Kā izvēlēties vakartērpu

84442580Tu esi uzaicināta uz svinīgu pasākumu? Tev jāiet uz izlaiduma balli vai draudzenes kāzām? Jebkurā gadījumā, lai šai vakarā justos ļoti labi, tev būs nepieciešama ne tikai vakarkleita. Pārdomātam ir jābūt absolūti visam tavam tēlam – frizūrai, make-up un ideāli izvēlētiem aksesuāriem, kuru uzdevums ir akcentēt tavu individualitāti un tavu tēlu padarīt šarmantu.

Bet jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka bez vakarkleitas neiztikt. Tā pat nav šādu pasākumu dress koda prasība, bet drīzāk iespēja justies kā īstai lēdijai. Tu mani sapratīsi, ja teikšu, ka uzvilkta vakarkleita maina pat sajūtas un pasaules uztveri, nemaz nerunājot par stāju un gaitu.

Vakarkleita var būt gan garā, gan līdz ceļgalam, ar kailu muguru, pieguļoša vai otrādi – brīva. Arī audumi, no kuriem tiem šūtas vakarkleitas, ir dažādi – pie pierastajiem atlasa, šifona, mežģīņu audumiem klāt nākusi ir arī āda. Vakarkleitas tiek dekorētas gan ar rišiņām, žabo, volāniem, kažokādas apdari, gan bārkstīm un ziediem…

Kā izvēlēties vakarkleitu? Modeļa izvēle būs atkarīga no tavas figūras un pasākuma prasībām. Par cik šis tērps nav pirmās nepieciešamības apģērbs, sievietes bieži vien to vai nu vispār cenšas neiegādāties vai arī iegādājas tikai vienu.

Ja tavā garderobē vieta ir tikai vienai vakarkleitai, rekomendēju iegādāties klasiska griezuma tērpu – ieturētos toņos, ar minimālu rotājumu skaitu, augumam pieguļošu vai nedaudz brīvāku. Klasiska griezuma kleita var būt gan uz lencītēm, gan slēgtu augšdaļu. Slēgtas augšdaļas kleitas piestāv gandrīz visām sievietēm, pat figūrai ar platiem pleciem, ko nebūt nevar teikt par kleitām uz lencītēm.

vakarkleita (2)vakarkleita_4

Galvenā klasiska stila vakarkleitas prasība – ideāls šuvums. Šai prasībai, protams, jāatbilst jebkurai kleitai, bet, kad fasons ir vienkāršs, tad acīs krīt jebkuras nepilnības. Arī uz auguma kleitai jāizskatās ideāli, citādi būs ievērojamas jebkuras nepilnības.

vakarkleita_2013 (3)vakarkleita_2013 (4)

Iegādājies mazo melno kleitiņu. Tāda iederēsies jebkurās situācijās. Tā ir ideāla korporatīvajām ballītēm, it īpaši tad, ja nav laika un iespējas pārģērbties mājās.

maza_melna_kleita

Paņem līdzi laiviņas uz papēdīša, apjomīgu rokassprādzi (brošu vai kaklarotu utt.), matu laku un spilgtu lūpu krāsu. 15 minūtes un tu vakara iziešanai esi gatava!

melna_vakarkleita_un_aksesuari

Vakara izejamajai modei ir savas prasības. Saskaņā ar etiķeti, kleitas ar atkailinātiem pleciem būtu jānēsā tikai pēc 19:00, ar nelielu dekoltē – pēc 20:00, bet ar dziļu dekoltē – pēc 22:00. Iespējams, kādai šie noteikumi liksies vecmodīgi, bet to ievērošana vienmēr raksturīga ir elegantajām dāmām.

vakarkleitas

Nesen internetā lasīju kādas jaunas sievietes stāstu par izmaiņām garderobē. Pirms vairākiem gadiem viņas garderobē varēja atrast tikai atkailinātus topiņus un pieguļošas garās bikses. Īsāk sakot – apģērba uzdevums bija pievērst pastiprinātu uzmanību ķermeņa formām. Šobrīd jaunā sieviete nēsā tikai nedaudz pieguļošus vai brīva silueta tērpus mierīgos toņos un bez dziļiem dekoltē izgriezumiem. Šo metamorfožu iemeslu viņa paskaidro sekojoši: „Īsti vīrieši pievērš uzmanību īstām sievietēm. Viņām savus jaukumus nav jāizstāda visu aplūkošanai. Daudz pievilcīgāka ir noslēpumainība un korektums”.

Vakarkleita drīkst būt atklātāka, bet ievēro proporcijas – ja tu atkailini plecus, pievieno garumu svārku daļai. Un otrādi – ja esi izvēlējusies īsu modeli, parūpējies, lai kleitas augšējā daļā būtu ne tik atklāta.

vakarkleitavakarkleita_2013_9

Pareizi izvēlētai vakarkleitai jāatbilst sekojošiem kritērijiem:

 • Kleitai jābūt ērtai.
 • Ja tu izvēlēsies pārāk šauru vai kleitu ar pārāk drosmīgu dekoltē, tad tu visu laiku domāsi par savu diskomfortu.
 • Priekšroka jādod grezniem audumiem. Pat, ja kleitai būs vienkāršs griezums, izvēloties mežģīņu audumu, satīnu vai samtu, tu izskatīsies eleganti un krāšņi.

mezginkleitavakarkleita (3)

 • Ir pareizi jāizprot apmeklējamā pasākuma raksturs, jo ir svarīgi, lai kleita izskatītos iederīgi.

Kleitas izvēle atkarībā no figūras

Veiksmīga pirkuma noteikums ir kleitas izvēle saskaņā ar tavu figūru. Šai gadījumā tiek ņemtas vērā tavas figūras īpatnības un tieši tas ļaus izskatīties ideāli, noslēpjot visus trūkumus, ja tādi ir.

Ja tev ir apaļīgas kājas un gurni, bet miniatūra ķermeņa augšējā daļa, tad tavai figūrai ir A-siluets. Sievietēm ar šāda tipa figūru ieteicams izvēlēties kleitas ar platu trapecveida svārku daļu un paaugstinātu jostas vietu. Priekšroku var dot arī modeļiem, kuriem augšdaļā ir dekoratīvas detaļas.

ka_izveleties_vakarkleitas_1

P.s. Par figūru tipiem, to noteikšanu, tērpu pielāgošanu, garderobes izveidošanas principiem un daudz ko citu lasi e-grāmatā „Elegantas Sievietes Garderobes Veidošanas Principi”.

Ja tava figūra līdzinās smilšu pulkstenim, tas nozīmē, ka tev piemīt X figūras tips. Tu vari atļauties ļoti daudzus un dažādus tērpus, pie tam svarīgi ir akcentēt vidukļa daļu. Tavā garderobē jābūt vismaz vienai pieguļošai kleitai. Tu vari atļauties eksperimentēt ar fasoniem, piemēram, priekšroku dodot slīpajam griezumam, kurš ļauj akcentēt tieši vidukli.

vakarkleitu_variacijas

Ja tava vidukļa vieta nav izteikta un plecu platums līdzinās gurnu platumam, tad tev ir H tipa figūra. Izvēloties kleitu iziešanai, priekšroka jādod kleitām līdz ceļgalam. Tēlu var papildināt ar garu kaklarotu vai gaisīgu, garu lakatu. Pie tam, brīnišķīgs variants būs kleita-tunika diagonālā rakstā.

ka_izveleties_vakarkleitas

Sievietēm, kuru figūra ir apzīmējama ar O, ir noapaļoti, šauri pleci, pilnīga, paaugstināta vidukļa vieta, apaļīgas kājas un gurni. Tāpēc, izvēloties vakarkleitu, jācenšas radīt slaida un izstiepta silueta efektu. Vispareizāk izvēlēties tērpu, kuram ir pieguļoša augšdaļa, dziļš V vai U veida izgriezums. Lai plecu līnija liktos platāka, var izmantot kleitas ar paplašinātām piedurknēm. Šādam tērpam jābūt ar platu svārku daļu un vēl labāk, ja priekšējā un muguras daļā tai būs vertikālas, dziļas ielocītes. Brīnišķīgs variants ir kleita ar pārliekamu aizdari. Tikai šai gadījumā jāizvairās no pieguļošiem modeļiem.

Ir sievietes, kuru augumam raksturīga ir plata mugura, plats kakls, apjomīgi gurni, lielas krūtis un pilnīga vidukļa zona. Izvēloties vakarkleitu, uzmanība ir jāpievērš trapecveida modeļiem.

izejama_kleita_2013vakarkleita_2013 (6)

Piemeklējot attiecīgus aksesuārus, tie jāizvēlas pieskaņojoties tērpam. Ja esi izvēlējusies „drosmīgu” kleitu, tā jāpapildina ar atturīgiem aksesuāriem. Ja tava tērpa griezums ir vienkāršs, to droši var saskaņot ar daudz izteiksmīgākiem aksesuāriem.

P.s. Par to kā pareizāk izvēlēties apģērbu un kā izskatīties vismaz par 2 izmēriem slaidākai mēs parunāsim maija mēneša modes un stila vebinārā „8 soļi, lai izskatītos par 2 izmēriem slaidāka”.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Vasaras sezona beidzot ir klāt! Grili izvilkti, notīrīti un jau iemēģināti. To mūsmājās dara stiprais dzimums. Kas atliek dāmām? Rūpētie ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata