Kā vienkāršai sievietei kļūt par bagātu sievieti

 

sarah-blakely_padomiProtams, šis stāsts ir no Amerikas dzīves. Bet kaut ko (es gan domāju praktiski visu) no tā varam izmantot arī mēs. Un tā: "10 padomi, kurus dāvā mums sieviete, kas nopelnīja miljonus."

Šo sievieti sauc Sara Blakely. Viņa ir sevis pašas izveidota uzņēmuma saimniece. Viņa pati izveidoja savu dzīvi. Pati sasniedza to, par ko daudzi sapņo, bet sasniegt var ne visi.

Kad Sāra sāka, viņai bija 5000 dolāru, kurus viņa bija krājusi vairākus gadus. Tad viņa strādāja par faksa aparātu pārdevēju. Kad Sāra uzsāka savu biznesa, viņa joprojām turpināja strādāt. Savu algoto darbu viņa pameta tikai tad, kad viņas produktu pārdošanas apjoms pārsniedza miljons dolāru. Kad viņai bija 37 gadi, viņai piedzima dēls.

Izrādās, ka tolaik pēdējos 50 gadus sievietes nēsāja ļoti neērtu koriģējošo veļu. Sāra pirmā nogrieza zeķubiksēm galus. Un no tā viss arī sākās. Lūk, 10 viņas padomi, kas vērtīgi būs katrai sievietei, ja arī viņa vēlas savu dzīvi mainīt.

Spanx_veļa

1. Neveiksmēm ir jābūt lielām. Katru dienu tētis Sārai jautāja: "Pastāsti man, kas tev šodien neizdevās?". Ja neveiksmju nebija, tētis satraucās. Koncentrēšanās uz lielām neveiksmēm ļāva viņai saprast, ka neizdošanās – tas nav gala rezultāts, bet gan piepūļu trūkums. Tā ir dirnēšana mūsu komforta zonā, tas ir centienu trūkums kļūt labākai, nekā vakar.

2. Vizualizējiet. Sāra ir liela sava galvenā mērķa un konkrētu soļu vizualizācijas piekritēja. Viņa iedomājās sevi piedaloties Opras šovā 15 gadus pirms viņa tur nokļuva. Viņa vienkārši zināja, ka tas notiks. Savās vīzijās viņa skaidri redzēja dīvānu, Opru un sarunu ar viņu. Pēc tam tikai atlika šajā puzlē ievietot trūkstošos gabaliņus.

Sara_Blakely_ar_Opru

3 . Nedalies ar iesāktām idejām pārāk ātri. Sāra, pirms izstrādāja pirmo prototipu, veselu gadu turēja noslēpumā jaunā sieviešu apakšveļas tipa ideju. Tikai tad, kad viņa bija 100 % gatava šo ideju startēt, viņa satikās ar draugiem un pastāstīja par savu darbu. Sāra saka, ka idejas ir pārāk trauslas un neaizsargātas. Sagaidiet to brīdi, kad viss ir gatavs. Vēlot jums tikai labu, cilvēki piedāvās jums daudz iemeslu, kāpēc tas varētu nesanākt. Bet jums uz to visas atbildes būs jau gatavas.

4. Nepieņem "nē", kā galīgo atbildi. Lai nopatentētu savu ideju un radītu veiksmīgu paraugu, Sāra bija kontaktējusies ar ļoti daudziem ražotājiem un juristiem. Katru reizi viņai tika uzdots jautājums: kas viņa tāda ir un kas aiz viņas un tā visa stāv. Kad viņa atbildēja, ka viņa ir vienkārši Sāra, visi teica "nē". Kamēr viens ražotājs pateica "ok". Kāpēc? Viņš pastāstīja par šo ideju savām meitām un viņām tā ļoti iepatikās.

5 . Algo cilvēkus, kas tev patīk un kam tu uzticies. Pat, ja viņiem ir maz zināšanu par to, kas var būt nepieciešams. Par produktu līnijas attīstības menedžeri un PR direktoru Sāra nolīga tos savus draugus, kuri atbalstīja viņu no paša sākuma. Neviens no viņiem nepārzināja jomas, kurās uzsāka darbu, bet Sāra bija pārliecināta, ka viņi tiks galā ar jaunajiem pienākumiem un viņiem tas izdevās.

6 . Nav obligāti virzīties noteiktā secībā. Sāra bija tik kaislīgi pārņemta ar produkta izstrādi, ka katrs jautājums, kas radās ceļā, tika risināts tajā brīdī, kad tas uzradās, un pavisam ne tādā secībā, kāda būtu labāka ideāla starta gadījumā. Viņa vienojās par sadarbību ar lielu veikalu tīklu Neiman Marcus vēl pirms tika organizēta kādas ļoti svarīgas veļas detaļas masveida ražošanas metode. Viņa vienojās par tikšanos ar Opru savā birojā, kad viņai ofisa vēl nemaz nebija. Viss noritēja labi.

BLAKELY11-B

7. Tu tiksi galā ar jebko. Tev pietiks spēju. Sāra nezināja pilnīgi neko par sieviešu apakšveļu, patentiem, ražošanu, tirdzniecību, mārketingu un interneta tirdzniecību. Bet tas viņu neapturēja. Viņa apguva nepieciešamos jautājumus, nolīga cilvēkus darīt to, ko viņa neprata un virzījās uz priekšu ar nenogurstošu enerģiju. Nemetiet ideju malā, ja jūs domājat, ka jums kaut kā trūkst.

8 . Var izveidot miljardu biznesu, sākot ar 5000 dolāru. Tajā dienā, kad Sāra nogrieza savām zeķubiksēm pēdu daļu un uzvilka tās zem biksēm, lai labāk izskatītos, viņai bija tikai $ 5000. Tajā brīdī viņa saprata, ka pasaulei ir nepieciešams produkts, kas vienlaikus ir gan ērts, gan uzlabo sieviešu figūru. Ar saviem pieciem tūkstošiem viņa izveidoja prototipu, izvēlējās ražotāju, deva produktam nosaukumu, to nopatentēja un atrada potenciālos pircējus. Lai sāktu virzīt savu ideju, jums nav jābūt bagātai.

Holivuda_nesa_spanxHolivuda_nesa_spanx (2)

Holivuda nēsā Spanx

9. Jums nav jāuztraucas par paplašināšanos sākumā. Sāra nenogurstoši strādāja no sava dzīvokļa, netērējot naudu ne ofisam, ne mārketingam, ne jebkādiem citiem biznesa tēriņiem. Viņai nebija pat mājas lapas līdz brīdim, kad pabija Opras šovā, un viņai tas tiešām kļuva reāli nepieciešams. Viss, kas nebija nepieciešams produkta radīšanai, neiekļāvās viņas prioritātēs.

spanx_produkcija

10 . Lauziet pierasto lietu kārtību. Ledu lauzt ir labi. Kad Sāra sāka pētīt sieviešu apakšveļas jautājumus un to, kā tas tika darīts pēdējo 50 gadu laikā, viņa bija ļoti pārsteigta. Sākot ar absurdiem izmēriem (piemēram, tie visi bija paredzēti viena izmēra viduklim neatkarīgi no paša apģērba izmēra), un beidzot ar standarta piemērīšanu uz manekeniem (un nevis uz cilvēkiem). Sāra nolēma, ka industrijai nepieciešams sievietes skatījums – lai preces būtu noderīgas, efektīvas un cik vien iespējams ērtas. Viņa salauza ledu un izstrādāja pilnīgi jaunu sieviešu apakšveļas izgatavošanas pieeju.

Vissvarīgākais padoms: "Ticiet savai idejai, paļaujieties uz saviem instinktiem, Sara_Blakelynebaidieties no neveiksmes. Kopš manas idejas dzimšanas līdz produkta nonākšanai veikalos pagāja divi gadi. Tūkstošiem reižu es dzirdēju vārdu "nē”. Neviens jūs neapstādinās, ja savai idejai ticēsiet 100%-tīgi! Galvenais Spanx panākumu faktors – es nebaidījos no neveiksmes.”

Sākot ar 2000.gadu Spanx zeķubikses un veļu pārdod visdārgākajos veikalos un pārdošanas apjoms visu laiku pieaug.

Kāpēc es publicēju šo materiālu? Lai tu saprastu, ka arī tu vari visu! Tu vari mainīt savu dzīvi. Ir tikai daži noteikumi…

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , , , , ,

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Agita

  Man liels prieks, ka kāds ir piepildijis savu sapni.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata