Ko ņemsim līdzi atvaļinājumā

86524282Kad jau iepriekš esam ieplānojušas kādu ceļojumu, mēs vienmēr to gaidām ar priecīgu, kņudošu sajūtu. Un protams, bieži vien jau krietni iepriekš pārdomājam ko tad ņemsim līdzi. Bet gadās arī situācijas, ka jābrauc jau rīt, bet iepriekšējā vakarā čemodāns vēl nav salikts…

Ir sievietes, kuras iztiek ar minimālu mantu daudzumu un ar šo čemodāna savākšanas procesu tiek galā ļoti ātri. Bet ne visas. Kā lai sev līdzi paņem tikai nepieciešamo un tā, lai čemodāns nesvērtu vairāk kā mēs pašas?

Galvenais

1. Neatliec šo savākšanās procesu uz pēdējo brīdi. Ideāls variants – diena pirms prombraukšanas.

2. Jo retāk un vēlāk būs nepieciešama līdzpaņemtā manta, jo dziļāk tai jāatrodas čemodānā.

3. Čemodānam jābūt pēc iespējas vieglākam. Ņem līdzi tikai pašu nepieciešamāko. Ideālā variantā – katrai mantai jābūt izmantotai nevis vienu, bet gan vairākas reizes.

Nauda un dokumenti

Vislabāk ir iegādāties somu-maku, kas tiek piestiprināta pie jostas vietas vai karājas kaklā. Krāsai jābūt neuzkrītošai, bet aizdarei vai slēdzim jābūt ciešiem.

Aptieciņa

Ārzemēs zāles ir dārgākas un to iegādei var ievajadzēties recepti. Ja tomēr sev nepieciešamās zāles nevēlies ņemt līdzi, tad uzzini to nosaukumu tās valsts valodā, uz kurieni dodies.

Ja ceļo ar lidmašīnu, jau iepriekš uzzini zāļu pārvadāšanas noteikumus – ir medikamenti, kuriem ir nepieciešama atļauja. Zāles iepako nelielā somiņā vai maciņā, kas atradīsies pie tevis.

Ja problēmu ar veselību nav, paņem līdzi minimumu: plāksteri, antiseptiķi, vieglas pretsāpju un pretsaaukstēšanās tabletes, elektronisko termometru, melno ogli un pretcaurejas līdzekli. Neaizmirsti arī kaut ko pret saules apdegumu.

Cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām aptieciņa ir obligāta, jo slimība var saasināties straujās klimata vai laika joslas maiņas dēļ.

Woman traveling

Apģērbs

Te izvēles princips ir sekojošs:

– apģērbs, kas ir uz tevis izbraukšanas dienā;

– maksimāla kombinēšanas iespēja;

– apģērbs, kas nav jāgludina;

– atbilstošs laika apstākļiem;

– atbilstošs atpūtas veidam.

Augšējo apģērba gabalu ir jābūt 2x vairāk nekā apakšējo – tas ļaus garderobi dažādot. Apakšējo apģērbu pēc iespējas ņem vienkrāsaināku – tā tu viegli varēsi veidot vairākus komplektus.

Apavi

Pludmalei – iešļūcenes, sandales. Restorānam – atbilstoši apavi. Ja paredzamaska_sagatavot_cemodanu_celojumam ekskursijas un pastaigas, sporta apavi ir obligāti. Un tā – 3 pāri apavu un ne vairāk.

Aksesuāri

Daudz tos līdzi neņem un liec atsevišķā čemodāna kabatā. Ja vietas, tomēr, maz – labāk atstāj mājās. Vienīgais aksesuārs, kuru mājās aizmirst nedrīkst ir saulesbrilles.

Kosmētika

Nepieciešams: saules aizsardzības līdzeklis, universāls mazgāšanas līdzeklis, kas nomazgā vienlaikus gan putekļus no sejas, gan make-up, gan acu kosmētiku, mitrinošais krēms un ķermeņa un sejas skrubis. Labāk, ja šī kosmētika ir nelielos trauciņos vai arī tūbiņās, kas jau ir krietni aizsāktas – tādejādi tās atpakaļ vest vairs nebūs vajadzības.

Pudelītes ar šķidrumiem iepako atsevišķos maisiņos, jo ceļojuma laikā tie var iztecēt.

Ceļasomas salikšana

Apavus ieliec maisiņā un novieto čemodāna apakšā. Virsū – pludmales dvieli un paklājiņu. Tad bikses, džinsus un siltas jaciņas. Virspusē – krekliņus, svārkus un kleitas. Krekliņus var salikt vienu uz otra vai arī sarullēt.

Neņemt!

– viegli uzliesmojošas un toksiskas vielas.

– gāzēto ūdeni, konservus, šampanieti, aerosolus utt. (visu, kas ir hermētiski aizvērts).

– zāles, kas satur narkotiskas vielas. Ja tās ir nepieciešamas, paņem recepti.

– lieku parfimēriju.

– dārgus rokas pulksteņus, rotas. Ja paredzami oficiāli pasākumi, paņem līdzi tikai pašu minimumu.

4539045-travel-girl-with-clipping-path– Gludekli un fēnu. Tos var palūgt viesnīcā. Telefons un fotoaparāts – pats par sevi saprotami, bet lādētājs telefonam gan nav jāaizmirst.

Lasīšanai līdzi var paņem grāmatu mīkstos vākos. Un vēl: ja tev ir jāšķērso robeža, neriskē un neņem līdzi nekādas paciņas – pat, ja to darīt lūdz labi paziņas.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata