10 vienkāršas patiesības par attiecībām

ka_veidot_attiecibas

1. Neviens cilvēks, kas satikts Tavā dzīves ceļā, uz tā nav nokļuvis nejauši vai velti. Mēs katru dienu satiekam jaunus cilvēkus un no katras šīs jaunās tikšanās mēs iegūstam kaut ko svarīgu arī sev. Kāds pārbauda mūs, kāds varbūt izmanto mūs, kā rezultātā gūstam mācību, dažreiz pat sāpīgu, kāds palīdz apgūt jaunas iemaņas, bet kāds mūs padara labākus un tas ir pats vērtīgākais.

2. Attiecībās mēs saņemam to pašu, ko atdodam. Neceri, ka pret savām kaprīzēm, apvainojumiem un aizvainojumiem, saņemsi smaidu, apskāvienus un atzīšanos mīlestībā. Cik daudz mēs, sievietes, ar to grēkojam un vispirms jau pašas pret sevi. Pilni žurnāli un interneta vietnes ar ieteikumiem būt viltīgām, pavedinošām, bet ko mēs gūstam pretim?…Ja vēlies sapratni, centies saprast pats. Ja vēlies patiesu mīlestību, mīli patiesi pats. Viss atgriežas – tā ir ļoti vienkārša formula, par kuru mēs zinām, bet neattiecinām uz sevi. Tā darbojas tagad un ir darbojusies visos laikos.

3. Necīnies par vietu otra cilvēka dzīvē. Ar varu mīļš nekļūsi – ļoti daudzi šo vienkāršo, bet patieso gudrību nez kāpēc aizmirst. Nekad necenties iekarot vietu otra cilvēka dzīvē. Jo Tu nevari droši zināt, vai tas vajadzīgs ir arī viņam.

4. Viss pasaulē ir kustībā un viss mainās, arī mēs. Un tas ir normāli. Mainās arī cilvēki mums apkārt. Tāpēc, ja kāds Tev saka, ka Tu esi mainījusies, neuztraucies par šiem vārdiem un nemeklē uzreiz sevī trūkumus. Iespējams, tieši otrādi – šīs pārmaiņas būs nākušas Tev tikai par labu. Nav nekā briesmīga tajā, ka Tavas intereses ar Tev tuvu cilvēku nav līdzīgas un jūs pamazām sākat atsvešināties. Labāk šad tad viens otram sūtiet apsveikuma atklātnītes un viens par otru saglabājiet siltas atmiņas, nekā centieties izspiest no attiecībām to, kas nav palicis un sākat krāt sevī neapmierinātību. Būsim patiesas.

5. Attiecības ir jāveido. Tās neveidojas pašas no sevis. Tās pieprasa aktīvu visu ieinteresēto pušu dalību. Patiesums, savstarpēja palīdzība un cieņa – tie ir pamati, bez kuriem attiecības brūk.

6. Ir jāprot piedot. Daudzi uzskata, ka piedošana ir vājuma pazīme. Bet vārdi „es piedodu Tev” nemaz nenozīmē, ka „esmu pārāk vājš cilvēks, tāpēc nevaru apvainoties un tu joprojām vari bojāt manu dzīvi un es tev neteikšu nevienu vārdu”. Tie nozīmē „es neļaušu pagātnei bojāt manu nākotni un tagadni, tāpēc es piedodu Tev un atlaižu visus aizvainojumus.”

Un vēl. Ja mēs joprojām atceramies, ka esam kādam piedevušas, tas nozīmē, ka melojam pašas sev. Tas nozīmē, ka domas atgriežas pie aizvainojuma. Mūsu dzīvē katru dienu nāk klāt tik daudz jauna, daudz svarīgāka, ka, ja vien piedots ir patiesi un no sirds, tad par to mums domāt pat nav vairs laika.

7. Strīdi ir tukša laika tērēšana. Jo mazāk laika Tu tērēsi strīdiem ar cilvēkiem, kas Tevi kaitina, jo vairāk laika Tev atliks kontaktiem ar cilvēkiem, kurus Tu mīli. Ja strīds noticis starp Tevi un Tev tuvu cilvēku, turi sevi rokās. Neļauj pār Tevi valdīt dusmām, citādi Tu vari izteikt vārdus, par kuriem kauns var būt visu atlikušo dzīvi. Dažreiz stipras attiecības var sabrukt tikai viena neuzmanīga vārda dēļ.

8. Tu nevari mainīt otru cilvēku. Cilvēks sevi spēj mainīt tikai pats, bet nekādā gadījumā to nespēj izdarīt otrs. Tāpēc Tev jāiemācās pieņemt Tev tuvus un dārgus cilvēkus tādus, kādi viņi ir. Ja tomēr kaut kas ir tāds, kas Tevi ļoti neapmierina, esi godīga un pasaki to. Iespējams, ka cilvēks, kuru Tu mīli un, kurš mīl Tevi, gribēs to mainīt Tevis dēļ.

9. Dažu cilvēku trūkums Tavā dzīvē Tev var nākt tikai par labu. Nebaidies mainīt apkārt esošo. Ir jāprot savā dzīvē atlaist tos cilvēkus, kuri ienes tajā diskomfortu. Ja pēdējā laikā no kādreizējā drauga gūsti tikai nodevību un aizvainojumus, ir jāpārstāj turēties pie pagātnes un šīs attiecības ir jāpārtrauc.

10.Vērtē cilvēkus, kas Tev ir blakus. Neaizmirsti teikt sev tuviem cilvēkiem, ka Tu viņus mīli. Velti viņiem pietiekoši daudz laika. Varbūt jūsu attiecības kādreiz beigsies, bet, ja pat kaut kas neilgst mūžīgi, tas nenozīmē, ka nav vērts tam tērēt laiku.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Anna

  Šovakar manī radās jautājums par greizsirdību. Esmu greizsirdīga un ļoti bieži uzvedos tā, lai izraisītu savā vīrietī greizsirdību. Pati sev tāda nepatīku. Kādēl es tā uzvedos? Tas ir kāds mazvērtības komplekss? Viņš, ja arī ir greizsirdīgs (pats atzīst, ka ir) to lieliski slēpj, viņš ir mīļš. Un tad man ir tāds kauns par sevi!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata