Ja vīrs ir palicis bez darba

virs-bez-darba (2)Ja jau nauda cilvēkus bojā, tad to trūkumam vajadzētu parādīt mūsu dvēseles labākās puses…

Bet ne tik daudz tas attiecas uz vīrieti, kas ir palicis bez darba, bet gan uz viņa otru pusīti. Tieši sievietei ir jābūt tai, kas izrāda pacietību, gudrību un taktu. Viņai tas ir vienkāršāk un, vēl jo vairāk, tas ir viņas ģimenes interešu labā.

Sieviete ir elastīgāka un maigāka. Jau instinktu līmenī viņa vienmēr ir vēlējusies turpināt dzimtu un tiekties uz attiecību harmoniju. Īsāk sakot, ja viņam nepieciešams plecs, atbalsts un smaids, tad esi tik mīļa un sniedz viņam šo plecu, izrādi atbalstu un smaidi. Izdzīvot šādā interesantā laikmetā, kad notiek finanšu impēriju sabrukumi un pasaules valūtu kritumi, vīrietim spēs palīdzēt tikai viņa mīļotā sieviete.

Sargā viņa dvēseles mieru. Seko tam, lai tavs varonis neiekrīt depresijas tīklos. No malas var likties, ka viņš neko nedara, ir iegājis sevī, skumju nomākts nogūlies uz dīvāna vai sastindzis monitora priekšā. Vienalga kreisā smadzeņu puslode viņam nedod mieru un tirda ar smagām domām. Esi īpaši taktiska, nepārmet viņam. Atnākot no sava darba, netincini katru vakaru: „Nu, vai atradi kaut ko?” Viņš jau tāpat jūtas vainīgs, trūkst tikai tava verdikta. Vīrietim ir sev jātic, bet tas ir iespējams tikai tad, ja viņam tic viņa sieviete. Tad liec uz kādu mēnesi-diviem viņam mieru. Lai atpūšas, izvējo galvu, savāc domas un izlemj, ko viņš grib.

virs-bez-darbaPriecājies, ka viņš vairāk laika pavada mājās. Centies atrast šai situācijā arī plusus. Lai tiekas ar draugiem, iznes atkritumu spaini, iesit kādā sienā naglu, ieskrūvē lampiņu vai palej puķes. Lai pievēršas kādam hobijam vai izveido savu blogu. Satiekas ar draugiem vai radiniekiem. 108 reizes noskaiti viņam mantru „Viss būs labi”. Lai kaut kur aizbrauc, uz laiku nomaina vidi.

Radi naudas „spilvenu”. Tas ir uzkrājums neparedzamam gadījumam. Nauda, kas ļaus pāris mēnešus noturēties „virs ūdens”. Tā noderēs piespiedu atvaļinājumam vai slimības gadījumam.Ja forsmažors neiestāsies, to var iztērēt lielākam pirkumam vai atvaļinājumam siltajās zemēs. Jebkurā gadījumā samaziniet izdevumus – lai sapnis par kažoku vai krevešu salāti pagaida. Pamēģiniet rast prieku arī vienkāršākās izpausmēs.

Ļauj arī viņam daļēji rīkoties ar naudu. Ja vīrietis ir pārstājis pelnīt, tas nenozīmē, ka viņa kabatām jābūt tukšām. Lai apmaksā rēķinus, iet uz veikalu pēc produktiem, rīkojas ar noteiktu naudas summu pēc saviem ieskatiem, piedalās ģimenes budžeta plānošanā. Ja visa šī situācija ir ievilkusies nepieklājīgi ilgi, ja viņš tērē naudu nepārdomāti, atsakās no piedāvātajām vakancēm, jo viņš ir potenciālais direktors un nevar krist līdz vienkārša menedžera līmenim, tad, varbūt, ir laiks pārskatīt jūsu attiecības. Var dot mājienu. Uzdāvini viņam „Pasaku par zvejnieku un zelta zivtiņu” – par sasisto sili tajā ir aprakstīts pietiekoši saprotami.

Šausmas – viņš negrib seksu! Nabaga bezdarbnieks riskē zaudēt pašcieņu un sliktākajā gadījumā arī sievas cieņu. Var sākties strīdi, apkaunojošas izskaidrošanās. Kamēr vīrietis lemj, kur un kā sadabūt naudu (it īpaši, ja par šo tēmu viņš tiek „zāģēts”), viņš var pārstāt domāt par seksu. Tā ir absolūti normāla situācija. Viņš nav kļuvis vienaldzīgs pret tevi, vienkārši smagās domas viņam neļauj atslābt. Tā ir laba zīme, kas liecina par viņa prioritātēm. Tas nozīmē, ka vispirms viņu uztrauc ģimenes labklājība un tikai tad personīgais komforts.

virietis-mekle-darbuAtrodi iespēju izpaust savu mīlestību. Tas nenozīmē, ka ir jāizdabā viņa vājībām un jāveicina žēlums, ļaujot viņam gausties par to cik dzīve ir netaisna, it īpaši pret talantīgajiem. Darba zaudēšana – tā ir tikai īslaicīga darba vietas zaudēšana.

Cilvēks nezaudē savu profesiju, zināšanas, prasmes, pieredzi, personību, veselību, draugus un ģimeni. Ļoti negodīgi ir tad, ja cilvēks paliek bez iztikas līdzekļiem, no viņa novēršas draugi un pavisam nelietīgi, ja ģimene nesniedz atbalstu. Šai gadījumā, jo ātrāk, jo labāk. Ja sievietei pret vīrieti ir patērētājas attieksme, tad, lai tā izpaužas ātrāk – vīrietis to pārdzīvos un kļūs tikai stiprāks.

Neafišē situāciju – it sevišķi draugiem un radiem. Viena lieta, ja viņš pats vēršas pēc padoma vai palīdzības un pavisam cita, ja viņa mamma no tevis uzzina, ka viņas „dzīves jēga un mīlestības auglis” iestidzis naudas trūkumā. Tagad viņa sāks zvanīt katru dienu, lai uzzinātu, ko viņam deva pusdienās un vakariņās. Ja tev ir ģimene, tad kopā tiksiet galā. Svešiem cilvēkiem te vietas nav. Jebkurā gadījumā ģimenes glābšana vai attiecības tajā ir tikai sievietes rokās. Ģimenes laime ir liels darbs. Stiprai sievietei ar stipriem nerviem un skaidru mērķi. Atceries, ka izdošanās tikt laukā no krīzes atkarīga tikai no sievietes. Vairāk vīrietim nav kur gūt atbalstu.

Izdari „brīnuma spērienu”. Pēc pāris mēnešiem tev ir tiesības lūgt atskaiti – ar ko viņšvirs-bez-darba (3) ir ticies, kā veicies pārrunās, kur ir iespējas, bet kur to nav bijis. Izanalizējiet kopā rezultātus un pasaki priekšā, kurā virzienā doties.

Varbūt ir vērts mainīt nodarbošanos un ieteikt vīram doties uz kursiem – tā viņš vismaz atradīsies cilvēku vidē un nekritīs depresijā vai nenokļūs alkoholisma nagos. Sastādi tikšanos grafiku ar darba devējiem un veiciet rezultātu un kļūdu analīzi. Nopērc viņam grāmatu par to kā veikt pārrunas. Pat virspusēja analīze dos iespēju viņam mācīties no neveiksmēm.

Kur rast spēku? Lai tev palīdz iedzimtā tolerance un humora izjūta. Varbūt tavs varonis ir ļoti labs un brīnišķīgs un viņa siluets uz dīvāna ļoti labi papildina stilīgo interjeru. Kamēr viņa smadzenes rada apokaliptisku vīziju, tu iemācījies strādāt trijos darbos, rotaļīgi uzkopt māju, gatavot ēst, audzināt bērnus, nodarboties ar rokdarbiem, apkopt suni, uzsākt savu biznesu, ataudzēji sev vēl sešas rokas un izbrīvēji 24 papildus stundas astronomiskajā diennaktī.

virietis-stresaUn tagad tu beidzot zini, ka vīrietis nav radījums, kas noderīgs saimniecībā un nav arī naudas drukāšanas mašīna, bet gan mīlestības un noskaņojuma avots – avots, kas spēj mīlestību un noskaņojumu radīt un tikpat veiksmīgi arī sabojāt. Tāpēc – ķer momentu, kamēr viņš ir „interjerā”.

Ja, tomēr, skaistais princis tevi pametīs, tu nepazudīsi – tev taču ir brīnišķīgs darbs, astoņas rokas un 44 stundas diennaktī.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Atradu kādu stāstu-pamācību. To iztulkoju - lai var izlasīt gan jauns, gan ne tik jauns, gan vecs. Gan vīrietis, gan sieviete. Tā noderēs katram. ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Dzīve ir dzīve un satikt savu otru pusīti mēs varam un dažreiz meklējam ne tikai 20 gadu vecumā, bet arī vecumā pēc 40. Protams, tad kad mums vai ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata