Socionika – Tavs palīgs attiecību uzlabošanai

laimigas_attiecibasVai tu gribētu zināt visu par sevi? Apzināties savas uzvedības un garastāvokļa svārstību patiesos iemeslus, savas stipras un vājās puses, savu iespēju robežas un to, kur slēpjas tavs vislielākais potenciāls? Vai tu gribi to zināt arī par sev tuviem cilvēkiem?

Vai tu gribi zināt, kā celt savu pašapziņu, iemīlēt sevi un vairot ticību saviem spēkiem? Vai tevi interesē tavu attiecību turpmākās prognozes, nesaskaņu patiesie iemesli un veidi kā to visu vērst par labu?

Ja atbilde ir „jā”, tad jau tagad varu tevi apsveikt, jo tieši no šī brīža sākas tavs visīsākais un aizraujošākais ceļš uz jauna pasaules redzējuma atklāšanu!

Droši vien arī tev kādreiz ir bijusi sajūta, ka Tu runā, bet tevi nesaprot. Varbūt esi jutusies kā sveša vai neiederīga kādā sabiedrībā un kādreiz pamodusies ar domu, ka tik neparasta šajā pasaulē esi tikai tu? Varbūt tevi ir piemeklējušas bailes, ka tad, ja kāds spētu lasīt tavas domas, viņam tavu domu pasaule būtu patiess pārsteigums?

Katra no mums kādreiz ir vēlējusies saprast, kāpēc sadusmojies vai sajūties nepilnvērtīga, ja tev kāds pasaka tādus vārdus, kas citam ir kā pīlei ūdens.

Vai tu justos labāk, ja uzzinātu, ka neizskaidrojamas skumjas vai nebeidzams optimisms, čaklums vai pilnīgs iedvesmas zudums, sabiedriskums vai pilnīga noslēgtība nav vis audzināšanas, pašdisciplīnas vai grūtās bērnības sekas, bet gan viens no procesiem mūsu personībā?

Tu noteikti gribētu zināt, kāpēc tuvākie cilvēki dažkārt mums ir kaitinoši, neizprotami unsevis_iepazisana (2) garlaicīgi, bet ar pilnīgiem svešiniekiem atrodam kopīgu valodu jau pēc dažiem sarunas mirkļiem. Vai kāpēc kaitina un sadusmo cilvēku rīcība, kāpēc vienu bērnu mīlam vairāk nekā otru? Kāpēc dažas attiecības izdodas bez piepūles, bet citās sevi laužam, pielāgojam, noklusējam vai izliekamies, bet tās vienalga neizdodas?

Vai tev patiktu uzzināt, ka tavu attiecību komfortu ir iespējams objektīvi novērtēt un vairs nav jādzīvo ar domu „kuram tad attiecībās vispār iet ideāli”? Vai tev patiktu zināt kā ir tad, kad patiešām ir saskaņa un kā tavas attiecības var padarīt par tādām, kurās tava personība augs, attīstīsies, pilnveidosies un tu pati spēsi iedvesmot kādu sev līdzināties?

Ir super viegli dzīvot, kad saproti, kuras lietas un galvenais – kāpēc – Tev nepadodas, kad vari vairs par to neplēst matus, pārstāt sevi mēģināt pilnveidot vajadzīgās, bet tev bezcerīgās jomās, kur diez vai izdosies kļūt kaut par viduvējību, bet pievērsties tam, kas padodas un attīstīt to līdz pilnībai.

Ir labi izrauties no stereotipu važām un saprast, ka darīt „kā visi” un „tāpēc, ka tā vajag” nozīmē iznīcināt sevi, būt mūžīgi nemierā ar sevi un vienmēr tādai kā nepilnvērtīgai. Kāpēc precēties vai turpināt būt kopā ar kādu tikai tāpēc, ka viņš atbilst ideāla vīrieša standartiem pēc draudzeņu domām, bet patiesībā tevi emocionāli iznīcina un ar savu attieksmi grauj tavu pašvērtējumu un pašcieņu. Kāpēc censties būt labai visiem, ja patiesībā tev ir vienaldzīgs viņu viedoklis, tikai tāpēc, lai atbilstu tam, ko no tevis sagaida citi.

jauna_dziveJauna – laimīgāka un patīkamāka – dzīve ir iespējama, ja uz sevi un cilvēkiem mēs sāksim raudzīties ar pamatotu izpratni par to, kā es un tas otrs uztver pasauli – apstrādā informāciju, ko redz, dzird un jūt. Izklausās pārāk vienkārši un ne visai ticami. Bet tas reāli darbojas un „izpratnei” ir arī vārds.

Tā ir jauna, bet ļoti efektīva zinātne par to, kas mums visiem ir kopīgs, bet ar ko viens no otra atšķiramies. Tas ir instruments, kas palīdz izprast sevi un citus, ļauj būt tev pašai un lepoties ar to. Tā nav ezotērika vai mistika. Tie ir reāli procesi, kas notiek mūsu apziņā un zemapziņā. Informācijas plūsmas mehānisms, kas nosaka mūsu attieksmi pret dzīvi, cilvēkiem, sevi, savu vietu pasaulē, lomu ģimenē un sabiedrībā.

Arī es pati savulaik mocīju sevi un citus ar neskaitāmiem jautājumiem par sevi, citu attieksmi pret mani, par to, kāpēc tik ļoti cenšoties uzlabot savu irstošo ģimenes dzīvi, tomēr katrs solis ved aizvien tuvāk bezdibenim. Meklēju atbildes un risinājumus kristietībā, iedvesmojošā literatūrā, pozitīvajā domāšanā un jebkur, kas vien solīja kaut kā palīdzēt. Rezultāts parasti ilga dažas dienas – tieši tik, cik spēju sevī noturēt apņēmību un optimismu.

Nekas nepalīdzēja. Ģimene izjuka, pašapziņa kritās ar ikvienu jaunu neveiksmīgu attiecību izbeigšanos. Darbs man riebās, radi un draugi gribēja palīdzēt, bet viņu padomi man nederēja. Biju nelaimīga pati no sevis, nespēju atrast savu vietu dzīvē, centos aizmirsties šampanietī un garšīgās uzkodās. Svars pieauga un es aizvien mazāk sevi cienīju.

Man bija 30 gadi, kad nejaušības pēc mana dzīve izmainījās. Attiecību meklējumos kādāsevis_iepazisana portālā iepazinos ar vīrieti, kurš kategoriski uzstāja man noskaidrot „kaut kādu socionisko tipu”, jo citādi viņš netērēšot laiku un ar mani nesatikšoties. Triecu viņu ratā, jo biju pārliecināta, ka tik unikālu cilvēku kā es nav iespējams ievietot nekādā rāmī.

Par laimi viņš bija uzstājīgs un pacietīgs. Izskaidroja, kāpēc to vajag un ko es ar to iegūšu. Neticēju jau es viņam, bet ko gan vīrieša dēļ neizdarīsi! Noskaidroju savu tipu un biju šokā – kā ir iespējams tik precīzi zināt to, kā un par ko es domāju, kā es jūtos, par ko raizējos un kas man sagādā vislielākās grūtības? Bija sajūta, ka kāds ir uzšķērdis manu galvaskausu un rakājas pa manām domām.

Es uzskatu, ka socionika ir otrā labākā lieta pēc šķiršanās, kas ar mani dzīvē ir notikusi. Tā man ir devusi pašapziņu, savu spēju apzināšanos. Tagad es zinu, kas man der, bet kurās jomās, piemēram, pārdošanā un apkalpošanā mani labāk pat tuvu nelaist. Es zinu, ko es nekad nesagaidīšu no sava dēla un uz ko nav spējīga mana meita. Tagad es zinu, ka attiecības ar mammu man ir sliktas tāpēc, ka mums ir nesaderīgi tipi, nevis tāpēc, ka mēs viena otru nemīlētu vai vēlētu ļaunu. Mēs vienkārši runājam dažādās valodās un saprasties varam tikai tad, ja tiekamies reti, runājam lēnām, ar paskaidrojumiem un ņemot vērā otras puses „dīvainības”.

Savu darbu tagad es mīlu, jo daru to, kas man der, interesē un padodas. Esmu laimīga sieviete, jo kopā ar mani ir superīgs vīrietis, kurš mani saprot no pusvārda, atbalsta un pamudina. Viņš ir mana „labākā draudzene”, stila konsultants un saimniece. Kamēr es nodarbojos ar zinātni, viņš rūpējas par komfortablu sadzīvi un pārticīgu materiālo stāvokli, jo tieši šajās lietās katrs no mums esam spēcīgi. Un nav nozīmes tam, ka viņš neliekas ideāls manai mammai vai draudzenēm, man viņš der perfekti, jo tik labi, kā šos pēdējos gadus, neesmu jutusies kopā ne ar vienu cilvēku visā savā dzīvē. Un tā var justies ikviens!

laimiga sievieteJaunā zinātne socionika māca, ka ikviens ir stiprs dažās izpausmēs, bet neviens nav pati pilnība, jo tas no dabas mums nav dots. Tikai mijiedarbībā ar otru cilvēku, kam stipras ir tās jomas, kurās paši esam vāji, varam kļūt par pilnību, papildināt viens otru, palīdzēt un iemācīt ieraudzīt to, ko paši nespējam saredzēt.

Tā palīdzēs apzināties sevi un secināt, ka manas domas un jūtas ir normālas un adekvātas, ka spēja uz lietām un notikumiem raudzīties citādāk, nekā tās redz mamma, draudzene vai vīrs ir tava bagātība, nevis trūkums. Ka tavas atšķirīgās intereses, piemēram, nevēlēšanās apmeklēt ballītes, ir normāla parādība, nevis kūtrums.

Pavisam ir 16 veidi kā cilvēks uztver, apstrādā un nodod tālāk informāciju. Tas nozīmē, ka ikviens no mums pieder kādam no 16 tipiem. Šī tipa iezīmes izpaužas mūsu vārdos, rīcībā, žestos, attieksmē pret dzīvi un cilvēkiem, reakcijās, domāšanas procesā un daudzās citās jomās. Tas lielā mērā nosaka visu mūsu dzīvi un attiecības, jo laba saderība ir iespējama vien ar dažiem no 16 citu tipu cilvēkiem. Savukārt viena daļa no 16 mums vienmēr būs nesaprotami, nepieņemami, kaitinoši vai vienaldzīgi, jo viņu atšķirīgais pasaules redzējums nav savienojams ar to, kā tieši tu saproti lietas.

Šīs zināšanas teicami palīdz izskaidrot konfliktu cēloņus. Nav vairs lieki jātērē savi nerviEvija_Jasuna un enerģija ar neefektīvām darbībām cenšoties kādu pāraudzināt vai pārliecināt. Kā uz delnas skaidri kļūst ikviena cilvēka rīcības motīvi, tev vairs nav jādzīvo ilūzijā par to, ko vari no otra gaidīt, bet ko šis cilvēks nekad tev nespēs dot, jo tas vienkārši nav viņa spēkos.

Socionika iedod jaunas acis un paplašina tavas iespējas. Tas nav rāmis, bet gan lietošanas instrukcija pašam dārgākajam, tomēr līdz šim nesaprotamajam mehānismam – tev pašai, mīļā!

Tāpēc, ja šis raksts tevi ir uzrunājis un arī tu vēlies iepazīt sevi tuvāk un dot jaunas iespējas savai dzīvei – aicinu tevi satikties šā gada 26.martā plkst. 20.00 Buduars.lv rīkotajā vebinārā un kopīgi iepazīties tuvāk.

Uz tikšanos vebinārā,

Evija Jasūna

juriste, Biedrības „Socionika” valdes locekle, socionikas pasniedzēja un konsultante

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Cik pareizi spriež Igaunijas eksperti, sakot, ka liekais svars traucē tikai tām sievietēm, kas ir laulībā nelaimīgas, var saprast tikai sieviete, ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata