Kā labāk – šūt vai nopirkt?

pie_suvejas_1Mums ir paveicies. Mēs dzīvojam pārbagātības laikā, kad veikalu plaukti burtiskā nozīmē vai lūzt no preču daudzuma, bet dizaineri ir gatavi piedāvāt mums jebkurus apģērbu fasonus, krāsas un stilus.

Vai tiešām tie laiki, kad mēs pasūtījām apģērbu pie šuvējas ir pagātnē? Nebūt ne un pierādījums tam ir šūšanas darbnīcas un visur sludinājumos redzamie individuālo šuvēju pakalpojumu piedāvājumi.

Katra no mums pieder noteiktai klientu kategorijai: vai nu gatavo izstrādājumu pircēju lokam vai to lokam, kas mīl tērpties pēc pasūtījuma šūtos, ekskluzīvos tērpos. Iemesls tam var būt dažāds – vēlēšanās būt atšķirīgai, tērpjoties tikai ekskluzīvos tērpos vai arī auguma īpatnības, kas neļauj iegādāties gatavu apģērbu veikalos. Bet šodien ne par to.

Šodien izskatīsim šo abu apģērbu iegādes metožu priekšrocības un trūkumus. Iespējams, šī informācija tev palīdzēs arī turpmākajā stilīgas garderobes veidošanas procesā.

Sev apģērbus:

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Pasūtam apģērbu pie šuvēja

Plusi

1. Tiek ņemtas vērā figūras īpatnības, kas garantē ideāli pieguļošu kleitu, blūzi, kostīmu utt.

2. Tavs tērps būs unikāls un savā ziņā vienīgais, it īpaši, ja svarīgā pasākumā vēlies izcelties.

3. Ir iespēja izvēlēties nepieciešamās krāsas un faktūras un augstas kvalitātes audumu, kas garantē kvalitatīva izstrādājuma iegādi, kura mūžs būs ilgs.

4. Ja tev pašai tas ir grūti, laba šuvēja palīdz izvēlēties optimālu fasonu, kas piestāv gan tavam stilam, gan figūras tipam, pie tam atbilstošu pēdējām modes tendencēm (ja tā ir tava vēlēšanās).

5. Nogurdinoša šopinga vietā, laika un spēku ekonomija.

6. Par pieņemamu cenu tu iegūsti ekskluzīvu tērpu, kuru radot tika ņemtas vērā visas tavas vēlmes.

pie_suvejas

Mīnusi

Laiks, kas jāgaida, kamēr pasūtījums top. Nu jā… laba manta ātri nevar tapt, vai ne? Pievieno šim laikam arī mērīšanas un tērpa koriģēšanas reizes. Tāpēc vienmēr pie šuvējas jādodas laicīgi, lai nejauši un negaidot plānotajā pasākumā nepaliktu bez tērpa.
Gadās, ka saņemam ne īsti to rezultātu, ko esam cerējušas. Iemesli: nepareizi izvēlēts fasons un visbiežāk tas gadās ar iekāroto no kāda žurnālā. Gadās, ka neiet kopā arī izvēlētais tērpa modelis ar izvēlētā auduma krāsu vai faktūru. Ja pie konkrētas šuvējas esi griezusies pirmo reizi, tad nepatīkams pārsteigums var būt nekvalitatīvs šuvums utt.

Atrast „savu” šuvēju, kurai pie tam ir vēl stilista talants, nav viegli. Lielākā daļa meistaru rīkojas kā saka klients, kurš ne vienmēr spēj sevi novērtēt objektīvi. Pie tam, pie pieprasītām šuvējām visbiežāk ir garas rindas un tātad uzvilkt kāroto tērpu tu varēsi ne tik drīz…

Ejam uz veikalu pēc gatava apģērba

Plusi

1. Mantas iegāde „te un tagad” un iespēja to nēsāt tūlīt pat, iztiekot bez ilgām mērīšanas reizēm un gatava apģērba gaidīšanas.

2. Uzreiz var piemeklēt veselu komplektu – piemēram, svārkus pie blūzes vai bikses pie žaketes un arī attiecīgus aksesuārus.

3. Salīdzinoši īsā laika periodā ir iespēja piemērīt ļoti daudzus fasonus, krāsas un uzreiz novērtēt kā tas izskatās tieši uz tevis. Pie tam, tas attiecas pat uz visdrosmīgāko modeli, kuru, iespējams, tev nekad nebūtu drosmes piemērīt.

ka_iepirkties

4. Prasmīgi pārdevēji-konsultanti šajā plašajā izvēlē palīdzēs noorientēties un izvēlēties pareizo izmēru.

5. Noteiktā laika posmā ir iespēja apģērbu atgriezt, protams, saglabājot tā sākotnējo izskatu. Aktuāli tas ir tad, ja rodas pretenzijas pret kvalitāti, neder krāsa vai izmērs.

6. Var ieekonomēt diezgan lielu naudas summu, it īpaši, ja pirkums izdarīts izpārdošanu vai akciju laikā.

Mīnusi

Veikalā nopērkamais apģērbs neņem vērā konkrēta cilvēka figūras īpatnības, tāpēc, ja mūsu figūra nav ideāla un slaida, tad labi pieguļoša tērpa atrašanai būs nepieciešams ilgs laiks un daudz pacietības.

Ir jāsamierinās ar piedāvātajiem izmēriem, krāsām, fasoniem un kvalitāti.

Bieži vien, pērkot gatavu apģērbu, mēs pārmaksājam gan par „uzpūsto” brendu, gan par reklāmu. Pieliec tam visam klāt vēl tirdzniecības uzcenojumu un muitas nodokli. Rezultāts – sadārdzināts, vidējas kvalitātes izstrādājums.

Šajā gadījumā tiek izslēgta oriģinālas un ekskluzīvas mantas iegāde, jo pastāv diezgan liela iespējamība satikt sievieti, kas tērpta tādā pašā pirkumā. Vēl nepatīkamāk būs, ja tas notiks sen gaidītā un svarīgā pasākumā.

Uzmācīgie pārdevēji bieži vien palīdz „saputroties”, kas var beigties ar spontānu, nevajadzīgu un nepiemērotu pirkumu.

Katrai firmai apģērbi tiek šūti pēc personīgajiem lekāliem, tāpēc vajadzīgo izmēru nevarēs atrast ātri. Būs vien jāpārmēra vesela kaudze apģērbu, kamēr atradīsi piemērotu.

Šūt vai pirkt – tas ir individuāls jautājums. Drīzāk būs jāizvēlas optimālais variants – pieturēties pie saprātīga balansa. Piemēram, ja laiks atļauj un ir svarīgi konkrētā pasākumā būt ļoti skaistā, tevi izceļošā tērpā, tad būs jāmeklē laba šuvēja. Ja gribas un ir laiks pastaigāt pa veikaliem vai ir nepieciešamība iegādāties jaunu apģērbu tūlīt pat – dodies uz tirdzniecības centru. Tikai apbruņojies ar pietiekošu laika rezervi un lielu pacietību. Vārdu sakot – izvēlies atkarībā no situācijas, iespējām un vēlmēm.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

pie_suvejas (2)P.s. Ja šo publikāciju lasa labas, ar stilista spējām un gaumi apveltītas šuvējas vai vēl labāk – viņu klientes, rakstiet man uz: aija@buduars.lv un es jūsu vai jūsu šuvējas kontaktus un pat dažus gatavo darbu foto (tas būtu ļoti labi) labprāt pievienošu šīs publikācijas beigās. Būtu jauki, ja ar laiku te būtu pārstāvētas gandrīz vai visas Latvijas pilsētas.

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata