8 mīti par diētiskajiem produktiem

miti_par_dietiskajiem_produktiem

Mūsdienās svara samazināšanas tēma sieviešu vidū ir kļuvusi ļoti populāra. Un tās no mums, kas nolēmušas no saviem liekajiem kg atbrīvoties, katru dienu aktīvi un uzņēmības pilnas ceļo pa tām interneta vietnēm, kas veltītas visdažādākajām diētām. Kliedzošie virsraksti „unikāls svara samazināšanas veids” un tml. pievērš mūsu uzmanību, bet tiklīdz šādus rakstus sākam lasīt, bieži vien nākas vilties…

Sliktā ziņa ir tā, ka šajā visā informācijā ir arī daudz mītu un pārpratumu, kuriem mēs uzticamies, kuriem, nez kāpēc, mēs ticam, bet tie beigu beigās nedarbojas un joprojām atspulgs spogulī mūs it nemaz neapmierina.

Šodien izskatīsim visizplatītākos mītus.

1. Maizes izstrādājumi bojā figūru. Kā jau pašas zinām, ja mēs nolemjam sevi diētai, pirmais, ko darām – sākam ignorēt maizi, uzskatot to par kaitīgu mūsu vidukļa zonai. Patiešām, šie produkti IR kalorijām bagāti. Bet bez visa tā tie ir arī bagāti ar mums svarīgajiem B grupas vitamīniem un dažādiem mikroelementiem. Maize sniedz ātru sāta sajūtu un arī neapnīk. Tāpēc, pilnībā atmest maizi nav ieteicams, bet vienkārši sekosim daudzumam, ko apēdam. Būs pietiekami, ja dienā apēdīsim 100 gramus un vairāk uzmanības pievērsīsim graudaugiem, kā arī kliju maizei.

2. Žāvēti augļi ir vērtīgāki un noderīgāki par saldumiem. Jā, rozīnēs, žāvētās plūmēs un aprikozēs ir daudz vairāk vērtīgo vielu, bet, salīdzinot ar šokolādi, žāvētie augļi satur ievērojami lielāku kaloriju daudzumu. Tāpēc, aizstājot vienu konfekti ar rozīņu saujiņu, mēs figūru nesaglabāsim. Bet, ja ar žāvētajiem augļiem sāksim aizrauties vēl vairāk, liekais svars nāks tikai klāt.

3. Nerafinētā eļļa ir vērtīgāka. Patiešām, nerafinēta saulespuķu eļļa ir labāka, jo tā satur taukskābes, kuras rafinētā eļļā tiek iznīcinātas tehniskās apstrādes dēļ. Bet, tā kā saulespuķu lauki galvenokārt izvietoti gar lielceļiem, šāda neapstrādātā eļļa var saturēt arī kaitīgus piemaisījumus. Tāpēc pareizāk ir uzturā lietot pārtikas eļļas no dažādiem augiem – olīvu, linsēklu, kukurūzas – tās viena otru papildina.

4. Attaukots ir labāk. Šobrīd veikali piedāvā ļoti plašu piena produktu klāstu ar visdažādākajiem tauku procentu līmeņiem. Uz diētas „sēdošās” dāmas, protams, izvēlas produktus ar viszemāko tauku procentu vai vispār bez tā. No kaloriju viedokļa lēmums ir saprātīgs. Bet pienu taču mēs lietojam ne tikai tamdēļ, ka tas mums garšo, bet arī kalcija dēļ, vai ne? Bet kalcijs tiek uzņemts tikai tauku klātbūtnē. Tātad secinājums ir viens – attaukoti pārtikas produkti labumu mums nedos nekādu. Tāpēc izvēlēsimies produktus vismaz ar zemu tauku saturu, bet noteikti ne attaukotos.

5. Zema produktu kaloritāte palīdz samazināt lieko svaru. Mazkaloriju produktu saraksts ietver kāpostus, salātus, spinātus, cukini, sparģeļus un citus dārzeņus un zaļumus. Kaloriju daudzums tajos ir zems, turklāt, tie satur daudz šķiedrvielu, kuras pārstrādājot, organisms zaudē kalorijas. Šķiet, viss ir perfekti. Bet. Šādu diētu izturēs ne katrs. Dārzeņi bieži vien tiek izmantoti neapstrādātā veidā. Un organisms sāk ciest no tauku un olbaltumvielu trūkuma. Bet, kas attiecas uz svara samazināšanās procesu, tad tas vispār var apstāties un uz ilgu laiku, jo organismam trūkst kaloriju.

6. Kartupeļi vērtīgi ir visiem. Vislabāk ir ēst kartupeļus, kas ir cepti „mundierī” jeb ar visu miziņu. Tā maksimāli tiek saglabātas visas kartupelī esošās barības vielas. Bet šī dārzeņa sastāvā ir daudz cietes, kas savukārt palielina cukura līmeni asinīs. Bet tas nozīmē, ka cilvēkiem ar lieko svaru kartupeļi būtu jāēd pēc iespējas mazāk. Tas pats attiecas arī uz banāniem, vīnogām, rīsiem, un žāvētām aprikozēm.

7. No makaroniem „neresnē”. To apgalvojot, cilvēki domā par itāļiem, kuri visā pasaulē slaveni ar savu “makaroniem” bagāto ēdienkarti. Bet par to runājot, absolūti tiek aizmirsts, ka šādā gadījumā makaronu kvalitātei ir jābūt ļoti augstai – no cieto kviešu šķirnēm un ar šķiedrvielu klātbūtni. Šādus makaronus vāra ne līdz galam un ēd tikai ar dārzeņiem un nebūt ne ar gaļu.

8. Ieklausieties savā ķermenī. Diemžēl par dietologu klientiem kļūst tieši tādi klienti – kas „ieklausās savā ķermenī”. Organisms nez kāpēc lūdz pavisam ne to, kas vajadzīgs un bieži vien ir niķīgs un viltīgs. Jā, viņš dod signālus par kaut kādu vielu trūkumu, bet signāli visbiežāk tiek atpazīti nepareizi.

kalorijasPiemēram, organisms prasa gaļu, bet sieviete skrien pēc desas, sev iestāstot, ka tas ir gaļas produkts. Vai arī – tiek saņemts signāls par vēlmi panašķoties ar ko saldu, bet mēs skrienam pēc kūkas vai konfektēm. Kaut arī problēmu var atrisināt ar noteikta veida graudaugu, pākšaugu, zaļumu vai augļu palīdzību. Tieksme pēc sāļiem produktiem liecina par pazeminātu asinsspiedienu.

Ļoti bieži vēlme apēst kaut ko kalorijām bagātu rodas sievietēm menstruāciju priekšvakarā. Ja vien tev svarīgi saglabāt savu svaru, neej sava organisma pavadā. Labāk dod priekšroku gaļai, olām vai biezputrām. Ja tu savu ēdienkarti veido pati, nepadodies provokācijām un rūpīgi izpēti visus žurnālos un internetā izlasītos un apkopotos noteikumus un padomus. Ja tu tiešām vēlies zaudēt svaru un arī saglabāt savu veselību, tad noteikti iepazīsties arī ar veselīga uztura principiem.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Šodiena ir tā diena, kas pieder mums, kad vēlos no sirds sveikt mūs visas kopā un katru atsevišķi! Gan māmiņas, gan vecmāmiņas, gan tās, kurām ...

 • Visa mūsu, sieviešu, dzīve ir pastāvīgas rūpes, bailes, centieni, pienākumi... un bieži vien sanāk tā, ka mēs nonākam šo savu centienu gūstā, ...

 •   Kad runa ir par pareizu uzturu vai diētām, gandrīz vienmēr tiek apgalvots, ka ēst daudz saldumus - tas ir slikti. Un patiešām, mūsu orga ...

 • Ļoti daudzas mūsu lasītājas ar rakstnieku Svetlanas Jermakovas un Leonīda Žarova e-grāmatām jau ir iepazinušās sen un es zinu – daudzas no jum ...

 • Māte Terēze šos vārdus bija uzrakstījusi uz Kalkutas bērnu nama sienas: Cilvēki mēdz būt nesaprātīgi, neloģiski un egoistiski – tik un tā piedo ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata