Nedēļas nogale Berlīnē

Berline (2)Berlīne ir Vācijas lielākā pilsēta. Tā piedāvā daudzveidīgu kultūras programmu, interesantas aktīvās atpūtas iespējas un skaistas pilis ar grezniem dārziem.

Šoreiz par vienu glītu maršrutiņu, kuru var mierīgi iespēt vienā nedēļas nogalē.

Tātad, ja lido uz Berlīnes Tegel lidotu, tad zini – tā ir pilsētas lielākā lidosta, atrodas 8 km uz ziemeļrietumiem no pilsētas centra. No lidostas kursē 109 autobuss, kurš aizved līdz pieturai Zooloģiskais dārzs, bet es iesaku tik tālu nebraukt. Izkāpt pieturā Uhlanstrase un apmesties viesnīcā berlinerzimmer-hotel.de Kāpēc? Viesnīca atrodas 20 m no Kū – damm  (tā vietējie sauc vienu no galvenajām ielām – Kurfurstendamm): tas ir labs rajons, ar ērtu satiksmi. Viesnīca ar bagātīgām brokastīm, bet personāls runā tekošā vācu un krievu valodā Smaidiņš.

Ko Berlīnē sadarīt?

Pusi dienas vari veltīt Berlīnes ZOO dārzam. Tas ir viens no vecākajiem Eiropā, lielākais Vācijā, bet sugu ziņā viens no plašākajiem pasaulē.

Berline (3)

Dārzā dzīvo viskautkas – no Indijas ziloņiem un pandām līdz medūzām un tropu tauriņiem.

Berline (4)

Vakarā var pastaigāt pa dzīvīgo Kū–damm, bet otro dienu veltīt Šarlotenburgas pilij un parkam.

Kā nokļūt? Ar to pašu 109 autobusu. Par transporta cenām – ja ceļo mazā grupā (līdz 5 cilvēkiem), derēs Kleingrupenkarte par 16 eiro un vari braukt cik tik gribas līdz 03.00 nākošajā dienā.

Berline (5)

Šarlotenburgas pils – tā ir celta 1695. gadā, kā kūrfirsta Fridriha III sievas Šarlotes vasaras rezidence.

Berline (6)

Pils- grezna, un ir pelnījusi, lai to apskata arī no iekšpuses. Es tomēr nedaudz parādīšu man tuvāko daļu – parku. Arī šai vietā droši var plānot pavadīt dienas lielāko daļu – sēžot uz soliņa un vērojot strūklakas un puķes, barojot pīles vai staigājot pa parka ēnainajiem celiņiem.

Berline (7)

Berline (8)

Berline (9)

Berline (10)

Parks sākotnēji bija veidots baroka stilā. 1818. – 1828.gadā to pēc P.J.Lenē projekta pārbūvēja par angļu stila ainavu parku.

Berline (11)

Mauzolejs

Tā nomaļo neoklasicisma stila celtni ir projektējis K.F. Šinkels un tā ir karalienes Luīzes un citu Hoencolleru atdusas vieta.

Berline (12)

Vieta, no kuras dveš miers un klusums…

Berline (13)

Bieži vasaras vakaros tiek organizēti baroka koncerti pils oranžērijā. Tas ir skaisti – atmosfēra, apkārtne un mūzika. Izbaudiet, ja esat tuvumā. Nu ko, nedēļas nogale pavadīta un laiks mājup!

Berline (14)

Uz tikšanos tepatās,

Vineta

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 

Tags: ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata