…Un tērpsimies gaismas bruņās

dzi

Šodien es saņēmu šo vēstuli. Es pateicos Leontinai par vēstulēm, ko saņemu ik vakaru. Ne reti tās liekas ir TIK īstā laikā… un sūtītas tieši man! Un atverot šo šodienas vēstuli, es uzreiz sapratu, ka šodiena ir īstā diena, kad to ierakstīt arī te – TEV!

—————————–

“Redzu sen redzētu sapni.
Es braucu vilcienā caur savādu vietu. Vienā pusē pa logiem var redzēt visādas pasaules grēku ainas: karš; bordelis; bada nāvē mirstoši bērni; dažāda veida vardarbības formas; meli; raganas burās; slepkavības un šausmas; slimības un ciešanas; grimasēs izšķobītas sejas (tās ir maskas, ar kādām staigā cilvēki, tikai ļoti pārspīlētā izskatā); piegānīta un izpostīta daba; smirdīgā un indīgā ūdenī bojāgājuši, trūdoši zivju, putnu un dzīvnieku līķi; dzīres pilī, kur no grezniem traukiem ar karotēm ēd zeltu; laukā aukstumā cilvēki ēd zāli, viņiem ļoti salst, salst līdz sāpēm…

Vilcienā neesmu viena, tas ir pilns. Neviens tajā nestāv kājās, bet sēž un vēro ainas  caur logiem. Vilciens iet lēni. Vilcienā ir droši, bet, skatoties ārā pa logu un vērojot, apņem savāds sastingums un apmulsums. Kas tā ir par vietu, kur braucam? 

Vilciens ik pa laikam apstājas, kad kāds no pasažieriem nolemj izkāpt. Nav pieturas, kur vilcienam būtu obligāti jāapstājas, katrs pats var izvēlēties – apstāties vai nē. Palikt vai izkāpt. Ir tikai jāizdara izvēle – jāpiespiež poga pie sava krēsla.

Vilcienam ir logi arī otrā pusē kupejai. Tur aina visu laiku ir viena un tā pati – pelēka, nomācoša, smaga migla. Tur nav ne mazākās vēja pūsmas, gaiss ir smacīgs. Tas ir purvs, kurā salipušiem spārniem, kā pelēki naktstauriņi, atrodas cilvēki. Lipīga, žultaina purva rāva viņus tur iekšā, un viņi nevar pakustēties. Ja kāds mēģina savus salipušos spārnus kaut mazliet pacelt, tad no purva dzīlēm momentā izšaujas milzīga, sudrabaina čūska un nelaimīgo ar triecienu iedzen atpakaļ vietā. Tur nekas nemainās. Visu pārklāj bezcerīga nolemtība un tāda nāves apziņa, ka tu esi miris, bet tomēr eksistē. Vienīgās izmaiņās ir spožās čūskas zibenīgā parādīšanās.

Es jautāju vilciena pavadonim:
– Kā tie nelaimīgie tur nokļūst?

– Viņi pievīlās pie čūskas spožās gaismas un viņas spēka, un varenuma. Viņi izlēma izkāpt kādā no pieturām. Viņi nebija pacietīgi sasniegt galamērķi.

– Es negribu uz to visu skatīties, tas ir pārāk nomācoši. Cik ilgi vēl jābrauc?

– Līdz pasaules galam.

– Jēzu, kur Tu Esi?!!

– Es sēžu pie stūres šim vilcienam, bērns.

– Kāpēc vilciena riteņi ar spēku griežas nevis uz priekšu, bet atpakaļ, taču, neskatoties uz to, mēs lēnām braucam uz priekšu?

– Grēkam ir milzīgs spēks, tas valda pār riteņiem. Uz priekšu mēs braucam tikai Manā Žēlastībā.

– Jēzu, ko es varu darīt priekš Tevis?

– Paliec ar Mani nomodā, paliec ar Mani kopā, paliec ar Mani līdz galapunktam!

– Jēzu, bet man nav biļetes!!!

– Jums nevienam nav biļetes, tomēr jūs visi braucat šajā vilcienā.

Paldies, Jēzu, ka man ir vieta Tavā vilcienā! Paldies, ka Tu mūs – visus bezbiļetniekus – esi uzņēmis! Paldies, ka šeit viss ir droši un mūs neviens neapdraud!”

/Sandra Tauriņa/

Interesanti raksti :

  • Jā, šādu situāciju mēs pazīstam visas: pulkstenis rāda pāri pusnaktij, būtu sen jau jāguļ, bet nekas nesanāk. Un viss ir tikai tāpēc, ka milzī ...

  • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

  •   Šī multfilma ir balstīta uz seno stāstu par badu un par viens otra atbalstu. Tā māca mūs, ka tad, kad mēs cīnāmies, lai pabarotu tikai s ...

  •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

  •   Reiz pie kāda gudra sirmgalvja atnāca kāds vīrietis un sāka sūkstīties: - Man viss tik slikti, sliktāk laikam nevar būt! Es zaudēju dar ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
  • Pievieno savu atbildi
     
    Your gravatar
    Es
     
     
     

     
     
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata