10 populārākās tievētāju kļūdas

style.uk.msn.comNeatkarīgi no tā, kādu tievēšanas metodi esi izvēlējusies, gadās, ka vienkārši „netievējas” un viss… Varbūt tu pat neizmanto nekādu īpašu metodi, bet centies mazāk vai retāk vai, tieši otrādi, biežāk ēst vai arī centies attiekties no kārdinošiem saldumiem… Bet nekas tā arī nesanāk…

Tāpēc šodien par desmit populārākajām tievētāju kļūdām, kuru dēļ vēlamais process var spēcīgi bremzēties. Varbūt kāda no kļūdām ir tavējā.

Pārāk vieglas vakariņas vai atteikšanās no tām.

Kad tiek minēts, ka pēdējai ēdienreizei būtu jābūt ap 18:00-19:00, tad tiek domāts, ka tām ir JĀBŪT. Pie tam, ideālā gadījumā tām ir jābūt pilnvērtīgām vakariņām, nevis vienkārši jogurtam vai vienam ābolam. Protams, dažreiz, ārkārtējā situācijā var iztikt arī ar vieglām uzkodām. pareizs_uzturs

Bet atceries par to, ka pārāk vieglas vakariņas vai to trūkums nepadarīs tevi slaidāku. Šāda pieeja tievēšanas procesu bremzē, jo pārāk lieli pārtraukumi starp ēdienreizēm liek tavam organismam apēsto „izstiept” garākā laika posmā un līdz ar to tiek bremzēta vielu maiņa. Vēl vairāk: ilgstoša badošanās agri vai vēlu veicina spēku izsīkumu un tu vienkārši visam cēlajam tievēšanas procesam atmetīsi ar roku.

Biežas vieglas maltītes dienas laikā.

Labāk ēst trīs reizes dienā: brokastot, pusdienot un vakariņot. Ja tu mosties ļoti agri, tad tev var būt divas brokastu reizes. Tomēr, izvairies no vieglām uzkodām dienas gaitā starp pamatēdienreizēm.

Kad tiek pārtraukta apetīte pirms galvenajām ēdienreizēm, tu automātiski apēd daudz mazāk, nekā tev nepieciešams, lai sagaidītu nākamo ēdienreizi. Un tas nozīmē, ka tev atkal būs nepieciešamas vieglas uzkodas vai arī nākamajā ēdienreizē apēdīsi nepamatoti daudz, jo būsi ļoti izsalkusi.

Pārāk daudz augļu un ogu.

parak_daudz_cukuraDaži cilvēki uzskata, ka augļus un ogas var ēst ļoti daudz, pie tam svarā nemaz nepieņemoties. Tas ir maldīgs uzskats. Noslēpums ir vienkāršs: augļi un ogas satur fruktozi. Protams, tā ir vairāk noderīga un vērtīgāka, nekā rafinētais cukurs, bet kalorijas satur ne mazāk. Turklāt, tāpat kā jebkuri ātrie ogļhidrāti, tā izraisa glikozes daudzuma svārstības asinīs. Līdz ar to, pēc augļu (vai jebkuru citu saldumu) uzkodām pēc kāda laika tu jutīsi lielu bada sajūtu.

Pēc plkst. 12:00 dienā ieteicams ēst tikai sekojošos augļus: ābolus, citrusaugļus, plūmes, kivi, pāris arbūza šķēles, ananāsus – respektīvi tos, kuri satur daudz šķiedrvielu un nedaudz cukura. Lai dienas laikā paspētu iztērēt uzņemtās kalorijas, pārējos augļus, tāpat kā saldumus, ir jāēd līdz 12:00 dienā.

Nepareizu pārtikas produktu kombinēšana pusdienās.svara_zaudesana (2)

Pusdienās tu vari kombinēt rīsus, griķus un dārzeņus ar gaļu, vistu un zivīm. Bet nedrīksti ēst gaļu, vistas gaļu un zivis ar kartupeļiem un makaroniem. Šīs divas piedevas ir atļauts ēst pusdienās kopā ar dārzeņiem vai sieru.

Jā, jā! Ja tu ēd dārzeņu zupu, kas vārīta uz ūdens bāzes un ar kartupeļiem, tad steiku, kā otro ēdienu nebūtu ieteicams ņemt pat tad, ja to vēlies papildināt tikai ar dārzeņiem vien. Tas tiek darīts, lai atvieglotu gremošanas procesus un paātrinātu vielmaiņu.

Nepareizu produktu kombinācija vakariņās.

Gaļu, zivis un vistu vakariņās var izmantot tikai kā pastāvīgu ēdienu! Nekādas kombinācijas vakariņās nav pieļaujamas, citādi organisms nepaspēs visu sagremot līdz miegam, bet no rīta vakariņās apēstais tevi sveicinās uz svariem.

Atteikšos no saldumiem brokastīs – notievēšu ātrāk!

Vēl viens stereotipisks priekšstats. Izslēdzot jebkādus produktus no savas ēdienkartes, tu palielini lejupslīdes risku. No tā, ka tu atteiksies no saldumiem, iespējams tu zaudēsi svaru ātrāk, bet tikai sākumā. Jo nav iespējams sevi mūžīgi pasargāt no tā, kas tev garšo, ja vien tev par to nemaksā miljonus, kā Holivudas aktrisēm.

Agri vai vēlu vēlēšanās apēst iemīļoto kūku vai desertu gūs virsroku pār sapni par skaistu figūru. Un visticamāk tas nenotiks no rīta, kad ēst drīkst visu, bet pilnīgi nepiemērotā laikā, piemēram, vēlu vakarā. Tad, kad mūsu nervu sistēma ir jau pārslogota un kontrolēt sevi ir visgrūtāk.

Pasēdēšu uz drastiskas diētas…

svara_zaudesanaBet organisms ir gudra un pašregulējoša mašīna. Pēc atslodzes dienas neizbēgami pienāk „uzņemšanas” diena. Līdz ar to visi tavi centieni līdzināsies nullei. Par ekspres-diētu kaitīgumu rakstīts jau ir daudz. Tās ne tikai novājina nervu sistēmu ar nepieciešamību visu laiku sevi kontrolēt un cīnīties ar bada sajūtu, bet arī palēlina vielu maiņu. Līdz ar to ir absolūti skaidrs, ka šādas tievēšanas metodes nav vēlamas.

Pēc pārēšanās dienas ir nepieciešama bada diena.

Nesodi sevi ar bada dienām par to, ka, ciemos esot, pieēdies. Ar to tu problēmu tikai saasināsi. Badošanās centieni problēmu padziļina vēl vairāk – tu apsoli sev badoties rīt un tad vēl parīt, kamēr beigu beigās konstatē, ka esi uzņēmusi vēl dažus kg.

Fanātisms nav nepieciešams, vienkārši turpini pieturēties pie savas sistēmas arī nākamajā dienā pēc tam, kad biji pārēdusies. Svaram, kas iegūts šīs lejupslīdes laikā, ir tendence tuvākajās dienās pazust bez liekas piepūles.

Es brīnišķīgi tievēju bez jebkādas fiziskas slodzes!

Protams, tu vari notievēt arī bez sporta. Bet nebūtu lieki atcerēties, ka fiziska slodzefiziskas_aktivitates palīdz muskuļus uzturēt tonusā, ādu padara stingrāku, korektē siluetu, asinis piesātina ar skābekli, bet tas nozīmē to, ka paātrinās vielu maiņa.

Tātad, ja tu nevēlies finišu sasniegt ar ļenganu ādu, siluetu un sakumpušu stāvu ar vārgu muskulatūru – fiziska slodze, tomēr, būs nepieciešama. Pie tam, treniņi ļoti labi palīdz sevi mobilizēt, disciplinēt un ievērot pareizu secību. Tas ir ļoti svarīgi tad, ja tievēšanas ceļu tu vēlies noiet līdz galam.

Ādas kopšanas procedūras nav svarīgas.

sevis_kopsanaJa tev nav striju, mumiju lietot nav obligāti. Bet neatņemama sevis kopšanas sistēmas un jebkura vecuma sievietes dzīves sastāvdaļa ir vismaz kafijas pīlings, masāža un pastiprināta uzmanība pret sava ķermeņa kopšanas pamatprasībām.

Es domāju, ka gandrīz katra tievētāja ir pielaidusi vai tieši šobrīd pieļauj kādu no šīm kļūdām. Mēģini savā sistēmā kaut ko no tā visa mainīt, un, iespējams, viss sāks ritēt daudz raitāk un pareizāk.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Tām, kas mīl mini svārkus (tas gan nevar attiekties uz sievietēm vecumā pēc 40) būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai. Mode ir kļuvusi „pieaugušāka ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 

Tags: , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata