Kā žāvētas aprikozes var palīdzēt novājēt

 

Dried apricots

Kad runa ir par pareizu uzturu vai diētām, gandrīz vienmēr tiek apgalvots, ka ēst daudz saldumus – tas ir slikti. Un patiešām, mūsu organismam ļoti patīk, kad to baro ar kaut ko, ko viegli sagremot, un tajā pašā laikā var iegūt daudz enerģijas.

Un tā kā cukurs šiem parametriem atbilst ļoti labi, tad cilvēki visu laiku balansē starp ieguvumu un kaitējumu. Bet tomēr… pat, ja no savas ēdienkartes izslēgsim dažādas šokolādes kūkas un smalkmaizītes, mums joprojām būs nepieciešams veselīgo cukuru avots…

Par šādu avotu var kļūt žāvētas aprikozes, jo:

 • tās satur lielu šķiedrvielu daudzumu;
 • tām ir patīkama garša, kas noteikti spēj uzlabot garastāvokli;
 • tās satur lielu dažādu vērtīgu elementu daudzumu, kas uzlabos ne tikai ķermeņa, bet jo īpaši ādas stāvokli.

Kā tad izmantot žāvētas aprikozes svara zaudēšanas nolūkos?

Ko mēs zinām par žāvētām aprikozēm, izņemot to, ka tās labi garšo, labi smaržo un tām ir oranžīga, gandrīz caurspīdīgi dzeltena nokrāsa? Bet, ja mēs runājam par svara zaudēšanu, tad vispirms mums vajadzētu uzzināt par kaloriju daudzumu šajā produktā.

Pierādījumi liecina, ka kaloriju daudzums 100 gramos žāvētu aprikožu vienāds ar 220 kalorijām. Vai tas ir daudz vai maz? Nu bet, protams, ka maz, ja mēs salīdzināsim ar 100 gramiem piena šokolādes, kas satur 547 kalorijas.

Žāvētās aprikozēs nav tauku vai arī to ir tik mazs, ka to var neņemt vērā. Patiesībā, žāvētas aprikozes ir ātro ogļhidrātu komplekss, kuri, nonākot kuņģī, sadalās atsevišķos uztura elementos – glikozē un daudzos citos komponentos.

Kā žāvētas aprikozes izmantot savā diētā?

Pirmais noteikums. Nelietosim aprikozes kā pamatēdienu. Par cik aprikozes ir ātro ogļhidrātu avots, pilnībā paēst no tām nav iespējams.

Otrais noteikums. Aprikozes izmantosim kā piedevu pie galvenajiem pamatēdieniem. Piemēram, sasmalcinātas aprikozes var pievienot putrām. Starp citu, šādam salikumam piemīt stimulējoša iedarbība uz kuņģi.

Trešais noteikums. Izmantosim aprikozes kā saldo ēdienu aizstājēju. Gribas konfekti vai kūku – apēdīsim dažas aprikozes, bet pēc brīža vēl kādus augļus.

Diēta var būt patīkama, kad mēs vienkārši nedaudz ierobežosim apēsto kalorijuzavetas_aprikozes daudzumu un neizslēgsim pilnībā no ēdienkartes saldo. Bet garšīgas un smaržīgas aprikozes noteikti mums šajā lietā palīdzēs.

Tāpēc šodien, ejot mājās no darba vai izejot vakara pastaigā, iegriezies veikalā un nopērc nedaudz žāvēto aprikožu…gan noderēs!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 2

Man ir ko teikt »

 
 • marcus

  man domāt, ka var lietot arī banānu čipsus

   
   
   
  • Marcus, banānu čipšu 100 gramos ir 519 kcal :).

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata