Ofisa stils karstajām vasaras dienām

vasaras_ofisa_stilsLai vai kā mums negribētos, bet arī vasarā un pat karstajās vasaras dienās daudzām no mums ir jādodas uz ofisiem un gandrīz visa diena jāpavada tajos. Šodien par to, kā ģērbties uz ofisu vasarā tā, lai tomēr tiktu ievērots lietišķais dreskods un vienlaicīgi mēs savu ķermeni nepakļautu pārkaršanai.

Ja visi jūsu kompānijas darbinieki spiesti sekot stingriem ģērbšanās noteikumiem, šajā publikācijā tiks sniegtas dažas idejas, kā savu vasaras ofisa garderobi dažādot.

Pareizas krāsas, printi un tekstūra.

Galvenais vasarā ir dabīgi audumi. Ja ofisā vēlies justies komfortabli, izvēlies zīda, lina, kokvilnas apģērbu. Tas nekas, ka ne vienmēr tas izskatīsies kā tikko izgludināts, toties sintētiski izstrādājumi karstās vasaras dienās par darbinieku var radīt vēl sliktāku iespaidu.

Pieskati, lai audums nespīdētu cauri! Priekšroku dod mierīgiem un gaišiem toņiem. Spilgtas krāsas saules gaismu piesaista vairāk. Patiesībā – vasarā ofisa komplektus nav ieteicams veidot no ļoti raibiem krāsu salikumiem. Tas attiecas gan uz apģērbu, gan aksesuāriem, gan kosmētiku.

vasaras_ofisa_stils (2) vasaras_ofisa_stils (3)

Ja runājam par auduma rakstiem, tad no lieliem ziediem un zirņu raksta ir jāatsakās. Nevajadzētu vasaras ofisa apģērbam izvēlēties arī spilgtus rūtiņu un platu svītru rakstus. Labāk pievērst uzmanību neuzkrītošiem, nelieliem rakstiem, kas nepiesaista lielu uzmanību.

Apģērbam nevajadzētu būt arī pārāk pieguļošam – pat neskatoties uz to, ka tas ir viens no biznesa stila pamatnoteikumiem, brīvā (īpaši vidukļa un kakla zonā) apģērbā vasaras karstumā būs daudz patīkamāk.

vasaras_ofisa_stils_5

Dažas svaigas idejas pareizam vasaras ofisa dreskodam.

Izvēlēties vasaras ofisa apģērbu nemaz tik viegli, bet viss atkarīgs arī no tā, kā pieņemts ģērbties kompānijā, kurā tu strādā un no tā, cik stingrs tajā ir ofisa dreskods.

Ir firmas, kurās par to, ja kāds atļaujas ierasties uz sapulci vasaras sandalēs, var atlaist no darba. Bet citās firmās var ierasties īsos, caurspīdīgos topiņos. Bet kompānijās ar īpaši stingriem „iekšējās kārtības noteikumiem”, vadība ievieš tā saucamo „casual day” (parasti tā ir piektdiena), kad visi darbinieki var ofisā ierasties kādā apģērbā vien vēlas.

Tu labāk zini, kādi kanoni ir pieņemti tavā ofisā, tāpēc karstajām vasaras dienām ofisā es tev piedāvāšu dažādus visai pieņemamus komplektu variantus:

 • Viegla kleita ar žaketi.
 • Zīmuļsvārki, viegla blūzīte ar neuzkrītošu printu.
 • Lietišķi svārki ar blūzīti vai kleita ar basku.
 • Viegls dabīga auduma lietišķais kostīms ar svārkiem.
 • Blūzīte ar „spārniņiem” piedurkņu vietā.
 • Balts, īspiedurkņu kokvilnas krekls.
 • Vidēja garuma futlārkleita.
 • Garš tops ar platām plecu lencēm (tas ir izņēmums, bet kā tad vēl ģērbties uz ofisu karsta vasaras dienā, ja telpās nav kondicioniera?)
 • Šorti, kuru garums ir līdz ceļgaliem.
 • Basainītes, kurpes ar atvērtu purngalu vai laiviņas.

Apejam stingros noteikumus…

Bet ko darīt, ja stingrie noteikumi ietekmē tavu darba ražīgumu un tveicīgā vasaras dienā ietērpties futlārkleitā nav tavos spēkos? Atliek vien izmantot dažas viltības, kas pieļaus dreskodu pa kluso apiet:

 • Atved lietišķo ofisa kostīmu sev līdzi uz darbu un turi to skapī, bet uz darbu un, ejot mājās, uzvelc kaut ko, kas ir daudz ērtāks. Dažas lietišķas žaketes, rezerves zeķubikses tevi var glābt kādas neieplānotas lietišķas tikšanās laikā. Tas pats attiecas arī uz apaviem – turi savā ofisa skapī rezerves apavu pāri, kas būtu uzvelkams lietišķas tikšanās laikā.

Ofisa stils karstajām vasaras dienam (4)Ofisa stils karstajām vasaras dienam (8)Ofisa stils karstajām vasaras dienam_3

 • Ja ir ļoti karsti, vari atļauties dziļāku kakla izgriezumu, kuru nomaskē ar kvalitatīvu lakatiņu – tas ofisa stilā iederas pilnīgi droši.

Ofisa stils karstajām vasaras dienam (2)Ofisa stils karstajām vasaras dienam (3)Ofisa stils karstajām vasaras dienam (5)Ofisa stils karstajām vasaras dienam (7)

 • Ja bez zeķubiksēm darbā ierasties nedrīkst, aizvieto tās ar plānām zeķēm vai, ja svārki/bikses ir pietiekoši garas, ar pusgarām, miesas krāsas zeķītēm.

Ofisa stils karstajām vasaras dienam (9)ofisa_stils_vasara_2016Ofisa stils karstajām vasaras dienam

Lai izturētu vasaras karstumu un vienlaicīgi, lai ofisa komplekti būtu pareizi, ieteicams jau pirms vasaras sākuma iegādāties apģērbu, kuru tu varētu savā starpā miksēt, veidojot jaunus komplektus un pat ofisa kapsulas (par tām man ir vesels vebināra ieraksts >>> ) Lai vai cik stingrs ir ofisa dreskods, tu vienmēr izskatīsies sievišķīgi un pievilcīgi, ja savu tēlu papildināsi arī ar piemērotiem aksesuāriem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata