Pašai sava paradīze

ziedu_kompozicijasVisi zina latviešu literāta slaveno frāzi: ’’Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes’’, tuvojas pavasaris, siltums un saule. Lai arī pilsētā, vienalga – Cēsīs, Rīgā vai Londonā, varētu vērot Dabas atmodu, piedāvāju toveraugu kompozīcijas.

Tātad: noskati sev tīkamāko un pieraksti puķu nosaukumus. Pēc tam ir divi varianti – dodies uz veikalu pēc sēklu paciņām un jau sāc sēt un audzināt stādus vai vēl nedaudz uzgaidi – un ar sarakstu dodies uz stādu audzētavām. Abi varianti labi, jo svarīgs ir rezultāts – Dzīvība Tavā Tuvumā.

Pirmajā attēlā redzamo kompozīciju vari veidot gan pie atbalsta sienas, gan žoga lauku mājā, gan uz balkona margām daudzstāvu namā.

A – Lobēlija, B – Petūnija, C – pelargonija, D – Atraitnīte, E – Kobeja.

Šī kompozīcija piemērota ēnainām vietām – kā ēnainai terasei, tā ēnas puses balkonam vai dārzā zem lieliem kokiem, kur citas puķes negrib augt…šīs – ēncietīgas, augs.

ziedu_kompozicijas (2)

A – Paparde, B – Efeja, C – Sīkziedu samtene, D – Skaistnātre. Šeit piebilde: paparde un efeja ir daudzgadīgi augi. Labi pārziemo, ja izvēlēsies šo variantu, tad būs jāmaina atlikušie divi komponenti, pamats būs nemainīgs – ekonomija Smaidiņš.

Kompozīcijas līdere – saulespuķe pati pasaka – es gribu sauli! Šī kompozīcija der saulainām vietām – uz DR puses terases, balkona, pie ieejas durvīm.

ziedu_kompozicijas (3)

A – Saulespuķe, B – Lauvmutīte, C- Lapsaste, D- Samtene , F – Tunbergija.

Šīs kompozīcijas pamatā ir skaistule -Japānas kļava. Tai pakārtots viss pārējais.

ziedu_kompozicijas (4)

A – Grīslis, B –Japānas kļava, C – Dekoratīvā zaķskābene, D – Heihēra. Visi, izņemot zaķskābeni ir daudzgadīgi augi. Arī zaķskābene reiz iesēta vai iestādīta izbārsta sēklas un pati ‘’atjaunojas’’. Arī šī kompozīcija vairāk piemērota ēnainām vietām.

ziedu_kompozicijas (5)

Pa vienkāršo – narcises. Un tikai narcises. Divi varianti – iepirkt jau uzziedinātas un iestādīt savā mīļākajā podā vai katlā, vai vannā utt. Vai ziedināt pašu spēkiem…

ziedu_kompozicijas (6)

Kompozīcija tiem, kuri vēlas divus vienā. Šai gadījumā- skaistumu un vēderprieku. Kopā aug – kreses, salāti un maurloki.

ziedu_kompozicijas (7)

Šai vannītē kopā sadzīvo skaistnātre un leduspuķes – derēs gan lauku mājas pagalmam, gan lielpilsētas balkonam vai jumta terasei.

Galvenais – atrast piemērota stila un tilpuma toverus un stādīšanas trakums var iet vaļā. Starp citu: jau mazos mīnusos var domāt par atraitnīšu un prīmulu stādīšanu balkonkastēs un parādes durvju priekšas podos.

ziedu_kompozicijas (8)

Kāpēc? Jo abas šīs puķītes pacieš vēsumu…ja nu uznāk sals – piesedz. Pavasara saulītē: kas var būt jaukāks par atraitnīšu smaidīgajām sejiņām, kuras pavada dienas gaitās un sagaida mājās?

Uz tikšanos tepatās,

Vineta

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • Visi dārzu un puķu mīļotāji zina – laistīšanai vislabākais ir lietus ūdens. Tas gan līstot uz zemi, nedaudz savāc gaisā esošos putekļus, īpaši, ka ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata