2 veidi kā gūt prieku

draudzenesŠodien parunāsim par laimi. Laba tēma, jo runāt un spriest par to var mūžīgi, vai ne? Laime ir kā mīlestība, katram tā ir sava. Izrādās, ir pierādīts, ka laimīgie daudz veiksmīgāk virzās augšup pa karjeras kāpnēm, veido laimīgas ģimenes un daudz retāk slimo.

Galvenā problēma, kāpēc ir tik grūti būt laimīgai, ir šī mūsu dikti nopietnā attieksme pret dzīvi! Ar gadiem mēs visas arvien retāk veltam laiku vienkāršajiem dzīves priekiem un arvien biežāk domājam par „nopietnajām” problēmām, padziļinot tās gan ar savām domām, gan vārdiem.

„Ak vai, kur lai ņemu naudu jauniem zābakiem! Ak, kā es no visa esmu nogurusi! Kā gribas aiziet uz restorānu!” utt. utt. Kā mums patīk uztraukties un kreņķēties un radīt apstākļus vēl sarežģītākus uz “baltas vietas”! Bet es tomēr uzdrošinos domāt, ka mums visām ir ziemas zābaki kājās un katra no mums var aiziet uz restorānu un arī laiku atpūtai katra no mums var atrast! Problēma ir tajā, ka mums gribas nevis atpūsties, bet gan, lai mūs pažēlotu, gribas nevis aiziet uz restorānu, bet gan, lai mūs turp aizvestu, gribas būt neaizstājamai un vienīgajai. Un beigu beigās tā arī sanāk – mēs kļūstam par vienīgo, kas var tikt galā ar visiem darbiem un problēmām. Vai joprojām vēlies būt neaizstājamā? Smaidiņš

Un tagad es tev uzdodu uzdevumu! Saņemsi algu – jau pirmajā savā brīvdienā ieej jaukākajā savas pilsētas kafejnīcā un pasūti sev desertu un kafijas tasi… un vienkārši izbaudi šo mirkli, šo laika sprīdi. Nesteidzoties.

Nevari to atļauties? Vari gan! Tev vienmēr nepietiks naudas, bet tai paša laikā, tu vienmērSuperStock_1773R-1949 pirksi kaut ko lieku, kas patiesībā nemaz nav tik vajadzīgs. Ja tu man nepiekrīti, tad paanalizē, mēģini atcerēties kā esi iztērējusi pēdējo algu. Protams, ka tu esi vislielāko tās daļu vai gandrīz visu ziedojusi katastrofāli nepieciešamām un nepieciešamām lietām un maksājumiem, bet tagad atceries tos sīkumus, kas beigu beigās kopsummā sastāda 10-20 un pat 30 latu tēriņu, kuri patiesībā tev pat nav atmiņā „aizķērušies”…

Un tā, pirmais noteikums: Pēc saviem pamatdarbiem un vajadzībām (nejauc kopā pamatdarbus ar pierastajiem) iztērē kādu laiku emocijām, kas tevī radīs prieka un laimes sajūtu! Tā var būt jauka stunda kafejnīcā, pašas nopirkts gredzentiņš (iepriecini sevi!), SPA, masāžas seanss, pirts, kino, teātra apmeklējums utt. Tieši šobrīd, kamēr lasi šo publikāciju (uzklausi mani un izdari tieši tā!) izdomā un izvēlies savu prieka avotu, ko tu tik sen jau gribēji izdarīt, bet baidījies atļauties, un ieplāno tā realizācijas dienu!

Otrais noteikums: laiks, kas tiek pavadīts ar saviem mīļajiem sniedz mums vispozitīvākās emocijas.

Tāpēc atrodi laiku savai otrajai pusītei, meitai vai dēlam, mātei vai tēvam un ieprieciniet viens otru kaut vai ar sīkumiem, kas rada tuvības sajūtu un ģimeniskumu. Lai tiešām jūsu ģimene IR laimīga! Kā uzlabot attiecības ar savu vīru? Vislabākais līdzeklis ir pieskārieni. Kļūsti šodien šim cilvēkam par vismaigāko un jaukāko būtni pasaulē vai vakarā, ejot gulēt, uzdāvini viņam masāžas pusstundu.

Izvēlies: kā tu pavadīsi savu brīvo laiku? Daudzas no mums ar gadiem aizmirst, ka pašas bijām bērni, esam aizmirsušas to, par ko domājām un sapņojām. Man liekas, ka mūsu problēmas ar bērniem ir tāpēc, ka mums ir grūti attiekties pret dzīvi ar viegluma sajūtu, bet nevis uzvelt sev uz pleciem problēmu un atbildības vezumu.

Nesen kaut kur lasīju kāda psihologa stāstīto par to, ka pie viņa uz pieņemšanām bieži vien nāk mātes ar bērniem. „Bērns slikti mācās, neklausa, ne tā sēž, ne tā atbild, ne tā staigā, ne to grib!” Lielākajā daļā gadījumu problēma ir pašā mammā! Viņas ne to vēlas no saviem bērniem vai arī vēlas pārāk daudz, ne tā ar viņiem runā un ne tā izturas. Mātes visu laiku un neatlaidīgi kaut ko no bērniem pieprasa!

pikosanasVienīgā un pareizā izvēle: bērnus mācīt ar savu piemēru! Pats galvenais, taču, ko vecāki grib novēlēt saviem bērniem – lai viņi būtu laimīgi, vai ne? Tāpēc kļūsti laimīga vispirms pati! Velti uzmanību savam bērnam, spēlē spēles, kuras iesaka viņš un iesaki arī pati. Tikai 30 min., kas pavadītas jautrā sniega pikošanās pasākumā – un tu būsi ieguldījusi jūsu attiecībās krietni vairāk, nekā tērējot laiku morāles lasīšanai.

Tu vari satikties ar draudzenēm un, skatoties filmu, paklačoties vai kopā uzcept plātsmaizi un pēc tam to baudīt, laiski dzerot tēju.

Ko darīt, ja tev nav ne vīra, ne bērnu, ne draudzeņu? Tev ir problēmas! Smaidiņš Tev ir vesels lērums brīva laika, kuru tu vari veltīt sev! Ieej relaksējošā vannā, pamasē sev pēdiņas, aizej pie manikīra vai pedikīra (vai pati sevi sapucē), aizej pie friziera, izlasi labu grāmatu, noskaties skaistu filmu un galu galā (kāpēc gan ne), pagatavo sev garšīgas vakariņas!

Bet, ja tev brīvā laika ir ļoti daudz, velti to pašizglītošanai: iemācies jaunu svešvalodu – piemēram, spāņu valodu un ieplāno nākamvasar aizbraukt uz Spāniju. Pie tam spāņu valodā runā ne tikai Spānijā. Tā, izrādās, ir otrā izplatītākā biznesa valoda pasaulē aiz angļu valodas.

Ej uz deju kursiem vai iemācies spēlēt kādu mūzikas instrumentu vai arī sāc nodarboties ar sportu.

Un tā: izvēlies divus savus laimes avotus un padalies ar mums komentāros:

1. Ar ko tu nolēmi sevi palutināt?

2. Kā tu pavadīsi brīvo laiku, lai iegūtu patīkamas emocijas?

Un atceries – laimīgu sevi un tavus mīļos vari padarīt tikai tu pati, bet pats kaitīgākais tavs ieradums – ir uztvert dzīvi pārāk nopietni. Pats drošākais ceļš uz laimi – radi un atrodi prieku cik vien var biežāk, katru dienu, katru minūti!skaista_ziemas_diena

Kaut vai šai mirklī – piecelies un palūkojies pa logu! Cik skaista diena, vai ne?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 11

Man ir ko teikt »

 
 • Krika

  1. sevi palutināšu ar masāžu. kad būs obligātie pienākumi veikti- zobu salabošana, pieteikšos uz masāžu. vienmēr esmu gribējusi izmēģināt, kā tas notiek.
  2. mācīšos slēpot ar kalnu slēpēm.
  Pie mums šorīt bija ļoti skaists rīts- pilnīgi viss pārklājies ar sarmu. Gan koki, gan sniegs viss skaisti vizuļoja, mirguļoja un no lauka pāri ceļam skrēja 3 skaistas stirnas.

   
   
   
  • Sveika, Krika! Tu esi malacis, BET….Izlasi vēlreiz rakstu. Zobus ir jālabo – es piekrītu, bet es runāju par TO, ko tu spēj sev par prieku sagādāt tūlīt pat, ārpus šiem obligātajiem ārstu un citu kabinetu apmeklējumiem. Izlasi vēlreiz sevis uzrakstīto – ” kad būs obligātie pienākumi veikti” :)….. Tu jau tagad nojaut, ka tas nebūs ne pēc nedēļas, ne pēc divām. Tātad – kaut kad, atkal… Ar slēpem mācīties – super! Bet tu, droši vien, to neizdarīsi rīt, vai ne? Tad, Krika, ko tu izdarīsi sev par prieku šodien, šonedēļ? :)

    
 • Krika

  Aija, pareizi aizrādīji. Esmu ievērojusi, ka nemāku būt te un tagad. vienmēr esmu vairākus notikumus priekšā.
  Ko šodien darīšu- vairs neko. kā es sevi šonedēļ palutināšu? :) es nemaz nezinu!!!
  no malas laikam labāk otru redz. jo tagad sēžu un domāju- kā es sevi šonedēļ lutināšu…zinu visus obligātos pienākumus ko darīšu. ir arī brīvdiena. varētu sevi palutināt. bet, kā?izrādās, ka nemāku sevi palutināt!!!lasu un pārlasu rakstu,domāju, domāju:
  sen gribu abonēt žurnālu, bet vienmēr liekas, ka naudu vajag vairāk kam citam. Aija, tas der? vēl sestdien ar bērniem varam uzcelt sniega cietoksni, sniegavīru armiju. un beidzot taču ar draudzeni jāsaplāno laiks, lai satiktos. jau gadu tikai telefoniski sazvanamies.

   
   
   
  • :) – žurnāls arī būs tikai “pēc tam” un nav īsti TAS, bet sniegavīru armija un zvans draudzenei – tieši tas, kas vajadzīgs! Zini? Sazvani draudzeni šovakar un neatliec šo zvanu. Izdomājiet kad un kur tiksities jau šodien, un padari šo tikšanos par jaukiem, maziem svētkiem sev un viņai :)

    
 • Indra

  Esmu atradusi vienmer pieejamu , apsoluti neko nemaksajosu veidu , ka ikdiena veltit jauku stundu sev. Ta ir pastaiga. Jebkuros laika apstaklos. Tikai pareizi jaapgerbjas.
  Staigajot es it ka izvedinu sevi. atbrivojos no ikdienas rupem. Ta ir stunda tikai man.

   
   
   
  • O, jā! Pastaiga ar sevi, vienatnē – tas ir labs veltījums sev. Tieši pastaigu laikā man rodas arī vislabākās domas un idejas :)). To tu labi, Indra, pateici – šīs stundas laikā tu sevi izvēdini.

    
 • Aiva

  Vakar domāju, kā lai iepriecinu sevi, bet šodien viss izdodas pats no sevis. Izcepu burkānu rausi, iešu pastaigā ar dēliņu un pretim draudzenei, kas paciemosies pie mums un nobaudīs manu našķi, kā arī būs vienkāršas sarunas par visu ko, kas mīsies ar rotaļām ar dēlu. Tas noteikti dos prieku šai dienai un varbūt pat drusciņ uz priekšu…:)

   
   
   
  • Re cik jauki, Aiva! Tev tiešām, droši vien, būs jauka diena! Izklausās burvīgi! :)

    
 • Krika

  Aija, esmu tik pārgurusi, ka ļaušu visam ritēt savu gaitu. pašlaik pat negribu ne ar vienu tikties. tik ieritināties segā un pēc programmas- negribu nevienu redzēt, dzirdēt. Gribas vienatnē atpūsties.Bet izskatās, ka tas nedaudz arī piepildīsies. šovakar ieradīšos mājās pēc darba un māja būs tukša no cilvēkiem. Ideāls vakars- klusums visapkārt.

   
   
   
  • Krika, viss notiek kā vajag! :) Mums katram (gan vīrietim, gan sievietei, gan bērnam, gan lielajam) ir nepieciešama atpūta no visa un visiem un vajadzīgi brīži, vakari un pat dienas, kad var ļauties ritējumam, atspringt no visa un tas ir NOTEIKTI pat nepieciešams! Viss kārtībā! Baudi šo dienu un zini…? Iespējams, ka tu vēl nemaz nesaprati… Bet tieši šis vakars arī būs tavi “mazie svētki sev” :).

    
 • Aiva

  Jā, Krika, tādi brīži bijuši arī man, domāju, ka pat ļoti ilgi biju dzīvojusi “zem segas”, bet jaukā vakardiena deva tādu možumu, jo sen nebiju tā jauki papļāpājusi ar draudzeni… Arī šeit uzrakstot kādu rindiņu un saņemot pretī labus vārdus un palasot citu domas, diena kļūst gaišāka!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata