Viņa neesot bijusi skaistule, bet viņa bija SIEVIETE

 

Faina_RanevskaKrievu aktrises Fainas Raņevskas dzīves filozofija joprojām daudzām sievietēm liek ciešāk savilkt jostas, skaisti ieveidot matus un ar lepnumu saukt sevi par Sievietēm.

Viņa dzima 1896.gada 27.augustā (mira 1984.gadā). Viņa nekad netika uzskatīta par skaistuli (lai gan jaunības bildes, manuprāt, liecina par pretējo) – viņai bija diezgan rupji sejas vaibsti. Jaunībā Faina ļoti apskauda savu vecāko māsu Bellu un, jokodamās, saukāja viņu par fifu.

Svarīgākā Raņevskas prasme bija sevi prezentēt. Pie tam ar tik lielu cēlumu, ka viņai nevarēja pretoties ne vīrieši, ne visa padomju kinematogrāfija. Kāds bija šīs leģendas noslēpums? Pārliecība, gudrība un laba humora izjūta. Vislabāk to atspoguļo aktrises aforismi un dzīves situāciju fragmenti.

Faina_Ranevska_1

Faina Raņevska no dzīves realitātes sargāja sevi kā vien spēja – bieži vien ar to, ka it visā centās saskatīt smieklīgo. Tieši tāpēc pēc daudzreizējām viņas aforismu publikācijām aktrise kļuva par vienu no satriecošākajām pagājušā gadsimta sievietēm. Savu ironijas talantu viņa spēja izmantot TIK pilnīgi, ka šos aforismus atkārtojam un izmantojam vēl joprojām – varbūt tā arī IR tā nemirstība?

**********

Reiz Raņevska stāvēja savā ģērbtuvē pilnīgi kaila un smēķēja. Pēkšņi bez klauvēšanas ienāca teātra direktors Valentīns Škoļņikovs. No pārsteiguma viņš apstulba. Bet aktrise pagriezās pret viņu un mierīgi pajautāja: „Jūs nešokē tas, ka es smēķēju?”

Lūk, vēl viens gadījums. Reiz teātrī kāda jauna, kaprīza aktrise paziņoja: „Pērlēm, kuras es valkāšu pirmajā aktā, ir jābūt īstām!” „Viss būs īsts”, – mierināja Raņevska, – „Viss: gan pērles pirmajā aktā, gan inde – pēdējā”.

„Kādas, jūsuprāt, sievietes ir uzticīgākas: brunetes vai blondīnes?” – šo jautājumu reiz kādā pieņemšanā uzdeva Raņevskai. Aktrise, neminstinoties, atbildēja: „Sirmās!”

„Kāpēc sievietes tik daudz laika velta savam ārējam izskatam, nevis intelekta attīstībai?” – „Tāpēc, ka aklu vīriešu ir daudz mazāk, nekā gudru”.

„Šodien es nositu piecas mušas,- teica Raņevska. – Divus tēviņus un trīs mātītes.”- “Kā Jūs to noteicāt?” – “Divas tupēja uz alus pudeles, bet trīs – uz spoguļa.”

„Sievietes, protams, ir gudrākas. Vai esat kādreiz dzirdējuši par sievieti, kas zaudētu galvu tikai tamdēļ, ka vīrietim ir skaistas kājas?”

„Dzīve ir pārāk īsa, lai to tērētu diētām, skopiem vīriešiem un sliktam noskaņojumam”.

Uz jautājumu „Faina, vai esi saslimusi?” Raņevska vienmēr bez mulsuma atbildēja: „Nē, es vienkārši tā izskatos”.

„Ir cilvēki, kuros dzīvo Dievs, ir cilvēki, kuros dzīvo sātans, bet ir cilvēki, kuros dzīvo tikai cērmes.”

„Ir jādzīvo tā, lai tevi atcerētos arī nelieši.”

„Lai saglabātu savu slaidumu, sievietei vajadzētu ēst spoguļa priekšā un kailai.”

„Īsts vīrietis ir tas, kurš ļoti precīzi atceras sievietes dzimšanas dienu un nekad nezina cik viņai gadu. Vīrietis, kurš nekad neatceras sievietes dzimšanas dienu, bet precīzi zina cik viņai gadu, ir viņas vīrs.”

„Ģimene aizstāj visu. Tāpēc pirms to veidot, ir vērts padomāt, kas tev ir svarīgāks: viss vai ģimene.”

„Ja cilvēks tev izdarīja ļaunu – iedod viņam konfekti. Viņš tev ļaunu – tu viņam konfekti… un tā TIK ilgi, kamēr šim maitas gabalam neizveidojas cukura diabēts.”

„Zem visskaistākās pāva astes ir paslēpta visparastākā vistas pēcpuse. Tāpēc mazāk patosa, kungi.”

„Ja pacients ļoti vēlas dzīvot, ārsti kļūst bezspēcīgi.”

„Kāpēc visas muļķes ir tādas sievietes!”

„Uz kāda ziņkārīgā jautājumu kāpēc prezervatīvi ir baltā krāsā, Raņevska atbildēja: „Tāpēc, ka baltā krāsa padara apjomīgāku”.

„Nav dūšīgu sieviešu, ir šaurs apģērbs.”

„Labāk labs cilvēks, kas lieto lamu vārdus, nekā kluss, labi audzināts maitas gabals.”

„Lai mēs redzētu cik daudz mēs pārēdamies, vēders atrodas tajā pašā pusē, kur acis.”Faina_Ranevska_3

„Ja tu kādam pēkšņi esi kļuvis slikts, tas nozīmē, ka šim cilvēkam esi darījis daudz laba!!!”

„Sievietes mirst vēlāk par vīriešiem tāpēc, ka viņas mūždien kavē”.

„Ir tādi cilvēki, pie kuriem gribas pieiet un painteresēties: vai ir grūti dzīvot bez smadzenēm…”

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Amerikas zinātnieki apgalvo, ka vislielāko baudu no seksa sievietes mācās iegūt vecumā pēc 40. Un iemeslu tam esot daudz. Saskaņā ar speciālistu ...

 

Tags: , , ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Anita

  Zelta vārdi!:)Un galvenais,ka ar humora piegaršu,kas tik ļoti trūkst sajā reālajā pasaulē.Lasiet un pasmaidīsim kopā:)

   
   
   
 • Inese

  Dažas gudras un asprātīgas atziņas ir tā vērtas, lai tiktu paņemtas personīgajā apritē.
  Piemēram: “Zem visskaistākās pāva astes ir paslēpta visparastākā vistas pēcpuse. Tapēc mazāk patosa, kungi.”

  Īpaši noderīga šī aksioma būs tiem, kas katrās jaunās vēlēšanās cer gaidīt kārtējo valsts glābēju Laimes Lāci vai Saulvedi.

   
   
   
 • D-a

  Visu cieņu sievietei! UN brīnišķīgai aktrisei

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata