Kā padarīt mājīgu īrētu dzīvokli

kā iekārtot īrētu dzīvokliĪrēt dzīvokli – tā ir vienīgā izeja tiem, kas ir nolēmuši sākt patstāvīgu dzīvi, bet sava personīgā dzīvokļa iegādei naudas, pagaidām, nav.

Vienīgais mīnuss ir tas, ka no īrēta dzīvokļa  pēc pāris mēnešiem vai gadiem būs jāšķiras. Bet arī šai laikā katram ir vēlēšanās dzīvot ērti un mājīgi.

Kā tad īrētu dzīvokli padarīt mājīgāku un sev „tuvāku”?

Īrēta dzīvokļa ērtība atkarīga no īres termiņa

Iespēja padarīt īrētu dzīvokli mājīgu ir ļoti atkarīga no īres termiņa un norunas ar dzīvokļa saimniekiem. Ja tu dzīvokli īrē uz termiņu, kas ir mazāks par vienu gadu, tad nav jēgas pat ieminēties par remontu „savā stilā” un it īpaši par dzivokla kosmetiskais remontssaimnieka naudu.

Ja uz ilgāku laiku, tad tev ir cerība norunāt ar saimniekiem veikt kosmētisko remontu uz viņu rēķina vai 50/50. Šai gadījumā tev atliks tikai papildināt dzīvokli ar tavai sirdij tuvām lietām – iemīļotajām čībiņām ar zaķa austiņām vai  3.klasē izšūtajām salvetēm.

Visas remonta nianses ir ieteicams izrunāt līdz līguma noslēgšanai, lai pēc tam neizrādītos, ka tev būs jāguļ uz grīdas.

Ja saimnieks uz remontu nav pierunājams, tev būs jāsamierinās ar to kas ir.
Vispirms izrunājiet par iespēju atvest savas mēbeles (ja tādas ir). Uz savas gultas gulēt, tomēr ir ērtāk.

Iekārtojam īrētā dzīvokļa virtuvi

Sāc ar traukiem – nebūtu pareizi ēst no saimnieka traukiem, atved savus! Virtuves mājīgumu radīs iemīļotie aizkari, dvieļi, priekšauts un tev tīkamās krāsas, kas var atspoguļoties vāzītēs un citos virtuves nieciņos.

Tehnika un santehnika

Īrētā dzīvoklī praktiski nekad santehnika vai tehnika nav ideālā stāvoklī. Tev noteikti būs jāveic  kaut kādi viegli remonti – salabo krānu vannas istabā, pielīmē kaut kur atlīmējušās tapetes, ieskrūvē jaudīgākas spuldzītes, ja nepieciešams, nomaini ūdens filtrus…

Vannas istabā tev līdzi atvestie, saliktie kosmētikas līdzekļi un citi nieciņi jau uzreiz iedvesīs šai telpai tavu gaisotni. Atliek tikai sakarināt pierastos vannas istabas dvieļus – un viss ir darīts!

Iekārtojam dzīvojamo istabu

Ja dzīvoklī jau ir mēbeles, labākais ierocis, lai tam visam piešķirtu savu mājīgumu ir – tekstils. Jauni aizkari, galdauti, pārklāji, mēbeļu pārvalki, dīvānu spilveni – un viss izskatīsies savādāk, tavā izpratnē mājīgāk. Tev mīļaskā iekārtot īrētu dzīvokli (4) figūriņas, fotogrāfijas, bildes – padarīs dzīvokļa vidi daudz mājīgāku.

Atved līdzi (vai iegādājies) savu grīdas lampu pie dīvāna. Pareizs apgaismojums vienmēr rada īpašu mājīgumu un vakaros ar tā palīdzību tu vari akcentēt savus skaistos dīvāna spilvenus un pledu, kas novietots turpat, uz dīvāna malas…

Psihologi iesaka īrētā dzīvoklī izvietot jaunus krāsu akcentus – tā tu pārslēgsi uzmanību no svešajām mēbelēm un šīm skaistajām lietām. Visvieglāk to panākt ar lieliem posteriem vai bildēm. Starp citu, tas ir ideāls variants, kad nav iespējas vai velēšanās pārlīmēt tapetes.

Ja tev ir bērni, tad viņu izmētātās rotaļlietas jau pašas par sevi radīs tev pierasto atmosfēru. Smaidiņš

Saimniekam, droši vien, šai dzīvoklī nav istabas augu, tāpēc atved sev līdzi savējos. Ja tev tādu nav – iegādājies. Augi telpas padarīs daudz mājīgākas.

Iekārtojam guļamistabu

kā iekārtot īrētu dzīvokli (2)Protams, savu gultas veļu, iemīļoto gultas pārklāju un spilvenus tu vedīsi sev līdzi. Rāmīšus ar fotogrāfijām arī.

Blakus gultai novieto savu iemīļoto nakts lampiņu.

Kas vēl?

Ja tu tici Dievam, īrējamo dzīvokli iesaku nosvētīt. Aizej pie sava priestera un vienojies par  šo procesu.

Ja tu centies ievērot Fen-Šuj noteikumus, attīri dzīvokļa enerģētiku.

Un neizturies pret šo dzīvokli ar nievājumu vai nolaidīgi – jā, tas ir īslaicīgs, bet šobrīd  tā ir tava dzīves vieta!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Sākot ar šī gada 23.oktobri Ja arī tu esi nolēmusi un arī apņēmusies līdz Ziemassvētkiem notievēt un nevis ar drastiskām metodēm un diētām, be ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 

Tags:

Atbildes pavisam: 1

Man ir ko teikt »

 
 • Pārvaldnieks

  Super info! Lai Jums veicas izglītot dzīvokļu īpašniekus!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata