Black Tie vai A5 – oficiālo pasākumu dresskods

dress kodsDecembris un janvāris ir svētku, oficiālu pasākumu un kokteiļvakaru mēneši.

Ielūgumam uz šādiem pasākumiem visbiežāk tiek pievienoti ieteicamie ģērbšanās jeb dreskoda noteikumi.

Bet kā šajos visos simbolos un zīmēs neapjukt un nenokļūt muļķīgā, neērtā situācijā? Šodienas publikācijā šos modernos apzīmējumus mēģināsim atšifrēt.

Tu saņēmi personīgo ielūgumu, kurā, pašā teksta apakšējā daļā sīkiem burtiem norādīts viens no šiem dresskodiem: Black Tie, A5 vai Formal. Neuztraucies, visi šie cipari nozīmē konkrētu ģērbšanās stilu un, ja tu tos zināsi – nebūtu jārodas problēmām, lai izvēlētos tērpu saskaņā ar pasākuma organizētāju prasībām.

Visizplatītākie dress kodi ir Black Tie, A5, Formal un dažreiz arī White Tie. Black Tie dress kods (6)

Pārējie apzīmējumi visbiežāk tiek izmantoti tikai Eiropā, bet zināt tos vajag, jo nekad, taču nevar paredzēt, kur tiksi uzaicināta nākošajā reizē.

Black Tie – „melnā kaklasaite”. Tā var būt gan oficiāla vakara pieņemšana, gan kāzas vai, piemēram, modernas izstādes atklāšana.

Vīriešiem uz šādu pasākumu jāierodas smokingos vai melnos/tumšos uzvalkos. Sievietēm – kokteiļkleitā, kuras garums ir līdz ceļgalam vai garajā vakarkleitā.

Bez apzīmējuma Black Tie, ielūgumā var būt minēts: Black Tie Invited (ieteicama melna kaklasaite); Black Tie Optional (melna kaklasaite nav obligāta), Creative Black Tie (melna kaklasaite, ieteicama kreativitāte). Arī apģērbs, joprojām, tas pats: vīrieši uzvalkos, dāmas vieglās kokteiļkleitās. Šajā gadījumā pieļaujami ir aksesuāri.

Black Tie dress kods (2) Black Tie dress kods (3)

Formal – vakara pasākumi. Tas nozīme to pašu ko Black Tie, bet iespējams pievienot spilgtus aksesuārus, modernus lakatus. Vīrieši var ģērbt smokingu vai tumšu uzvalku, bet sievietēm ieteicama kokteiļkleita.

Formal dress kods Formal dress kods (2)

A5 (After Five) – tulkojumā „pēc plkst.17:00”. Tie varbūt jebkādi pasākumi, kas sākas pēc plkst.17:00. Apģērbs var būt diezgan brīvs – casual uzvalks, var būt bez kaklasaites, sievietēm – kleita līdz ceļgalam, bikšu kostīms, pieļaujami svārki un blūze.

Casual dress kods Casual dress kods (3)Casual dress kods (2)

Savā ielūgumā tu vari ieraudzīt arī apzīmējumu – A5c (After 5 casual) vai Dressy Casual, kas nozīmē „brīvs vakara stils”. Uz šādiem pasākumiem vīrieši var ģērbties biksēs vai džinsos ar kreklu, džemperi vai kardigānu. Meitenēm ir pieļaujami svārki ar blūzi, īsas kleitas, bikses un vakara topiņi ar spožumiem.

White Tie – „baltā kaklasaite”. Šādu apzīmējumu var sastapt reti, bet, ja tavā ielūgumā tas minēts, nebrīnies, jo visdrīzāk tas ir ielūgums uz kāzām vai augstākās sabiedrības pasākumu.

Šai gadījumā vīrieša apģērbs ir fraka ar baltu kaklasaiti-tauriņu. Vislielākā vīriešu kļūda ir tā, ka zem frakas viņi bieži vien ģērbj melnu vesti, bet to nedrīkst darīt kategoriski! Vestei jābūt baltai, citādāk pasākuma viesi var sajaukt ar oficiantu. Sievietēm – greznas vakarkleitas, briljanti un kažokādas.

White Tie dress kods (2)White Tie dress kodsWhite Tie dress kods (3)

Bez visiem šiem apzīmējumiem, ielūgumā var būt arī citas svarīgas norādes:

S.t. (sine tempore) – ierasties laikā, bez kavēšanās.

C.t. – (cum tempore) – kavēties drīkst ne vairāk kā 15 min.

R.S.V P (Reponse S`il Vous Plait) – lūgums atbildēt.

Pret dress kodu var izturēties dažādi. Bet lai vai kādas emocijas tevī rada šie apzīmējumi, tev tie būs jāievēro, citādi vari nokļūt ļoti neērtā situācijā.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodien es izveidoju šī gada modernāko kokteiļkleitu pārskatu. Zinu, ka daudzām no mums tuvojas ballīšu, tusiņu, kokteiļvakaru un citu jauku pa ...

 • Šodien apskatīsim tos mēteļu modeļus, siluetus, krāsas un audumus, kas ir moderni 2010-2011 sezonā. Ja tev vēl jāizvēlas jaunā pavasara mēteļa mod ...

 • Arvien vairāk sieviešu priekšroku dod tieši īsiem matu griezumiem un tas nav nekāds brīnums. Tas ir ērti, stilīgi un vēl viens liels pluss mums, 4 ...

 • Rudens apavu mode vienmēr ir konservatīvāka, nekā pavasara vai vasaras apavu kolekcijas, kas allaž ir raibas, krāsainas un dažnedažādiem fasonie ...

 • Brīnišķīga sieviete, talantīga aktrise un skaista daudzbērnu māte – tās ir tikai dažas īpašības, ar kurām varētu raksturot Angelina Jolie. Kad tie ...

 

Tags: , , , , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata