Miegs skaistumam un jaunībai

 

esana_pirms_miegaMiegs ir galvenais skaistuma saglabāšanas līdzeklis: tieši miega laikā notiek organisma atjaunošanās procesi.

Ne velti kosmetologi ir radījuši nakts krēmu, kura sūtība ir veicināt ādas atjaunošanās procesus. Tomēr visideālākais krēms nespēs palīdzēt, ja nebūsim izgulējušās. Guli pareizi!

Miegs ir unikāla dabas dāvana: viss dzīvais atpūšas tieši naktī. Lai pilnvērtīgi atpūstos cilvēkam ir nepieciešamas apmēram 7 stundas. Ja šo stundu laikā tu neizgulies, tas ir nopietns iemesls tam, lai padomātu par savu dzīves veidu un par to, kā mainīt savus paradumus.

 

Ej gulēt agri un agri mosties

Apmēram no 21:00 līdz 1:00 naktī atpūšas nervu sistēma. Zinātnieku pētījumi ir pierādījuši, ka, ja šajā laikā organisms ir nomodā, nervu sistēma kļūst nestabila, kas veicina dažādu slimību attīstību.

Ja nepieciešams strādāt nakts laikā, centies gulēt vismaz līdz 2:00 no rīta un tikai tad ķeries pie darba.salds_miegs

Arī ieildzis miegs ir skaistumam ne mazāk kaitīgs, kā tā trūkums. Saskaņā ar austrumu praktiķiem, miegam pēc 6:00 – 7:00 no rīta nav nekādas vērtības, bet pēc 8:00 tas ir pat kaitīgs – cilvēks zaudē smalku enerģiju, bet viņa nervu sistēma sabrūk.

Lai saglabātu skaistumu, labāk mosties saulei austot, jo tieši agri no rīta mūsu organisms piepildās ar laimes enerģiju.

Starp citu! Skaistuma miegam nav nekā kopīga ar „cīruļa” un „pūces” teoriju. Šī ideja – iedalīt cilvēci pēc šīm pazīmēm radās salīdzinoši nesen – elektrības izgudrošanas laikmetā. Līdz tam nekādi „cīruļi” un „pūces” neeksistēja!

Atsakies no miega saules rieta laikā – pat, ja esi ļoti nogurusi. Šāds miegs atņem enerģiju – šai laikā cilvēks, visdrīzāk, bezjēdzīgi strādā, nevis atpūšas.

 

Miegam sāc gatavoties 1-2 stundas pirms iemigšanas

Šis periods ir ļoti svarīgs – tas, ar ko mēs nodarbojamies, nogulsnējas mūsu zemapziņā. Šai laikā televizoru labāk izslēdz – nav ieteicams skatīties ziņas, smagas filmas, katastrofas utt. – šāda informācija nervu sistēmu sabrucina.

Atsakies no saspringta fiziska un intelektuālā darba. Šo laiku ziedo pastaigām svaigā gaisā, klausies vieglu, patīkamu mūziku, palasi kaut ko dvēselei.

 

Noskaņo sevi uz pozitīvismu

Skaistuma miegam ir ļoti svarīgas 10 minūtes pirms aizmigšanas. Ne velti daudzviet pasaulē pirms miega tiek skaitītas lūgšanas, kurās pieņemts pateikties Dievam par nodzīvoto dienu un lūgt piedošanu par izdarītajiem grēkiem. Īpaši šīs minūtes ir svarīgas sievietēm – pirms miega ievērojami pieaug viņu dvēseliskais jūtīgums.

 

Vai drīkst ēst pirms miega?

Atsakies no vēlīnām un sātīgām vakariņām – šai gadījumā gremošanas sistēma strādās visu nakti un neļaus tev atpūsties. Filmu zvaigzne Elizabete Hērlija (47 g.) piedāvā vakariņot ar dažiem augļiem.

Vakariņo ne vēlāk kā 2 stundas pirms gulētiešanas. Optimālais vakara ēdienreizes laiks ir līdz 18:00.

Svarīgi! Labu, veselīgu miegu nekādi neveicina ne desu izstrādājumi, ne kūpinājumi – tie satur aminoskābi, kas stimulē aktivitāti. Šīs pašas spējas piemīt arī tējai, kafijai, melnajai šokolādei un jebkuriem saldumiem. Toties silts piens ar medu brīnišķīgi palīdz sagatavoties un noskaņoties skaistumu veicinošam miegam.

 

Neguli ar galvu uz ziemeļiem

skaista_gulamistabaIr pierādīts, ka šai gadījumā Zemes magnētiskais lauks palēlina asinsriti, kas veicina nemieru un stresu.

Dziļu un veselīgu atpūtu veicina miegs ar galvu uz dienvidiem, stāvoklis virzienā uz austrumiem palīdz meditatīvam miegam, bet, ja tu aizmiedz ar galvu uz rietumiem – iespējams, ka tavs miegs būs piepildīts ar spilgtiem, emocijām un notikumiem bagātiem sapņiem.

 

Aizmiedz uz labā sāna

Šai gadījumā mēs elpojam caur kreiso nāsi un tas nomierina organismu, veicina miegu un skaistumu.

Ieteicams zināt! Ja tu guli uz kreisā sāna, aktīvāk elpo tava labā nāss un tas rada stimulējošu efektu. Ja tu pagulēsi uz šī sāna pirms un pēc ēdienreizes, ēdienu organisms pārstrādās daudz aktīvāk.

 

Kādai jābūt guļamistabai?

Skaista, ērta guļamistaba un harmoniski izvietotas lietas tajā, veicina pilnvērtīgu miegu – tas rada mīlestības un komforta enerģiju.

• Guļamistabā jābūt kārtībai – miega laikā atveras mūsu zemapziņa. Tāpēc šai telpā navlugsana ieteicams izvietot fotoreprodukcijas un gleznas, kas attēlo vardarbību un ļaunos garus – līdzīgi atainojumi veicina agresiju un pazudinoši ietekmē gan sievietes, gan vīriešus.

• Nekarini virs gultas spoguli – tas atgriež negatīvo enerģiju, no kuras cilvēks atbrīvojas miega laikā.

· Atbrīvo guļamistabu no televizora – jo tālāk tas atrodas no tavas gultas, jo veselīgāks būs tavs miegs.

Tādi, lūk, ir dziļa un pilnvērtīga miega priekšnoteikumi. Es ļoti ceru, ka no šī brīža tavu skaistumu veicinošais miegs kļūs tev par pastāvīgu partneri un palīdzēs saglabāt veselību, jaunību un pievilcību vēl vairāk!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Miegs – tas ir tas, bez kā cilvēks iztikt nespēj. Un nav svarīgi cik laika tu gultā pavadi: piecas, sešas, astoņas vai divpadsmit stundas diennakt ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 

Tags: , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata