5 ieradumi, kas var glābt seksu

romantismsKurš gan negribētu, lai medus mēnesis ilgtu ilgi ilgi? Lai vēl pēc 20 gadiem sekss būtu tāds pats, kā pirmajos kopdzīves gados: turpat koridorā, pinoties šņorēs un kurpēs vai virtuvē, vēl tai pašā priekšautā esot…

Bet laiks iet un bijušie kaislīgie mīlētāji, tagad vīrs un sieva, kas nodzīvojuši kopā vairākus gadus, pat gadu desmitus, kļuvuši gandrīz vai aseksuāli.

Seksologi uzskata, ka problēma nemaz neslēpjas seksa tehnikas nepilnībās, bet gan tajā, ka ar gadiem mēs „apaugam” ar paradumiem un pieradumiem, kas mūs skaistākus un seksīgākus otra acīs nemaz nepadara. Kā joprojām palikt par iekārojamu, gribētu, vienīgo un mīļoto?

Manuprāt, vienīgā izeja būtu – censties rīkoties, darīt, izturēties cik vien iespējams tāpat kā „toreiz”… tikai vai tas iespējams? Pilnībā noteikti ne, jo viss, kas noticis ir noticis, to „nesasmelsi”, bērni izaudzināti un daudzām no mums jau lieli un mūsu paradumi, ikdienas tradīcijas arī jau ir „ieaugušas”. Bet kaut ko noteikti VAR darīt lietas labā. Palūkosimies, ko iesaka mums psihologi un citi gudrinieki.

Slēpt savu ķermeni

Ja pajautātu brīvam, neprecētam vīrietim kā viņš izturētos pret kailu meiteni, kas staigā pa dzīvokli, viņš aizvērtu acis ekstāzē un paceltu uz augšu abus īkšķus. Bet, ja runa iet par precētu vīrieti, tad viņš drīzāk atbildēs ar skumjām, jo pat visizsmalcinātākais skaistums var sākt apnikt

Lūk, ko par šo tēmu domājot Jurijs (32 gadi, šķīries):

Studentu gados es dzīvoju kopā ar kādu meiteni Natašu un mēs nezaudējām ne sekundi, lai nodarbotos ar seksu. Abi staigājām pa aizkrauto dzīvokli kaili, pārkāpjot pāri uz zemes izsvaidītajām drēbēm. Tas viss uzbudināja. Bet kad mēs apprecējāmies, ja godīgi, tas sāka nogurdināt – es vienkārši nevarēju paspēt pēc viņas noilgoties. Un šis mūžīgais bardaks mājās – tas nemaz nav tik romantiski, kā likās agrāk.

Ievas kostīma vietāseksigs_majas_apgerbs

Paradokss, vai ne? Dodoties laukā no mājas, lai iejuktu absolūti nepazīstamu cilvēku pūlī, mēs daudzas minūtes stāvam spoguļa priekšā, pētām sevi un savu apģērbu un cenšamies izskatīties perfekti un jauki. Bet mājās, kopā ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem ļaujam sev izskatīties kā pagadās.

Kā minimums – tā ir necieņas izrādīšana pret viņiem. Bet maksimums – nespēja būt tālredzīgām, kas agri vai vēlu radīs attiecībās plaisu. Jauks un kārtīgs mājas apģērbs (nav obligāti no zīda un mežģīnēm) ir brīnišķīgs risinājums. Tomēr provokatīvs peņuārs no rīta vai vakarā un skaista veļa netiek atcelti.

Un nekautrējies pieprasīt tīrību un kārtīgumu arī no sava vīrieša.

Ievērot elementāru kauna sajūtu

Protams, nekas cilvēciskais tavam vīrietim nav svešs, visi to brīnišķīgi saprot. Bet sievietes dažreiz aizmirst, ka higiēnas līdzekļus jānovāc ir tālāk, bet tualetes durvis vēlams no iekšpuses aizslēgt. Nesvaiga veļa un visa pārējā dzīves proza – tas nav veids kā akceptēt savstarpējās sapratnes stadiju, bet gan viens no galvenajiem pāra seksualitātes iznīcinātājiem.

Arī uz vīriešiem tas attiecas ne mazākā mērā. Un kad pieklust šīs hormonālās vētras un kāre ik sekundi nodarboties ar seksu, tieši šī ikdienišķā nevīžība un „dvēseliskā vienkāršība” ļoti ātri visu nolīdzinās līdz pat nulles stadijai.

Lieko, fizioloģisko detaļu vietā

Slikti justies vai saslimt var katrs un agri vai vēlu mēs pārliecināmies par to, ka mūsu partneris ir dzīvs cilvēks ar ķermeni un ekskrēcijas sistēmu. Mēs neesam eņģeļi bez ķermeņa, bet ideāli būtu, ja par to neviens neiedomātos. Palūdz savu vīrieti aiz sevis sakopt, jo tu nejūties ērti , jo mēdz gadīties, ka vīrieši nemaz nedomā, ko sadara un ko atstāj aiz sevis. Un – cieniet viens otru.

Neuzkraujiet viens otram problēmas

attiecibu_rutina (4)Kam gan sūdzēties, ja ne savam mīļotajam? Viņš, protams, uzklausīs un ar galvu pašūpos, arī savu atbalsta plecu sniegs…bet vai tad šī vakara „īdēšana” par savām problēmām spēs atgriezt jūsu attiecībām kaisli? Nedariet to vakaros!

Ļena, 23 gadi:

Visi strādā vai mācās, visiem ir grūti, un visiem ir problēmas. Bet ar laiku cilvēks, kas visu laiku runā par šīm ikdienas lietām, par problēmām, pārstāj uzbudināt. Tas attiecas gan uz vīriešiem, gan sievietēm – ļoti grūti domāt par seksu, kad dienas plānā atkal ir krīze valstī vai situācija pasaulē.

Sarunu vietā par grūtībām

Visvieglākais veids atrast dzīvi apstiprinošas un interesantas sarunu tēmas ir kopīgi iespaidi. Teātris, kino, koncerts. Iegūstot veselu emociju lādiņu, ar tām var un ir jādalās, bet, ja šo emociju būs daudz, sarunas par ikdienišķām, nesvarīgām lietām ruks mazumā. Un vēl: pamēģiniet viens otram skaļi lasīt. Tas ir brīnišķīgs veids atgriezt attiecībās mīļumu. Tas ir veids kā apspriest lasīto, izteikt par to savas domas, izjūtas.

Neslēpt aizvainojumu

Laikam gan nav otra tāda seksa killera kā šis. Tas pielavās nemanot – tad, kad to gaidi vismazāk attiecibu_rutinaun iznīcina tavu tieksmi pēc partnera līdz pat pamatiem.

Tu piekritīsi, ka ļoti grūti nodarboties ar seksu ar cilvēku, kurš kārtējo reizi aizmirsa kāzu jubileju, uzkliedza tavai mammai un sazinās ar savu bijušo draudzeni. Tāpēc, ja tu dodies ar savu „aizvainotāju” uz gultu, tad ir vērts visus šos sīkumus (vai NEsīkumus) atstāt aiz guļamistabas durvīm. Vai arī uz turieni neiet.

Artjoms, 28 gadi, brīvs:

Tieši tas arī sagrāva mūsu attiecības ar Natu. Es viņu neprātīgi mīlēju, domāju, ka daru visu pareizi, bet viņa pēkšņi ņēma, savāca savas mantas un aizbrauca pie vecākiem. Pēdējais, kas pēc mīļotās meitenes palika – zīmīte ar 30 punktiem par to, kāpēc esmu cūka un cik viņai bija slikti. Bet sekss pazuda vēl ilgi pirms tam: es centos viņu apskaut, bet Nata vienmēr pagriezās pret sienu un gulēja. Izveidojās sniega lavīna: neapmierinātība ar kaut ko veicināja arvien jaunus aizvainojumus.

Klusēšanas vietā

Pārliecinies par to, ka, dodoties ar mīļoto uz gultu, tu nedomā par viņu neko sliktu. Ja tu vienreiz pamēģināsi seksu ar šo „pildījumu”, otro reizi tev to vairs negribēsies. Un vēl – iemācies atdalīt „mušas no kotletēm”: vispirms attiecību noskaidrošana un dialogs un tikai pēc tam, kad viss atkal ir labi – romantiska salabšana.

Ievērot nepieciešamo distanci

Miegs vienā gultā – šai tradīcijai ir tikpat daudz piekritēju, cik pretinieku. Izrādās, ka pirmos divus-trīs gadus var gulēt gultā kopā. Bet pēc tam esot labāk katram sava gultā. Nevienai sievietei nav patīkami, ja vīrietis viņu redz ar izspūrušiem matiem un „saburzītu” seju.

Bet pēc paraduma vai tāpēc ka „tā pieņemts” cilvēki guļ kopā – un, izrādās, daudz sliktāk izguļas. Interesanti, ka visu laiku un tautu aristokrātiem un citiem augstmaņiem vienmēr bija atsevišķas guļamistabas. Un tajā visā bija acīmredzama jēga: personīgās telpas saglabāšana.

Meitenes – pa labi, zēni – pa kreisi

Ja dzīves apstākļi ļauj, vienmēr var uzklāt gultu viesistabā vai iegādāties vēl vienu gultu. Teattiecibu_rutina (3) esot vēl viens smalks moments: mēs tik ļoti esam pieraduši ielauzties viens otra personīgajā zonā vai telpā, ka mēs pat neapjaušam to, cik ļoti šī „atsvešināšanās zona” veselām un pilnvērtīgām attiecībām ir ļoti svarīga un absolūti nepieciešama.

Pierastā mantra „es nevaru dzīvot bez tevis” pēc tās būtības ir ļoti kļūdaina. Bet mantra „es varu bez tevis, bet ar tevi man ir labāk un tev ir labi ar mani” – piekrīti, tas jau ir absolūti cits attiecību līmenis.

Un ko par to visu domā tu?

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 9

Man ir ko teikt »

 
 • marija

  Man ir 60,bet ja man atnemtu prieku aizmigt un pamosties uz mana viriesa pleca es negribetu dzivot, kadel mes tik loti tiecamies pec kautkadas savas teritotijas,ja ir labi tikai tad ja kads vienmer ir lidzas un to patiesi izprot tiesi tad ,kad ir 60.

   
   
   
  • Piekrītu :). Varbūt šeit psihologi “pāršāva” pār strīpu? Es domāju,ka šī teritorija drīzāk vajadzīga ne tik fiziskā, cik “morālā” plāksnē? Mēs bieži vien TIK ļoti vēlamies otru kontrolēt….

    
 • man kā sievietei pēc 40 interesētu, tāda paša vecuma vīriešu viedokļi- nevis, ko domā janekļi

   
   
   
 • ……un tomēr ereotika nav kailums,tas ir kas vairāk.Tur ir arī vieta fantazijai.Ja viss uz paplates,tad drīzi vien apetīte zūd.

   
   
   
 • Ilze

  es arī piekrītu Marijai. Nav nekā jaukāka ,kā vakarā ierotināties sava mīļotā vīrieša azotē. Lai kā arī kā pa dienu dažkārt gājis,šis brīdis visu nolīdzina.Es burtiski kūstu tai mierā ,ko saņemu no viņa,jo pēc dabas esmu struja un enerģiska,bet viņš lēns un apdomīgs.
  ..un par kontroli :) No tās baidās un par to domā tie ,kuriem ir kas slēpjams…nu tāds pamatīgi liels noslēpums…. un gudra sieviete vienmēr savu vīrieti nedaudz pieskatīs vai pareizāk sakot ,dos to ,ko viņš tai brīdī meklē……sarunu biedru,māti,mājas bosu,nosaluši kaķēnu vai mīļāko .

   
   
   
 • vāvere

  …piekrītu Ilzei * dot viņam to , ko viņš tai brīdī meklē….sarunu biedru, māti, mājas bosu, nosalušu kaķēnu vai mīļāko …*

   
   
   
 • signe

  Mums vienkāršajām latviešu sievām nav saprotami aristokrātu paradumi,ikdienas steigā kopā gulēšana un nakts laikā saņemts apskāviens ir kas noderīgāks kā vienkārši labs miegs!Mūsu vedējtēvs kāzās teica,lai kā otrs ir nokaitinājis dienas laikā,gulēt ejot tas jāaizmirst un ar savu spilvenu uz citu gultu iet ir aizliegts! Esam vienā gultā 20gadus un šis princips darbojas!

   
   
   
 • Anita

  Mēs kopā dzīvojam 5 gadus un bērnam jau ir 3 gadi. Un teiksu godīgi labāk izguļos guļot bez vīra, kaut ar bērnu, bet bez vīra. Priecājos tajās reizēs, kad viņš iemieg skatoties TV viesistabā :)

   
   
   
 • hrušovs

  Mēs precējušies 23 gadus. Nu jau kādus piecus ir katram sava guļamistaba. Super. Mēs esam atzinuši par labu esam tādu variantu. Intīmā dzīve no tā ne mazākā mērā necieš, tikai iegūst. Nu , nez, nez, man jau liekas tā piespiedu gulēšana vienā gultā ir galaprodukts padomju dzīvokļu šaurumam. Gulēt kopā pirmos 5-8 laulības gadus ok. tālāk ir citādāk. Bet, katram jau savs variants

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata