Kā uzsākt savu biznesu

sieviete-planoVai esi kādreiz aizdomājusies, ka tieši tagad ir laiks uzsākt kaut ko jaunu? Neatkarīgi no tā vai tev ir stabils (tavuprāt) darbs vai esi šobrīd bez darba. Neatkarīgi no tā vai tev ir 35 vai 56.

Es nesen lasīju par kādu 40-gadīgu sievieti, divu bērnu māti, kurai bija vēlēšanās realizēt savu jaunības sapni. 40 gadu vecumā viņa uzsāka mācības un nolēma kļūt par naturopātu, pie tam līdz šim viņai nebija nekādas saistības ar medicīnu.

Viņa ieguva ārsta-naturopāta un akušieres-ginekoloģes diplomu. Divatā ar savu draudzeni atvēra ļoti mājīgu klīniku sievietēm grūtniecēm. Šī sieviete realizēja savu bērnības sapni. Viņa dāvina mīlestību sievietēm un ir laimīga. Šobrīd viņai ir pāri 50, bet viņas acīs esot tik daudz enerģijas!

Es domāju, ka nav cilvēku, kuriem nav sapņu, kuri negribētu kļūt turīgāki, bet izdodas taska-uzsakt-biznesu (3) ne tuvu katram. Nosacīti pasauli var iedalīt sapņotājos un pārējos. Tie pārējie, kas nolemj uzsākt savu biznesu ļoti bieži nezina ar ko sākt. Tāpēc šis jautājums vienmēr ir ļoti aktuāls. It īpaši, ja tas skar jaunos uzņēmējus ar nelielu starta kapitālu. Jautājumi, par ko tiks runāts šai rakstā nebūs vienīgie, kas tev būs svarīgi uzsākot biznesu, bet tie būs vieni no svarīgākajiem.

Veiksmīgu biznesu var uzsākt praktiski bez sākumkapitāla. Vēl vairāk – prasme trūkumu pārvērst priekšrocībā ir spēcīgu personību īpatnība. Un lai vai cik tas dīvaini skan, to uzņēmēju skaits, kas savu biznesu uzsākuši ar nelielu starta kapitālu veiksmīgo vidū ir diezgan liels. Iespējams, tieši šī problēma, šis šķērslis bija tas, kas viņus spēcināja un radīja vēl lielāku spītu sasniegt savu.

Tu esi nolēmusi uzsākt savu biznesu, bet nezini ar ko sākt, kā un ko darīt? Neuztraucies, jo praktiski visām biznesa lēdijām, kas uzsāka savu biznesu neskaidrības bija vienas un tās pašas. Izlasi šos padomus. Domāju tev kļūs daudz vieglāk.

ka-uzsakt-biznesu1.padoms. Nedzenies pakaļ vairākiem „zaķiem” uzreiz. Tas ir viens no galvenajiem padomiem, jo ķerties visam klāt un pēc kārtas, cenšoties apgūt vairākus novirzienus uzreiz, nav gudri. Rezultātā tu „mīņāsies” uz vietas.

Uzsāc to, kas tev pašai ir interesants un, kas tev rada prieku un gandarījumu. Izvēloties netīkamu biznesu tikai tāpēc, ka tas šobrīd ir „modē”, tu riskē iegūt hronisko stresu. Bez tam rēķinies, ka bizness tev prasīs ļoti daudz laika un, iespējams, naudas, tāpēc pret tā izvēli izturies ļoti atbildīgi.

2.padoms. Cītīgi izpēti un izanalizē visu informāciju. Mūsdienās ir ļoti viegli atrast jebkādu informāciju un par jebkuru jautājumu. Atrodi citu uzņēmēju atsauksmes par izvēlētā biznesa novirzienu, atrodi forumus par to, kā uzsākt biznesu. Izlasi publikācijas žurnālos, speciālās grāmatās utt. Ja ir iespēja, aprunājies ar uzņēmējiem, kuriem šī pieredze jau ir, apmeklē tematiskos seminārus. Atceries – jo vairāk tu zināsi par nākamo biznesu, jo drošāk un vieglāk būs to uzsākt un darīt.

3.padoms. Uzraksti aptuvenu plānu. Necenties uzreiz sastādīt biznesa plānu. Vispirms būs gana, ja tu veiksi dažu darbību un pamatideju uzmetumus. Piemēram, sīki apraksti to, kas ir tavs bizness, kamdēļ tas domāts, nepieciešamo pienākumu sarakstu, kas tev būs jāveic, pienākumus, kurus varēs uzticēt citiem, aptuvenu kompānijas darbības plānu, aptuvenus tuvāko gadu izdevumus, gaidāmos ienākumu veidus.

4.padoms. Izveido labu komandu. Sākot uzņēmējdarbību, daudzas sievietes domā, ka biznesu vadīt un organizēt iespējams vienai. Tas tā nav, jo jebkurā gadījumā tev būs nepieciešami palīgi. Lūk, tikai daži no tiem: nodokļu un apdrošināšanas speciālisti, juristi. Ja šādu paziņu tev nav, tad palūdz kontaktinformāciju no citiem uzņēmējiem. Tava neoficiālā „direktoru padome” var būt tavi radinieki un draugi. Ļoti bieži var noderēt tuvu cilvēku padomi vai kritika. Nekautrējies prasīt viņu domas, viņi labprāt palīdzēs. Oficiālie darbinieki – tie, kas katru dienu strādās ar tevi vienā komandā. Ja tev nav iespējas pieņemt darbā darbiniekus pilnai darba dienai, tad, iespējams, tev nāksies piesaistīt personālu nepilnai darba dienai. Dažreiz par labiem darbiniekiem var kļūt studenti-praktikanti.

5.padoms. Veido vai meklē vidi ar optimistiem. Protams, būs daudz momentu, kad tevka-uzsakt-biznesu (5) gribēsies visu mest pie malas. Nebaidies, tas ir normāli – nepielaid sev klāt pesimistus, savāc ap sevi tikai pozitīvi noskaņotu cilvēku komandu. Viņu atbalsts un palīdzība (kaut vai tikai labs vārds) dos tev enerģijas lādiņu un palīdzēs gūt lielāku pārliecību.

Sievietei sava biznesa uzsākšana nav viegla nodarbe. Galvenais ir sev ticēt, iet uz priekšu, nepadoties un jaunais bizness tev pateiksies ne tikai ar ienākumiem. Tas piepildīs tevi un tavu dzīvi ar brīnišķīgu enerģiju, dzīvesprieku, pārliecību par sevi un savām spējām. Un nav labāka jaunības eliksīra par šīm pārmaiņām un sajūtu, ka esi kādam svarīgs un noderīgs!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Kaut arī mums daudzām bērni varbūt jau ir lieli, tas nenozīmē, ka mūsu rūpju, pienākumu un kreņķu skaits ir samazinājies. Bieži vien, protams, to ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Ak, stereotipi...kas mums liek tajos ieslīgt tik dziļi? TIK dziļi, ka tie pat traucē mums dzīvot, attīstīties un sasniegt vēl vairāk... Daudzas ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata