mēs visas varam sūkstīties, ka jā – TĀS, TUR ir zvaigznes un bagātās… bet ar ko tad viņas atšķiras no mums? Ar maciņa biezumu? Vai tu tiešām uzskati, ka tas ir noteicošais? Nē. Un vēlreiz nē. Viņām ir MOTIVĀCIJA tādām būt, jo viņas nevienam nebūs vajadzīgas un savu naudu nenopelnīs, ja neatbildīs darba devēju prasībām. Viņas vēlas un viņām dzīve liek izskatīties pēc iespējas ilgāk perfekti un labi. Un šī prasība nāk viņām tikai par labu! Ja mūsu grāmatvedēm būtu uzstādīti savi izskata standarti, tad liela daļa tādas arī būtu. Jeb nebūtu un strādātu citās vietās. Un neiet runa tikai par grāmatvedēm. Par jebkuru sievieti – arī to, kas sēž šobrīd mājās. Ja sievietei nav motivācijas izskatīties perfekti un būt slaidai – viņa uz to netieksies. Pamēģinās, bet netieksies uz to no visa spēka un necentīsies sevi pašdisciplinēt ilgstoši.

Tāpēc es vēlreiz apgalvoju – mēs varam izskatīties kā TĀS zvaigznes, bet tikai tad, ja klāt būs mūsu – personīgā motivācija.

Un tagad tuvāk tēmai. Ļoti daudzas no mums nevar atrast laiku, naudu, motivāciju staigātvingrojumi_darba_vieta (6) uz sporta zāli. Izrādās, ka nav nekā neiespējama un ar fizkultūru var nodarboties, pat nepieceļoties no krēsla. Tāpēc šie vingrojumi domāti tām, kuras nevar dienā atrast vairāk kā 10 min. Ja tu pat šādām kustībām nevarēsi atrast laiku, ja tu nevarēsi sevi nodisciplinēt pildīt katru dienu šos vienkāršos vingrojumus, kas neprasa neko citu, kā vien to pašu sēdēšanu – tas nozīmē tikai vienu: tev tas nav vajadzīgs un nav pat jēgas turpmāk meklēt jaunas diētas, receptes, padomus. Vispirms tev jāatrod motivācija – pārējais atradīsies noteikti.

Un tagad vingrojumi.

Viduklim. Šim vingrojumam ir nepieciešams krēsls, kas griežas ap savu asi. Grāmatvežiem noteikti tādi ir. Arī daudzām ofisa darbiniecēm. Apsēdies taisni pret galdu, pieķeries ar rokām pie priekšējās galda malas, saliec un saspied kājas kopā un nedaudz pacel virs grīdas. Tagad griez apakšējo ķermeņa daļu (kopā ar krēslu) pa kreisi, tad pa labi. Svarīgi ievērot, ka tava galva un pleci paliek joprojām nekustīgi. Atkārto šo vingrojumu 30 reizes. Šis vingrojums trenē vidukļa muskuļus un pie reizes tev palīdzēs arī izkustēties.

Rokām. Pārlieku reljefi roku muskuļi sievietēm nav vajadzīgi, bet trenēti tricepsa muskuļi izskatītos labi – citādi ar gadiem šie muskuļi kļūst ļengani un sāk izskatīties ne visai pievilcīgi. Tricepsi atrodas rokas aizmugurējā daļā. Tie ir ļoti svarīgi muskuļi labam roku izskatam.

Un tātad – apsēdies savā darba vietā, nedaudz atstumjoties nost no galda. Atspiedies ar rokām pret krēsla roku balstiem un piepacel iegurni. Tagad saliec rokas elkoņos un veic atspiešanos no krēsla. Izdari 3 piegājienus – katru pa 10 reizēm.

Vēderam. Lai vēderiņš būtu skaists, sievietēm jātrenē nevis augšējie, bet gan apakšējie vēdera muskuļi. Lūk, viens no tādiem vingrojumiem. Apsēdies savā krēslā un stabilitātei atspiedies ar rokām pret krēslu. Kājas saliec elkoņos taisnā leņķī pret grīdu un cel tās augšup, tuvinot vēderam. Izpildot pieskati, lai saglabātos taisnais leņķis. Atkārto pa 20 reizēm vairākas reizes dienā.

Stilbiem. Sēžot uz krēsla, atspiedies ar plaukstām pret krēslu. Plaukstām jābūt cieši piespiestām pie tavām kājām, līmenī – apmēram pa vidu augšstilbam. Tagad, maksimāli sasprindzinot kājas, izplet ceļgalus – tavas rokas ir tās, kas izpilda pretestības lomu. Izplestās kājas tā noturi 5-7 sek. un saliec kopā. Atkārto 20 reizes. Tas bija vingrojums ārējai augšstilbu daļai. Tagad iekšējai: novieto dūrēs saspiestas plaukstas starp augšstilbiem un atkal – augšstilba vidū. Rokas nedaudz atvirzi uz sāniem, lai tās nesaskartos, bet ceļgalus centies saspiest kopā. Atkārto 20 reizes. Lai izvingrinātu priekšējo augšstilba daļu, pēc kārtas iztaisno kājas tā, lai tās atrastos paralēli grīdai. Ja kājas lieksi abas kopā, vienlaikus trenēsi arī presīti.

Kāju ikriem. Skaisti, slaidi kāju ikri ir katras sievietes sapnis. Tāpēc neslinkosim un pildīsim arī šo vingrojumu: pacel sev priekšā iztaisnotu labo kāju, nostiep uz sevi no sevis pirkstgalu, tad ļoti stipri pirkstgalu nostiep – atkārto šīs kustības 10 reizes. Tad ar pēdu izdari apļojošas kustības – 10 reizes pa labi un 10 reizes pa kreisi. To pašu atkārto arī ar otru kāju.

Kā tev liekas: ja šos vingrojumus kaut vai darbā, priekšniekam neredzot, turpmāk izpildīsi katru dienu – vai tas nebūs krietni labāk, nekā meklēt iemeslu kāpēc mūsējā, 50-gadīgā sieviete nevar izskatīties tāpat kā slavenās sievietes? Ir vienkārši jāsāk kaut kas darīt! Tu vari 15 min. laika šiem vai citiem vingrojumiem veltīt arī mājās.

fiziskas_nodarbibasEs tikko sarēķināju – tās ir 90 stundas gadā!!! Vai tiešām tu domā, ka tas nenestu rezultātus? Smaidiņš Pagājušajā gadā tu šīs stundas esi iztērējusi, sēžot pie TV. Tātad ir pagājis gads kopš pagājušā pavasara – vai kaut kas ir mainījies tavā izskatā uz labo pusi? Tu VARI tam atrast laiku – ja vien atradīsi motivāciju…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Vasara ir īstais laiks pludmalei, pastaigām un ceļojumiem. Bet, lai vai kāds ir mūsu vecums, izskatīties mums gribētos uz visiem 100%, vai ne? Ir ...

 • Kā es jau teicu iepriekš – šogad visu darīsim laicīgi un bez stresa! Ne tikai veselības labad, bet arī tamdēļ, lai tu vasarā vari pārliecināta uz ...

 • Šodien ATKAL par tievēšanu, bet gan vairs ne par pareizu ēdienkarti utt., bet gan par vingrojumiem mūsu vēdera zonai. Jo ēdienkarte, organisma att ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata