Pašdarināti dizaina elementi tavai mājai

majas_iekartosana (2)Kamēr ārā vēl valda aukstums un vēlos vakarus pēc darba labprātāk gribas pavadīt siltās telpās, laiks jāizmanto lietderīgi, piemēram, ieviešot kaut ko jaunu pašas mājās savām rokām. Tas ne tikai krāšņos tavu interjeru, bet arī uzlabos garastāvokli, darbojoties un radot ko unikālu tieši tavai gaumei un prasībām.

Tepat jau aiz stūra ir pavasaris, kāpēc gan nepaātrināt tā iestāšanās sajūtas, uzmeistarojot kaut ko sulīgi košu un dzīvespriecīgu savās mājās?

Kā pagatavot oriģinālus, košus puķu podiņus

Ļoti vienkārši – viss, kas nepieciešams ir puķu podiņi, tie var būt dažādu izmēru, krāsu, arī nedaudz bojāti (daudzums pēc izvēles), PVA līme, otiņa, šķēres un audums pēc pašas izvēles (labi der nelieli auduma gabaliņi, pārpalikumi, ja tādu mājās nav – audumu veikalos tieši šādus, pāri palikušus atgriezumus dažādās krāsās vari iegādāties par lētāku summu).

auduma_podiņi

Kā tas jādara?

Vispirms izvēlētos podiņus nomazgā, kārtīgi noslauki, nožāvē (var izmantot arī fēnu).

Noliec podiņu uz līdzenas virsmas un apliec ap to audumu, lai izmērītu, cik daudz audumu nepieciešams piegriezt. Audumam jānoklāj visu podiņa ārējo malu un ielokot, kādus 10-15 cm podiņa iekšpuses augšējo malu. Tad vienmērīgi ar otiņu podiņu noklāj ar PVA līmi no ārpuses. Tad ņem audumu un rūpīgi pielīmē, ielokot augšējo malu. Ja augšmala nav izdevusies vienāda, kā vēlētos, neuztraucies, ieberot vairāk zemes podiņā, to neviens nepamanīs.

Kā pagatavot pašdarinātu, modernu nakts lampu.

Tev būs nepieciešams koka rāmis (atkarībā, cik lielu gaismas objektu vēlies).

Vienkrāsains, ciets, izturīgs audums, piemēram, lins (audumam jābūt tik lielam, kā koka rāmim), PVA līme, parastais zīmulis, liela ota, guaša krāsa (izvēlies jebkuru tumšu krāsu, kādā vēlies gaismas ķermeni), skavotājs, nekarstoša gaismas spuldzīte un rozete ar vadu, lai gaismu var pieslēgt (kā zemāk attēlā).

Nakts_lampina3

Kā tas jādara?

Darbība ir vienkārša – ar zīmuli uz auduma uzzīmē attēlu vai vārdu, kuru vēlēsies atstāt baltu (neaizkrāsotu, tam cauri spīdēs gaisma), audumu ar PVA līmi uzlīmē uz rāmja, ļauj tam nožūt.

Nakts_lampina1

Pēc tam ar guaša krāsu noklāj pārējo audumu tumšu, kā arī rāmja sānus noklāj tādā pašā krāsā, ļauj nožūt.

Nakts_lampina2

Visbeidzot, apgriež rāmi otrādi un ar skavām piestiprina gaismas spuldzi vēlamajā vietā. Gatavs!

Kā pagatavot pašdarinātas sveces no sveču pārpalikumiem.

Sveces var gatavot dažādi, bet šoreiz par visvienkāršāko variantu – sveču pārkausēšanu un nelielu uzlabošanu.

Pasdarinatas_sveces4

Nepieciešamas būs sveces – vismaz viena vai divas garās sveces (jo no tām tiks izmantots deglis jaunajām svecēm). Šajā gadījumā it īpaši labi noderēs no Ziemassvētkiem pāri palikušas neizlietotas egļu svecītes vai sveķi, kas izkusuši, svecēm izdegot. Ja šādu lieku materiālu nav un negribas arī pārkausēt mājās esošās sveces, tad vari iegādāties jaunas sveces – visizdevīgāk pirkt garās sveces, jo tās ir lētākas, tomēr tiek lietotas salīdzinoši retāk.

Vēl tev būs nepieciešami pāris stikla trauki, kuros veidot jaunās sveces (tie var būt gan iepriekš izlietoti sveču trauki, glāzes, burciņas, ko vien vari izdomāt). Būs nepieciešams arī nazis, skārda bundža sveces kausēšanai, katliņš, kurā ieliet ūdeni un ievietot skārda bundžu, nedaudz līmlentes, un jebkādi dekori, kurus vēlētos pievienot svecei (tā var būt pārtikas krāsa, lai sveci iekrāsotu, smalki fliteri, skujas, nelieli kaltēti ziediņi, krustnagliņas, un citi nelieli sīkumi, ko pievienot jaunajai svecei).

Kā tas jādara?

Vispirms skārda bundžā sadrupini sveķus un tās sveces, kuras gribēsi sakausēt (lai panāktu slāņainu efektu, jākausē atsevišķi katras krāsas sveces vairākas reizes).

Pasdarinatas_sveces1

Garajās svecēs uzmanīgi iegriez līdz pusei gareniski, tad šķērsām, lai tā sadruptu un netiktu sabojāts deglis – tas būs nepieciešams visā garumā.

Sagatavo stikla trauciņus – novieto stabilā vietā un šķērsām pār vaļējo galu pārlīmē līmlenti, pie kuras vidusdaļā nostiprini degli, tā, lai tas sniegtos līdz trauka dibenam (kā zemāk attēlā).

Pasdarinatas_sveces2

Katliņā ielej 10 cm ūdens, ievieto skārda bundžu ar sveķiem un maisa masu, kamēr tā izkususi. Izkusušajai masai vari pievienot jebkuru no vēlamajām piedevām (var arī nepievienot), samaisi un uzmanīgi lej stikla traukos. Vari veidot vairākas kārtas, procedūru atkārtojot, līdz stikla trauks ir pilns.

Pasdarinatas_sveces3

Pagaidi, kamēr sveķi sacietē un tad vari noņemt līmlenti un nogriezt augšējo degli, cik nepieciešams. Tava oriģinālā svece ir gatava!

Kā atjaunot garlaicīgu grāmatu/lietu plauktu

Ja tev mājās ir kāds nobružāts, garlaicīgs vai vienkārši apnicis plaukts, tu to pavisam vienkārši vari padarīt par sava interjera jauno „odziņu”.

Uzlabots_plaukts3

Nepieciešams plaukts (izmērs nav būtisks), oriģināla vai vienkārši skaista tapete – izmērs atkarīgs no plaukta lieluma. Izmēri plaukta iekšējo kvadrātu laukumus un saskaiti tos kopā – tik daudz tapetes tev būs nepieciešams, bet iesaku iegādāties nedaudz vairāk.

Tev būs nepieciešami: lieliski izmantojami tapešu atgriezumi, kas palikuši mājās vai tapešu veikalā iegādājami par salīdzinoši zemām cenām, nedaudz tapešu līmes (nopērkami arī mazi iepakojumi), plata ota, tapešu nazītis, mērlente, zīmulis. Ja plauktu vēlies nokrāsot – tad krāsa (pēc izvēles un materiāla).

Kā tas jādara?

Vispirms rūpīgi notīri plauktu, izmēri iekšējos kvadrātus, lai zinātu, cik daudz tapetes jāpiegriež. Tad, apgāžot plauktu ar virspusi uz leju, nokrāso to vēlamajā krāsā, bet nekrāsojot plaukta iekšējos kvadrātus, un ļauj tam nožūt.

Uzlabots_plaukts2

Tikmēr izgriez vajadzīgo tapešu lielumus. Kad plaukts viegli nožuvis, apgāz to un nokrāso vēlreiz. Nožuvušam plauktam ar līmi rūpīgi nokrāso iekšējos kvadrātus un uzmanīgi sākot no viena sāna, ielīmē piegriezto tapeti.

Uzlabots_plaukts1

Piespied, lai kārtīgi pielīp un meistardarbs ir gatavs! Ceru, ka iedvesma radās un darbi izdosies!

Uz tikšanos tepatās,

Indra

Interesanti raksti :

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 • Izdomāt un izveidot skaistu dāvanas iesaiņojumu nemaz nav tik grūti, lai gan daudzi pēc palīdzības dodas uz lielveikalu dāvanu iesaiņošanas nodaļā ...

 • Visi dārzu un puķu mīļotāji zina – laistīšanai vislabākais ir lietus ūdens. Tas gan līstot uz zemi, nedaudz savāc gaisā esošos putekļus, īpaši, ka ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata