Vai ir sekss pēc 50 – 2.daļa (par vīriešiem)

laulatie-pec-50Vīrietis vecumā ap 50 – kas viņš ir? Vieni ir pārliecināti, ka gandrīz vecis, kuram labākie gadi jau aiz muguras. Citi, ka tieši šis vecums ir uzplaukuma laiks. Kuriem ir taisnība? Pamēģināsim izprast. Emocijas, šoreiz, noliksim maliņā un izskatīsim šo jautājumu no zinātniskā viedokļa puses.

Jau iepriekš nojaušu, ka šī publikācija var radīt dažādas atsauksmes diapazonā no „tas viss ir muļķības, man 55, bet es jebkuram jauneklim ielikšu kloķi” līdz „es te nesen pārgulēju ar vienu 50-gadīgo, nekas viņam nesanāca”.

Kas notiek ar vīrieša ķermeni

Vīrieša šis trauksmainas jautājums rodas uzreiz, tiklīdz pārstāj „celties” pēc pirmā pieprasījuma. Un notiek tas tāpēc, ka mainās hormonālais fons jeb pazeminās testosterona izstrāde.

Līdz ar to samazinās seksuālā uzbudināmība, pirmsejakulācijas dziedzeru sekrēta apjoms, spermas daudzums un paša orgāna jūtīgums. Bet! Ir viens bet! Cik ātri šīs izmaiņas sāksies ir atkarīgs no vīrieša garastāvokļa un viņa sportiskās formas. Jo, kaut arī vīrišķā hormona izstrāde samazinās, bet tā nebeidzas nekad. Pat 80 gadu vecumā vidējam vīrietim tas izstrādājas 60% no tā līmeņa, kāds viņam bija jaunībā.

laimigs-virietis-pec-50Sakarā ar to palielinās arī tā saucamais refraktārais periods. Skan gudri, bet nenozīmē neko vairāk par seksuālas iekāres atjaunošanās laiku. Ja 20 gadu vecumā tam, lai sievieti iekārotu atkārtoti bija vajadzīga tikai pusstunda, tad 70 gadu vecumā tam būs vajadzīgas 3 dienas. Bet 50 gadu vecumā šim procesam var būt vajadzīga vesela diennakts (ne katram un ne vienmēr).

Pārējās izmaiņas, kas saistās ar ķermeni – vēderiņš, muskuļu vājums utt. ir daļēji saistītas arī ar testosteronu. Bet visbiežāk to veicina mierīgs, precīzāk, sēdošs dzīves veids. Un arī noskaņojums. Ja vīrietis sev ļauj lēnām izdzist, tad tas notiek ātrāk, nekā tam būtu jānotiek. Un tā, labs jautājums – vai ir iespējams atgriezties ierindā? Un vai ir nepieciešamība?

Viņi nevēlas par to runāt

Visu valstu un novirzienu psihologu uzskats ir absolūti vienāds: viņi vīrieša vecumu ap 50 uzskata par cilvēka uzplaukuma virsotni, radošās enerģijas paraugmodeli. Bet paši vīrieši domā savādāk. Šai laikā viņos aktivizējas vesela kaudze kompleksu un „tarakānu”. Pie tam šis pieredzes bagātā pilsoņa tēls ļoti traucē vīriešiem izrunāties. Viņi ļoti reti vēršas pie psihologiem un kautrējas papļāpāt pat ar draugiem. Cīnās ar saviem „tarakāniem” vienatnē. Un „tarakāni” vinnē. Lai gan apspriest ir ko. Lūk, tikai dažas, tipiskākās problēmas.

Nr.1 – Man slinkums nodarboties ar seksu

Laulātais pāris daudzus gadus dzīvo kopā un agrāk viņi ar visu vairāk vai mazāk bijavirietis-skatas-TV apmierināti, bet lūk, kas notiek: sievietē ar gadiem mostas lielāka seksuālā tieksme un uzbudinājums, bet vīrietis jūtas otrādi – vajadzība pēc seksa mazinās. Un tas viņu biedē. Agrāk iniciators bija viņš. Bet tagad par banālu atrunu kļūst slinkums. It kā „Jā,esmu par. Joprojām esmu līderis! Bet zini, slinkums…”

Nu tiešām – var taču būt slinkums?! Un tas ir briesmīgi… Jo šādā gadījumā ieslēdzas aizsargmehānisms. Vīrietis savus pārdzīvojumus cenšas noslāpēt ar televizora, interneta utt. palīdzību. Visdažādākajos veidos audzē sevī kuslu „dārzeni”: ir taču labāk neko nedarīt, nekā izdarīt un saprast, ka iespējas sen vairs nav tās.

Pēc Ēriksona domām, šai vecumā aktuāla ir izvēles problēma. Vai nu vīrietis izvēlas aktīvu, seksuālu un radošu dzīvi, vai kļūst par inertu un pielāgojas šī vecuma stereotipiem, tādejādi paātrinot fizioloģiskās izmaiņas. Izvēle ir vīrieša rokās.

Kā tad rīkoties? Ja vīrietis izvēlas aktīvu dzīvi, tad vispirms būs jāsaprot, ka iespēju ir milzums. Kāpēc sev tās liegt? Lūk, kas jāizdara vispirms – vīrietim no jauna ir jāizprot savs ritms, vajadzības utt. Jā, ir nepieciešams vairāk laikā, lai uzbudinātos, vairāk maiguma un sievas palīdzība. Maigi palūdziet viņu pret jums būt uzmanīgākai. Tagad vīrietim arī ir nepieciešama laba prelūdija. Viņam jāatbrīvojas no stereotipiem.

Nr.2 –  „Gribu jauniņu”

Kāpēc tas tā notiek? Pirmkārt, vīrietim liekas, ka attiecības ar jaunu meiteni atgriezīs viņu personīgajā jaunībā. Tā ir ilūzija, ka vīrietim blakus esošais, jaunais ķermenis atgriezīs viņam kādreizējo varēšanu. Otrkārt, kaisles mākslā jauniņās nav tik izglītotas. Ar viņām ir viegli justies stipram. Pēc psihologa I.Dorno domām, sapņi par šo jaunās Lolitas tēlu rodas tad, kad ģimenē mainās lomas: sieviete ieņem stiprākās pozīciju, bet vīrieši nonāk vecaks-virietis-un-jaunaka-zievieteneērtajā, vājākā pozīcijā. Neapzinātie jaunas pielūdzējas meklējumi rodas vēlēšanās dominēt rezultātā. Pie tam, vērā tiek ņemts tikai viņas viedoklis, kas saistās ar uzslavām un apbrīnu.

Bet arī nobriedušam vīrietim attiecībā pret jauno meitenīti ir vesela kaudze aizspriedumu un baiļu. Viņš gribētu uzsākt romāniņu, bet baidās kļūt smieklīgs. Ir vīrieši, kas baidās pat „izmest” frivolu jociņu – lai tik kāds šķībi nepaskatās…Tie ir stereotipi: „man ir tāds vecums, man jābūt nopietnam, un vispār – drīz jau pensijā…”

Kā tad rīkoties? Ja godīgi, ir jāatspringst. Tieši otrādi, uzmanības pievēršana – tas ir kompliments un joku jebkura sieviete novērtēs kā vīrieša vīrišķības apliecinājumu. Tas ir apliecinājums, ka vīrietis ir vēl formā. Bet apvienojumā ar pieredzējušu skatienu un asprātību tas rada ļoti labu efektu.

Nr.3 – „Es vēl esmu zirgā, bet sieva…”

Ir vīrieši, kuri visas savas problēmas pārkrauj uz sievu: „Sieva nerūpējas par savu izskatu un mani neuzbudina”, „Sieva mani negrib”, „Sieva kaut kāda nervoza”, „Sieva man apnika” utt.

Un tagad sekos instrukcija, kas domāta īstiem vīriešiem, kas ir spējīgi uzņemties atbildību – „Kā modernizēt sievu?”

Jums ir jāsaprot, ka arī jūsu sievai šis periods nav viegls. No vienas puses, viņa it kā sāk pievērt savas guļamistabas durvis… Seksologi to sauc par „aizvērto durvju” kompleksu. No otras puses, tieši tagad sievai varētu sākties enerģijas un seksualitātes spēka izvirdums. Un, lūk, arī viņa ir krustcelēs. Vai nu durvis aizvērt, vai arī mini svārciņus uzģērbt…Viņai šobrīd ir nepieciešams maigs, uzmanīgs, spējīgs aprūpēt un uzklausīt vīrs. To saņemot, sieviete kūst no laimes un kļūst skaistāka burtiski acu priekšā. No nervozitātes nav vairs ne miņas. Bet jūs saņemat pretī uzmanību un maigumu.

Ja jūs viņai teiksiet, ka viņa vizuāli ir kļuvusi nesmukāka, tad viņa tāda kļūs vēl vairāk. Sievietes ir ļoti iespaidojamas, bet šai vecumā arī emocionālākas. Ja sievietei visu laiku teikt, cik viņa ir skaista, kā viņai piestāv šis vecums, kādas skaistas ir viņas acis utt., tad ļoti drīz jūs tiešām ieraudzīsiet sev blakus bezmaz vai Moniku Belluci.

Kā bonuss tam visam klāt nāks arī viņas dziļā pateicība. Jo garām ir tas laiks, kad uz ielas viņa dzirdēja sev vērstus komplimentus un apbrīnas svilpienus. Pat nelabojamas intelektuāles pārdzīvo grumbiņu un sirmo matu parādīšanos.Bet tieši šis ir tas laiks, kad sieviete var visvairāk uzplaukt. Veltiet viņai uzslavas un rūpes, kā dārznieks laista savas rozes. Un ir absolūta garantija, ka viņa uzplauks.

Vērtīgi padomi

Vīriešiem

george-clooney-2012Ja 30-gadīgam vīrietim pajautā, ko viņš domā par 50 gadu vecumu, viņš atbild, ka tās ir beigas. Un tieši tāpēc saviem 50 viņš tuvojas jau ar neirotisku šo beigu gaidīšanu. Bet, kā zināms: ko tu gaidi, to arī saņem. Tas, kurš gatavojas ilgai, garai spēcīga vīrieša dzīvei, kā Leonardo da Vinči, arī 80 gadu vecumā būs rekordists.

Jaunības propaganda uz 50-gadīgiem iedarbojas iznīcinoši. „Tas viss jau nav vairs priekš manis”, sāk viņi domāt. Šai momentā ir svarīgi noteikt orientierus. Var skatīties televīziju, lasīt dzelteno presi un šokēties, ka esi izkritis no aprites. Bet var iespaidoties no citiem piemēriem. Cik daudz slavenību un vienkāršu cilvēku sajūsmā iesaukušies: „Re kā, izrādās pēc 50 dzīve tikai sākas!” Bet starp citu – tā jau nemaz arī negrasījās beigties…

Jaunām sievietēm

Jaunas sievietes un vīrieši gados viens no otra ļoti baidās. Bet šīs bailes ir izdomātas. 50-gadīgs vīrietis pret sievieti ir jūtīgāks un uzmanīgāks. Tāpēc, ja kaut kas ne tā, viņš ātrāk sapratīs jūsu problēmas. Saskarsmē ar viņu galvenais ir delikātums.

Sievām

Tēmu vai ir sekss pēc 50 – sievietēm esam jau izskatījušas. Bet tagad neliels padoms, kā apieties ar savu 50-gadīgo vīru. Tas, varbūt, ir banāls, bet vērā ņemams noteikti. Izsaki vīram komplimentus. Nesmejies par viņu, par viņa stāvokli neizsaki rupjus jokus. Tieši otrādi – palīdzi viņam un sev.

viriesi-pec-50Jums abiem šim adaptācijas periodam ir jātiek cauri. Šai vecumā ļoti svarīga loma ir visapkārt esošai mierīgai atmosfērai. Tagad labam seksam nepieciešama minimāla psihiskā slodze. Citiem vārdiem sakot, jo mazāk nervoza uzbudinājuma, jo labāks būs sekss. Motivē vīru pievērsties sportam un radošumam. Aizraušanās ar kaut ko ļoti labi veicina seksuālo ilgmūžība.

50 gadi – tas ir pārmaiņu un lūzuma moments. Šai vecumā vīrieši pieņem svarīgu lēmumu. Vieni turpina aktīvu dzīvi un sasniedz pilnīgu radošo uzplaukumu. Citi gatavojas mieram. Slavenais amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs uzskatīja, ka pirmie ir laimīgi cilvēki un seks-ilgdzīvotāji.

P.s. Materiāls sagatavots pamatojoties uz informāciju internetā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Ja sievietei tās piemīt, no viņas vīrs nekad neaiziešot... Vācu sociologi aptaujāja vīriešus vecumā no 25 līdz 50, lai noskaidrotu uz kuriem tad ...

 • Atradu kādu stāstu-pamācību. To iztulkoju - lai var izlasīt gan jauns, gan ne tik jauns, gan vecs. Gan vīrietis, gan sieviete. Tā noderēs katram. ...

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 

Tags: , , , ,

Atbildes pavisam: 9

Man ir ko teikt »

 
 • Maija

  Vai tiešām 50 gados kādam ir sekss?

   
   
   
  • Vai tiešām, Maija, šis jautājums nav joks????…. :)

    
 • Ilona

  Šodien izlasīju jaunajā žurnālā “Privātā dzīve” labu rakstu – Mīlēties… līdz nāve mūs šķirs”. Man ir jau daudz gadu pāri 40, bet es vēl joprojām neuzskatu par vecu, lai negribētu mīlēties un būt mīlētai.

   
   
   
  • Nu bet PROTAMS, Ilona! Tieši tā – mīlēsimies, kamēr nāve mūs šķirs! :)

    
 • zita

  man ir 55 un viņam 57…tik mums reti divreiz mēnesī …
  citreiz biežāk ,retāk…bet ,tas gan ir vulkāna izvirdums..:))

   
   
   
  • Ne jau skaitā, man liekas, ir vērtība un nozīme, bet tieši tā, Zita, KVALITĀTĒ! :) Mēs esam dzīvi cilvēki un nav svarīgi cik jauni vai veci esam – katram pārim ar laiku izveidojas savs “reižu” ritms :). Un, ja abiem tā ir labi, tad nekam citam, arī stereotipiem un citu viedokļiem un arī nekādai statistikai nav nekādas nozīmes.

    
 • Eido

  Interesanti un pamācoši

   
   
   
 • Inga

  Sekss pēc 45 ir laba lieta, tā raksta visos žurnālos. Arī man patīk. Taču žurnālos raksta, ka sievietēm pēc 40, mīlēties gribas vairāk – bērni lieli, vairāk laika sev utt. Bet man negribas. Pietiek ar 3-4 reizēm mēnesī. Vai esmu normāla(savādāka)?

   
   
   
 • kai

  Absolūta blēņas. Ja ir prasme- 60 gados var apmierināt visprasīgāko sievieti katru dienu ar dažādu veidu orgasmu sērijām. . Bez locekļa ir taču arī mēle , pirksti ja rodas problēmas ar erekciju.

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata