Kā pārbaudīt savu veselību, kad tev vairs nav 16…

 

sievietes_veseliba (2)Kā pārbaudīt savu veselību? Bet, varbūt, nevajag to pārbaudīt?…

Pie mums vīrieši pie ārstiem nestaigā. Viņi pārcieš jebkuru saslimšanu un dzīvo tālāk. Pēc kāda laika organisms dod signālu atkal un atkal vīrietis pārcieš un dzīvo tālāk. Un tā tik ilgi, kamēr slimība nenogāž no kājām. Tikai tad sākas ārstēšanās process. Un bieži vien par vēlu.

Savukārt, liela daļa sieviešu, tieši otrādi – savu veselību pieskata. To var secināt, redzot to, kas notiek poliklīnikās – tur visvairāk ir tieši sieviešu un ne jau tāpēc, ka viņas slimo visbiežāk. Viņas laicīgi konstatē savu kaiti un laicīgi cenšas to ārstēt. Un, protams, dzīvo ilgāk par vīriešiem.

Ar ko tad būtu jāsāk, lai savu veselību pārbaudītu? Sāc ar mugurkaulu. Pārbaudi tā spēju kustēties, tā lokanumu. Pēc tam vari pārbaudīt plaušas un sirdi. Pamēģini noskriet kādu gabalu vai raitā solī soļot kalnā. Tā tu sajutīsi plaušu un sirds darbību.

Tagad pietupies 10 reizes – tā tu noteiksi savu ceļgalu un gūžu locītavu stāvokli. Pārbaudi cik tālu vari aizlikt rokas aiz muguras.

Pārbaudi kuņģa-zarnu traktu – cik bieži tev ir dedzinoša sajūta, uzpūties vēders utt. Izanalizē – cik bieži tu nogursti un cik bieži gribas atgulties, atpūsties.

Tā tu pārbaudīji sava ķermeņa stāvokli. Tagad pārbaudi savas emocijas. Cik bieži tu nespēj savaldīt savas emocijas, cik bieži skumsti bez jebkāda iemesla vai ar iemeslu?

Bet tagad pāriesim pie domām. Vai tu bieži domā par nāvi? Vai bieži sevi lamā vai palieli? Cik bieži tu kādu zākā?

Un pēdējais – tava attieksme pret pasauli un pret sevi. Vai tu uzskati, ka visa pasaule irsievietes_veseliba noskaņota pret tevi? Vai tu uzskati sevi par nevērtīgu cilvēku vai tieši otrādi – vai tu mīli sevi? Vai tu uzskati, ka nākotne neko labu nesola?

Tā ir tikai aptuvena savas veselības pārbaudes shēma. Tu vari atrast gatavas shēmas un iziet pilnu veselības pārbaudi poliklīnikā. Tā ir tava veselība un tieši tāpēc tev pašai jāizlemj, kā tu pret to izturēsies.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Es jau otrdien, mūsu iknedēļas jaunumu vēstulē visām mūsu sekotājām pavēstīju, ka tuvojas 3 sirsniņdienas arī buduāra grāmatplauktā . Un n ...

 •   Jau vairākas reizes mūsu blogā esmu stāstījusi par mums ļoti daudzām (arī man)  sākuma vai jau nopietnā stadijā esošo problēmu, kuru, pi ...

 •   Mēs ļoti bieži ar savām mammām strīdamies, par ko vēlāk lamājam paši sevi. Pat, ja viņām nav taisnība, mammas mums vēl tikai labu...bet ...

 •   Mēteļi, kas izskatās tā, it kā būtu adīti no mohēras vai angoras dzijas, bet patiesībā ir austi no auduma, kuram pievienota mohēra vai ang ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • Laura

  Nesaprotu,kapec emocijas butu jasavalda?Ja nak smiekli -smejos.Ja nak raudiens-raudu.Ja gribas smaidit-smaidu.Un es tur neka nevaru ietekmet.Nak ara,neprasot.Vai tas butu kas nosodams?

   
   
   
  • Vai kāds runāja par nosodīšanu, Laura? :) Un vai gāja runa par smaidīšanu un smiešanos? Iet runa par emocijām, kas ir biežas un nepamatotas un drīzāk depresīvas (nepamatotas skumjas, biežas dusmas utt).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata