Pieci dzērieni tavas sirds veselībai

veseligi_dzerieniBieži vien mēs dzīvē visu mīlam sarežģīt un tas attiecināms arī uz mūsu veselību. Kaut arī mūsu organisms ir ļoti sarežģīts un bieži vien, lai to izprastu, galā netiek pat ārsti, tomēr, lai to uzturētu kārtībā un veselu, ir nepieciešams ievērot pavisam vienkāršas lietas, paradumus vai darbības.

Un tamdēļ nav nepieciešami aptieku plaukti, nav nepieciešami sarežģīti formulējumi vai izskaidrojumi. Ne vienmēr, protams, tas ir tā, bet visbiežāk viss sarežģīts kļūst tad, kad mēs neesam savas dzīves garumā darījuši vienkāršas, bet regulāras lietas.

Tāpēc šodien es nedaudz atgādināšu vai, iespējams, sniegšu nelielu ieskatu tajā, kuri šķidrumi dzīves garumā būtu jālieto, lai tava sirds būtu veselāka.

Vadošie britu eksperti ir sastādījuši interesantu, no pieciem dzērieniem sastāvošu sarakstu, kuri vislabāk par citiem aizsargā un spēcina sirdi.

Ūdens

sieviete_dzer_tejuTiklīdz šī šķidruma organismā trūkst, asinis sāk biezēt, kā rezultātā sirdij, lai tā ar asinīm apgādātu visus mūsu orgānus un katru ķermeņa šūnu,  jādarbojas ar daudz lielāku spēku.  Rezultāts – ūdens trūkuma dēļ vairākas reizes palielinās koronāro un citu sirds-asinsvadu slimību risks.

Zaļā tēja

Šis dzēriens, tāpat kā melnā tēja, ir ļoti bagāts ar dabiskajiem antioksidantiem, kas mūs aizsargā no iekaisuma procesiem un novērš no brīvo radikāļu veidošanās organismā. Tas ļauj samazināt onkoloģisko saslimšanu un sirds-asinsvadu problēmu risku. Antioksidanti atrodas arī melnajā tējā, bet tie, kas atrodas zaļajā tējā darbojas daudz efektīvāk. To ir apstiprinājuši vairāki pēdējo gadu zinātnieku pētījumi.

Sarkanais vīns

Šis mīlas un jautrības dzēriens satur dažādus vērtīgus kardioprotektīvus savienojumus. Starp svarīgākajiem ir polifenols un resveratrols, kuri samazina holesterīna daudzumu asinīs un palīdz novērst trombu veidošanos.

Eksistē arī pārliecinoši eksperimentālie pierādījumi tam, ka regulāra neliela daudzuma sarkanā vīna lietošana palīdz palielināt labā holesterīna līmeni, kas droši aizsargā organisma un sirds asinsvadus pret bojājumiem.

Granātābolu sula

granatabolu_sulaVēl pavisam nesen šis dzēriens netika prezentēts „sirds dzērienu”  sarakstā, tomēr, amerikāņu zinātnieki izpētīja tā antioksidatīvo potenciālu un konstatēja, ka tas ir trīs reizes augstāks nekā tas ir sarkanajam vīnam un zaļajai tējai!

Bez tam, granātābolu sula pazemina arteriālo spiedienu, rada nomierinošu efektu un uzlabo asinsriti.

Kafija

Neskatoties uz pretrunīgu informāciju un izdomātiem mītiem par šo dzērienu, kafija, ja to lieto mērenās devās, samazina infarkta un insulta risku par 20%-40%.

Organisma attīrīšana ar tējām

Lai organismam neļautu uzkrāt toksīnus nav nepieciešamas sarežģītas metodikas un darbības.  Mēs visi katru dienu lietojam dārzeņus un augļus – brīnišķīgus organisma attīrītājus. Bez tam – parastie dārzā noplūcamie zaļumi: dilles, sīpolu lociņi, baziliks un pētersīļi arī brīnišķīgi tiek ar šo darbu galā.

Bet, lai organismu un audus kvalitatīvi  atbrīvotu no gadu desmitiem uzkrātajām toksiskajām nogulsnēm, ir nepieciešams izmantot speciāli tam radītas augu tējas. Tas labvēlīgi ietekmē aknu darbību, uzlabo vielu maiņu un atveseļo asinsvadus.

Par tēju, ko jau 3 gadu garumā lieto mana ģimene, es šai blogā jau stāstīju. Bet eszala_teja katrai no jums savai ģimenei iesaku atrast savu tēju un ieviest savu atveseļojošo dzērienu sarakstu. Tie uzlabos ne tikai sirds darbību, kā tika minēts augstāk. Tie atveseļos visu organismu kopumā, jo tas, ko tamdēļ spēs izdarīt tava sirsniņa, labvēlīgi ietekmēs arī pārējo organismu un pamazām tu un tavi tuvinieki kļūsiet mundrāki, enerģiskāki un, protams, arī veselāki.

Loģiski, ka par veselību ir jāsāk rūpēties jau no dzimšanas, bet ne katrs to ir darījis. Drīzāk otrādi. Bet tas nenozīmē, ka 40, 50 vai 60 gadu vecumā neko lietas labā vairs nevar darīt un mainīt. Lai vai kāda šobrīd ir tava veselība, tu noteikti to vari uzlabot un savu organismu kaut vai pamazām, bet atveseļot. Un šodien sāc kaut vai ar pavisam vienkāršām lietām, kuras neprasa neko, tikai tavu pašdisciplīnu  – sāc dzert ūdeni!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Šoreiz  bez vārdiem un liekvārdības.   Neatkarīgi no tā vai tu esi māte vai meita,  vai tev šobrīd  25, 40 vai 65, ziema aiz l ...

 • Šķiedrvielas ir vērtīga uzturviela, kas novērš daudzas slimības un palīdz mums notievēt. Ja tu joprojām šaubies, lūk, 5 iemesli, kamdēļ tev tās bū ...

 • Lai pagatavotu marmora kafiju tev būs nepieciešamas divas tējkarotes maltas kafijas, 200 grami ūdens un piecdesmit grami piena. Uzvāri melno kafi ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata