Pavasaris mūsu mājā

viesistabas-interjersVēl pavisam nedaudz – un pavasaris klāt! Kā mēs to vienmēr gaidām un cik ļoti vienmēr jūtam tā tuvošanos!

Vai ievēroji? Gluži kā pavasarī, ārā jau dzirdama putnu čivināšana. Drīz saule kļūs spožāka, sniegs kļūs tumšāks un kupenas pamazām saplaks…Bet pēc tam, kaut kā pēkšņi, ar katru dienu arvien vairāk un vairāk, uz vakarpusi debesis kļūs caurspīdīgi rozā un ceriņainajā vakarkrēslā mikli spīguļos ielu laternas. Un vēl pēc brīža gaisā būs jau jūtams piebriedušo pumpuru aromāts…

Kāpēc tā ir tikai pavasarī? Žēl, ka tas kaut kā ātri paskrien, laikam jau tāpēc, ka mēs to vienmēr tik ļoti gaidām.

Un kaut ko mainīt savā dzīvē gribas visvairāk pavasarī, vai ne? Tieši šai gadalaikā vienmēr liekas, ka visas izmaiņas būs tikai uz labu. Tā tam, laikam, ir jābūt – pasaule mostas, mainās un atjaunojas. Un arī mēs zemapziņas līmenī gaidām šīs pārmaiņas tieši pavasarī.

Arī mūsu mājai pavasarī ir jāatbrīvojas no šī ziemas sastinguma un jāatjēdzas no ilgā miega. Kā to panākt? pavasara-interjers (8)

Pavasarim sākoties, cik vien tas iespējams, atteiksimies no sintētikas – dabiskas sulas, dabiskie audumi, dabiska koka vai ar dabisku materiālu (linu vai ādu) pārvilktas mēbeles.

Lai istabās iespīdētu pēc iespējas vairāk gaismas, vispirms pie logiem nomainīsim aizkarus. Smagos ziemas aizkarus noliksim prom, līdz novembrim. To vietā uzkārsim visu vieglo un caurspīdīgo. Piemēram, vieglu caurspīdīgu zīdu. Pavasarīgā mājā audumiem ir jāpriecē acis, tāpēc dekoram izvēlamies gaiši zilu, maigi rozā, pistāciju toņus – agra rīta un pavasarīgas debess krāsas. Un, protams, caurspīdīgi balto – svētku, tīru domu un jaunu cerību krāsu.

Drapējumi var būt ļoti vienkārši – tie akcentēs gaisīgumu un dabisko audumu skaistumu. Saskaņojot vairāku veidu audumus un rakstus, var izveidot arī sarežģītākas kombinācijas. Piemēram, kabinetā virs plānā zīda var uzkārt blīvus kokvilnas aizkarus ar grafisku zīmējumu, kas saskaņojas ar apakšējo zīda audumu.

Guļamistabā loga dekors ir atkarīgs no tā, kurā debess pusē logs atrodas. Ja tas ir austrumu pusē, tad agri no rīta istabā ieplūstošā gaisma var traucēt miegu. Tāpēc aizkarus labāk izvēlēties no plāna, bet puscaurspīdīga materiāla. Tam jābūt viegli drapējamam, radot skaistas ieloces, cauri laižot gaisu, bet daļēji pieklusinot saulainā rīta gaismu.

P.s. Neaizmirsti, ka visas fotogrāfijas vari apskatīt lielākas, ja uz tām nospiedīsi ar “peles” kreiso taustiņu.

pavasara-interjers-gulamistaba (2)pavasara-interjers-gulamistaba (4)pavasara-interjers-gulamistaba (3)pavasara-interjers-gulamistaba

Ja guļamistabas logi atrodas dienvidu vai rietumu pusē, gaismu nav jāaizklāj – lai aizkari ir gaisīgi un caurspīdīgi. Viegli drapēti tie radīs labu, pavasarīgā rīta noskaņojumu.

Bet ziemeļu puses logiem būtu vajadzīgi bāli dzelteni aizkari, ja vien šī krāsa nav pretrunā kopējam istabas kolorītam. Tā tiks radīta saules gaismas ilūzija pat, ja istabā gaisma neiekļūst. No rītiem, it sevišķi pavasarī, kad organisms jūt ziemas sekas un vitamīnu trūkumu, ļoti svarīgi ir pamosties priecīgā noskaņojumā.

virtuves-aizkari (2)Virtuvi pavasarī var interesanti atjaunot ar mežģīņainiem aizkariem, kas imitē mūsu vecmāmiņu tamborējumu – tie mums atgādinās bezrūpīgo bērnību. Un vēl – šāds aizkaru raksts virtuvē radīs savdabīgu gaismas un ēnu spēli.

Viesistabā pie logiem pakārsim plānu, bagātīgu zīdu. To var uzmeistarot ar diezgan blīvu oderi. Šādam aizkaram var izveidot skaistas drapērijas, to viegli sasaistot ar auklu, kuras galā ir smags pušķis.

Pavasarim vislabāk derēs viegli pasteļtoņi. Tāpēc audumus jāizvēlas puscaurspīdīgus un matētus. Tie dod daudz gaismas, ir pietiekoši gaisīgi, bet tai pašā laikā izpludina skatu aiz loga, kas ir jau zaudējis ziemas baltumu, bet vēl nav ieguvis sulīgās vasaras krāsas.

pavasara-interjers-viesistaba (2)pavasara-interjers-viesistaba (3)pavasara-interjers-viesistaba (15)pavasara-interjers-viesistaba (14)pavasara-interjers-viesistaba (4)pavasara-interjers-viesistaba (6)pavasara-interjers-viesistaba (7)pavasara-interjers-viesistaba (8)pavasara-interjers-viesistaba (9)pavasara-interjers-viesistaba (10)pavasara-interjers-viesistaba (13)pavasara-interjers-viesistabapavasara-interjers-viesistaba (5)pavasara-interjers-viesistaba (11)

Arī bērnistabā var veikt dažas pārmaiņas. Spilgtie, ziemas tumšajos vakaros laba noskaņojuma radīšanai nepieciešamie toņi, kā likums, jau sāk nogurdināt. Rodas vēlēšanās interjeru nedaudz pieklusināt un padarīt gaišāku. Izmantosim plāno kokvilnu. Svaigumu un pavasarīgu noskaņojumu bērnistabā radīs tīri, dabiski aizkari ar jautriem pasakas varoņiem vai puķu rakstiem.

pavasara-interjers-bernistaba (3)pavasara-interjers-bernistaba (4)pavasara-interjers-bernistabapavasara-interjers-bernistaba (2)

Un vēl. Pavasaris ir laiks, kad mūsu dzīvokļos parādās daudz dzīvu ziedu. Sākot ar 8.martu, kad pirmos ziedus mājās ienes vīrieši un arī pēc tam, kad ziedos slīgst visi dārzi.

Floristi šosezon rekomendē vienā pušķī apvienot visdažādākos ziedus un augus. Šāds „trakojošs” pušķis, kas ir spilgtu, sulīgu, it kā nesaderīgu krāsu kopums, mums vēsta: „Mēs esam dažādi, bet mēs esam kopā”. Tajā var apvienot spilgtas tulpes, dažādu šķirņu un toņu narcises, gerberas, anemones, hiacintes, ceriņus utt. Spilgtā, sulīgā pavasarīgā pušķa palete tavā mājā ienesīs enerģiju, saules gaismu, uzjundīs jūtas un veicinās aktivitātes.

pavasara-ziedu-puskis (2)pavasara-ziedu-puskispavasara-ziedu-puskis (3)pavasara-ziedu-puskis-4

Pavasaris, kā likums, ir arī laiks, kad tiek pieņemts lēmums veikt dzīvokļa remontu. Par cik šis lēmums nav viegls un tā pieņemšanai nepieciešams noteikts garīgs impulss, tas iederas tieši pavasarī. Pārdomā visu nesteidzoties. Ja tu vai tava ģimene esat uzņēmīgi un remontu gatavi veikt paši, tad vēl jo vairāk ir svarīgi nekļūdīties ne tapešu, ne krāsu, ne flīžu, ne citu atribūtu izvēlē.

pavasara-interjers (3)pavasara-interjerspavasara-interjers (7)pavasara-interjers (6)pavasara-interjers (2)pavasara-interjers (4)pavasara-interjers (5)

Ir jau iepriekš jāiedomājas kā viss izvēlētais izskatīsies vienkopus, jo ievērot interjera harmoniju – tas, laikam gan, ir vissvarīgākais moments dzīvokļa atjaunošanas procesā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Pūpolsvētdienas tuvošanās ir laiks, kad jāpadomā par to, kā rotāsim māju un dzīvokli uz Lieldienām. Tas nav obligāti, bet , ja tev patīk mainīt in ...

 • Kā jau minēju 2012.gada pavasara sezonas modes pārskatā, vēl viena brīnišķīga šī pavasara un vasaras modes tendence ir spilgtie toņi un it īpaši c ...

 • Tiklīdz saulaino dienu kļūst vairāk, mēs zinām, ka tuvojas laiks domāt par pavasarīgi-gaišu un vieglu garderobi. Parasti mēs cenšamies piemeklēt d ...

 • Katra saimniece savā mājā vēlas izveidot veselīgu atmosfēru, bet ne katrai no mums tas izdodas. Kuras ir tās interjera detaļas, kuri ir tie “piet ...

 • Vasaras tuvošanās priecē ne tikai mūs, bet arī slavenos modes pasaules dizainerus. Viņu domas un prāti sen jau ir nodarbināti ap to, kā pārsteigt ...

 

Tags: , , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata