Vai notievēt līdz vasarai ir reāli

ka-nomest-svaru (4)Ko tu teiktu, ja tu uzzinātu, ka ir kāda metode, ar kuras palīdzību katra sieviete var sasniegt savu ideālo svaru? Pārāk labi skan? Vai ne?

Brīnišķīgi! Tad, lūk, es tev šodien sniegšu dažus padomus kā kļūt slaidai un atbrīvoties no tik kilogramiem, cik tu vēlies!

Izrādās tas ir ļoti vienkārši:

visu uztver reālistiski!

Iespējams, tu šo vienkāršo patiesību agrāk nemaz nezināji. Bet, ja godīgi – tas ir viss, kas tev nepieciešams! Pirms tu kļūsi slaida, tev būs nepieciešams reālistiski novērtēt savu svaru, savu dzīvi, savas tradīcijas, paradumus un mērķus, kurus tu stādi savā priekšā.

Vispirms es tev nosaukšu visu to, kas nenozīmē „būt slaidai”:

Būt slaidai – tie nav tikai svara cipari, tas nav tikai skaista žurnāla vāks, tā nav Vera Brežņeva, Keita Mosa vai cita modele vai zvaigzne. Būt slaidai – tas ir ļoti personiski!

Būt slaidai – tas ir kaut kas unikāls!

Būt slaidai – nozīmē svērt tik, cik nepieciešams, lai tieši TU uzturētu vai uzlabotu savuka-nomest-svaru (5) veselību, ārējo izskatu un dzīves kvalitāti.

Būt slaidai – nozīmē svērt tik, lai tieši TU bez grūtībām un bez aizelšanās varētu uzkāpt pa kāpnēm, veikt skrējienu pa parku vai nodejot ugunīgu deju un tamdēļ nav nepieciešamības mērdēt sevi badā!

Būt slaidai – nozīmē justies brīnišķīgi un izskatīties lieliski sev un citiem!

Slaidums, par kuru tikko runājām ir tas svars, kuru vari sasniegt arī TU! Tas ir TAVS svars.

Kļūt slaidai – tas ir ļoti personisks process. Jā, ir dažas veselīga svara robežas katram augumam un vecumam. Un atkal – tev nav konkrēta ideālā cipara, ko var ieteikt kāds speciālists, bet šajās robežās ir tieši tas svars, kurš der tev personīgi un vislabāk. Ar kuru tu jūties tā, kā uzrakstīju augstāk.

Nepastāv nekāds īpašs kilogramu skaits, kurš būtu jāsasniedz mums visām pēc kārtas.

Reālajā pasaulē ir tikai viens cilvēks, kurš precīzi zina kāds ir tavs optimālais svars un šis cilvēks esi tu!

Izjūti kā tu atbrīvojies no liekajiem kilogramiem un izbaudi šo procesu! Tavs mērķis „notievēt līdz vasarai” – tā ir īslaicīgā perspektīve. Turi to savā uzmanības centrā. Bet atceries arī par to, ka dzīve nebeidzas 31.augustā. Tāpēc, ja būs jāatbrīvojas no vēl pāris kilogramiem, atrodi jaunu motivāciju un jaunu atskaites punktu.

Viens no vēlamā rezultāta sasniegšanas atslēgas momentiem – tā ir precīza plānošana! Plānošana ir daudz spēcīgāka un drošāka par gribasspēku. Plāno, ko tu ēdīsi, kad ēdīsi, kur ēdīsi un ar ko ēdīsi.

tievesanaMums vairs nav 20 un vairs arī ne 30. Mums reālistiski jāsaprot un jāapzinās, ka šai vecumā, kurā esam tagad mēs, mūsu organismā, ar mūsu ķermeni, dzīves uztveri notiek lielas pārmaiņas. Tāpēc nelolo cerību un nemāni sevi – 3 rītus pēc kārtas vingrojot, un pēc tam to visu atmetot, tu slaidāka nekļūsi. 3 rītus ēdot veselīgi, tu slaidāka nekļūsi. 3 rītus domājot pozitīvi, tu nekļūsi ne gudrāka , ne veiksmīgāka. Tam visam jākļūst par tavu jauno paradumu.

Ceļā uz šo notievēšanu, bez gala mērķa centies sev uzstādīt arī īslaicīgus mērķus – vispirms vai nu ēst, vai domāt, vai elpot veselīgi 3 dienas. Izturi tās, izbaudi tās ar prieku. Tad uzstādi nākamo mērķi – 4 dienas vai nedēļu utt. Tas būs individuāli.

Es par to jau rakstīju – tu nevari sev likt mainīt visu dzīvi vienā dienā vai nedēļā. Tavs plāns izgāzīsies. Sāc pamazām. Ja tu vēlies sākt skriet no rītiem – sāc ar to. Bet nesāc vienlaicīgi sevi piespiest no rīta iet aukstā dušā, katru vakaru iet stundu garā pastaigā vai ēst tikai dārzeņus, augļus, zivis un vistu.

Dari to visu un mainies pamazām, bet „neatlaižot”. Ja nolēmi no rītiem vingrot – tad DARItievesanas-programma to. Bet neforsē vienlaicīgi ar pārējo. Pat, ja tu nekļūsi superslaida līdz vasarai, tad tici man – pēc gada, nākamajā pavasarī tu sevi nepazīsi!

Bet tu vari to arī nedarīt…un nākamajā pavasarī tu nebūsi turpat, neceri – tu būsi vismaz pāris soļus atpakaļ, tuvāk novecot sākušas sievietes izskatam. Ja tu to nevēlies – saņemies! Izplāno ar ko sāksi un kas ir tas, kas tevi „neizsit” spēcīgi no sliedēm. Un tad, kad tas, ko būsi uzsākusi kļūs par tavu ikdienu, pārej uz nākamajām sliedēm – klāt pie jau par tradīciju kļuvušā jaunā, sāc aukstas dušas procedūras vai skriešanu utt.

Aspekti, kuriem jāpievērš uzmanība:

– Palūkojies uz savu ēdienkarti reālistiski. Ietver tajā kādus gardumus, tikai daudz mazākās devās kā līdz šim. Mēs, taču, runājam par veselīgu ēdienu, bet ne par sevis spīdzināšanu.

– Ēd pie galda un, ja nepieciešams izmanto nelielus šķīvīšus. Ēd lēnām, koncentrējies uz procesu un baudi to, nenovēršot uzmanību.

Dzer vairāk ūdeni!

– Gūsti baudu no ēdiena! Izvairies no negatīvām domām par ēdienu, it īpaši par produktiem, kurus tu esi izslēgusi no savas ēdienkartes. Koncentrējies uz to, ko tu vari ēst un kas tev jāēd.

Nenomoki sevi virtuvē! Un, cik vien iespējams, ievēro šīs vienkāršās rekomendācijas:

Vienkāršība: lai pareizi ēstu, tev nav jākļūst par kulinārijas speciālistu. Daudzi garšīgi ēdieni tiek gatavoti tikai no svaigiem dārzeņiem, garšvielām, zaļumiem ar zivs vai vistas gabaliņu klāt.

Ātrums: Ēdienu pagatavošanas laika samazināšanas nolūkos izmanto civilizācijas sasniegumus – tvaika katlus vai aerogrilus.

Garšvielas: Daudzām no mums virtuvē ir ļoti niecīga garšvielu un garšaugu izvēle. Atceries, ka aktīva dažādu garšvielu izmantošana ir viens no pašiem vienkāršākajiem veidiem kā paplašināt savu kulinārijas redzesloku, nekaitējot savai figūrai.

ka-nomest-svaru (3)Drosme: Eksperimentē ar receptēm! Tavā virtuvē ir parādījušās jaunas garšvielas? Izmanto tās! Garšas bagātināšanai rīsiem pievieno kardamonu un krustnagliņas, bet ne buljona kubiciņu, salātiem mērces vietā izmanto svaigi spiesta citrona sulas un svaiga bazilika apvienojumu, kanēli uzber biezpienam vai auzu pārslu biezputrai

Plānoti pirkumi: Uzraksti to produktu sarakstu, kuri tev jānopērk un stingri pie tā pieturies. Esot veikalā, tas palīdzēs tev izvairīties no kārdinājumiem.

Nu ko – vai uz šo vasaru tievēsim?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 

Tags: , , , , ,

Atbildes pavisam: 5

Man ir ko teikt »

 
 • Gunvaldis

  Sveiki!

  Noteikti, ka kādam arī pietiks ar rakstā minēto padomu ievērošanu, lai koriģētu savu svaru, bet tādu būs mazākums.

  Ja nezināt, kur meklējami liekā svara rašanās cēloņi un jūs tos nenovēršat, tad apzināti izstrādātie plāni vienā jaukā dienā vienkārši nobruks.

  Informācijas un lietpratēju šajā jomā Latvijā ir ļoti maz. Lielākais vairums strādā ar sekām, novērš simptomus un ārējās izpausmes, bet lielākajai daļai cilvēku nekas vairāk arī nav vajadzīgs. Tas nav ne labi, ne slikti, tā vienkārši ir.

  Ar cieņu,
  Gunvaldis

   
   
   
  • Sveiks, Gunvaldi. Šis blogs ir radīts tamdēļ, lai es dalītos ar savām vienaudzēm (un arī viņas, ja sadūšojas :) ) savā pieredzē, ar domām un, iespējams, arī kļūdām. Mums visām tās ir. Jauki, ka šeit iegriežas kāds vīrietis, bet to pašu jau, Gunvaldi, varu teikt arī Jums, jo neko konkrētu, kā savas domas, jau Jūs mums neizteicāt… Domas izteikt drīkst katrs, tā būs interesantāk :). Tas, ka jānovērš “sakne” (un katrai tā ir sava), nevis ārējās izpausmes, zinu ļoti labi, lai neteiktu vairāk. Bet arī es neesmu dakteris un nedrīkstu kādu “ārstēt” un veikt diagnozi. Nav tiesību. Šeit esam, lai dalītos savā pieredzē un kaut ko ietektu, ja esam drošas un pārliecinātas.

    
 • signe

  Viss ir ļoti vienkārši ir tikai jāgrib! 2010 gadā 35gados no 55kg astoņpadsmit gados biju nodzīvojusies līdz 93! Sapratu,ka tālāk nav kur….. Ateicos no alkohola,kafijas un cukura,pēc 6mēn 78kg. Pašiem sava saimniecība fiziskā darba pietiek,papildus nevingroju. 2013gada janvārī sapratu,ka vajag nomest vēl ,lai varu valkāt drēbes,kas patīk,nevis der! Neēdu pēc 18,neēdu vairāk kā saujas lieluma porcijas,bet bieži. dzeru 2l ūdens,tējas bez cukura.Protams svinībās šo un to atļaujos,bet tad otrā dienā tikai kefīrs. pēc 6ned. ir 73kg. Mērķis ir uz dēla izlaidumu 65!

   
   
   
  • Signe, absolūti piekrītu! Tieši tā – ir tikai jāgrib! Jūs tam esat kolosāls piemērs! :)

    
 • Indra

  Sveikas, jaukas!

  Piekritu visam raksta teiktajam. Man pedeja laika ir sava teorija par svaru( lieko vai nepietiekamo) un dzivesveidu kopuma.
  Nepartraukti masu medijos mums liek nomest lieko svaru. Tatad musu zemapzina uztver to, ka neesam pietiekami labas. Musu kermenis nav pietiekami labs! Un ar to mums ir JACĪNĀS! Tieshi tā. Nevis labi justies, bet cinities. Un cinities vienmer ir gruti. Mums ir jaapbrunojas ar nezeligu gribasspeku lai tiktu kaut soliti uz priekshu…….
  Bet isteniba mums ir jaiemacas milet sevi un savu kermeni. Un mes nekad nedarisim pari tam, kuru patiesi milam. Mes nedosim desu un ekleri pusgadu vecam zidainim. Tas vinam kaites. Un ja mes vinu milam, mes pa vinu patiesi rupejamies.
  Ja pret sevi saksim iztureties ar patiesu milestibu un rupem, dodot sev takai labako, tad ne ar ko nevajadzes cinities. Vaidzes lolot un lutinat. Loti maigi un miloshi.
  Ir gavena laiks. Un ja mes shis divas lietas “savelkam” kopa, tad Dievs katru no mums ir radijis, dodot mums kermeni, kur musu garam majot. Tad saksim rupeties par shim majam!
  Mes esam sievietes un musu misija nav cina. Musu misija ir milestiba un tas radishana.

  Lai jums izdodas!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata