Kontrastduša

kontrastdusa (2)Lai no rīta pamostos, iespējams daudzas no mums izmanto, vai, vismaz, cenšas izmantot kontrastainu dušu. Bet tai pašā laikā daudzas, kas to jau dara, tā īsti nezina kāpēc šī procedūra ir tik laba mūsu ķermenim un organismam.

Tāpēc šodien par kontrastdušu un labumiem, ko tā mums sniedz.

Karsta ūdens ietekmē ādas poras atveras, paplašinās kapilāri, pastiprinās asinsrite un tas viss veicina šlakvielu izvadīšanu no organisma un pašas ādas attīrīšanos. Auksta ūdens ietekmē notiek pretējs process – poras un kapilāri sašaurinās, kas veicina vēl intensīvāku attīrīšanos, it īpaši šo ciklu vairākkārtējas atkārtošanas rezultātā.

Notiek process, ko varētu pielīdzināt tādai kā iekšējai ādas virsmas masāžai. Šūnas sāk aktīvi piedalīties vielu maiņas procesos, tādejādi normalizējot savu iekšējo struktūru. Tas viss atsvaidzina, atjauno un tonizē ādu. Tā sāk elpot. Procedūras nobeigumā visā ķermenī rodas patīkama siltuma sajūta un vieglums.  kontrastdusa

Protams, kontrastdušas atveseļojošais efekts neaprobežojas tikai ar iedarbību uz ādu. Intensīvas zemādas asins cirkulācijas stimulēšana paātrina vielu maiņu kopsummā, kas labvelīgi ietekmē gan sirds, gan asinsvadu darbību, veicina vielu maiņas produktu izdalīšanos no organisma. Tam tiek dots enerģijas lādiņš, uzlabojas labsajūta un garastāvoklis un, protams, tiek rūdīta un spēcināta imunitāte.

Bet ir jāņem vērā, ka daudzu asinsvadu slimību gadījumos (tromboflebīts, hipertonija, galvas smadzeņu asinsapgādes traucējumi u.c.) kontrastduša var kaitēt. Ja tevi māc šaubas, noteikti konsultējies ar savu ģimenes ārstu.

Pati procedūra ir ļoti vienkārša. Ja tev ir pilsētas dzīvoklis un centrālā ūdensapgādes sistēma, problēmām rasties nevajadzētu. Tomēr, lai vai kā, lūk, daži padomi.

Pareiza kontrastdušas procedūra

 • Vispirms ieslēdz siltu, patīkamas temperatūras ūdeni, pastāvi zem tā pāris munūtes, atslābinies. Ja ir nepieciešamība, vari nomazgāties.
 • Vienmēr sāc ar karsto ūdeni, temperatūru nosaki atkarībā no sajūtām. Ūdenim nav jārada apdegumi, bet tam ir jābūt patiešām karstam. Centies atrasties zem šādas ūdens dušas tik ilgi, līdz rodas viegls diskomforts, apmēram 30 sek.- 1.5 minūti ilgi.
 • Ieslēdz auksto ūdeni, atrodies zem tā pavisam neilgi, tikai tik, kamēr nedaudz sāk salt. Laiks: no 20 sek. – 1 minūtei, atkarībā no temperatūras.
 • Aukstam ūdenim tiešām jābūt aukstam, labāk ledainam. Jebkurā gadījumā ne siltākam par +11 grādiem. Efekts ir tieši šajā. Ja tu rīkosies citādāk, sāks darboties aizsardzības mehānismi. Ziema ir pats īstākais laiks kontrastdušu procedūru uzsākšanai.
 • Visādam gadījumam sargā galvu. Vispirms ieteicams aplaistīties, nevis stāvēt zem tiešas ūdens strūklas. Īpaši tas attiecas uz aukstu ūdeni. Kad kontrastdušas procedūra kļūs par tavu paradumu, tu pati atrisināsi šos jautājumus.
 • Orientējies uz sajūtām. Tām jābūt patīkamām. Atkarībā no tām, pati nosaki aplaistīšanās ilgumu un biežumu.

ūdens procedūrasKontrastdušu rekomendē pielietot katru dienu. Ir ļoti labi dienu sākt ar dušu, tā iegūstot mundruma un laba garastāvokļa lādiņu. Bet to var darīt arī vakarā – lai atbrīvotos no noguruma, atslābinātos un sagatavotos miegam.

Kontrastduša – brīnišķīga procedūra. Nepieliekot nekādus īpašus pūliņus, var gūt prieku, labsajūtu un labumu veselībai.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Mums katrai šodien diena jau saplānota – vieniem baznīca, viesu galds, citiem viesošanās pie draugiem…TV…. Atrodiet brīdi šovakar vai rīt, izslēd ...

 • Ja tu nevari atļauties sevi lutināt ar ikdienas kosmētiskajām procedūrām, ļauj sev izbaudīt šo prieku kaut vai nedēļas nogalēs. Priežu skuju vann ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata