Dažādu pasaules valstu ģimeņu 1 nedēļas pārtikas grozs

partikas_grozs_dazadas_valstisŠo publikāciju atradu internetā un domāju, ka tā mums – sievām, mātēm, tām, kas gatavo ēdienu savai ģimenei un iepērkas pārtikas veikalos, būs ļoti interesanta.

Un ne tikai mums – jebkuram cilvēkam, jo tā izraisa ļoti dažādas pārdomas…

Amerikāņu fotogrāfs Piters Mencels pusotra gada garumā pabija 46 valstīs un vietējām ģimenēm lūdza atklāt savas ģimenes nedēļas racionu, iemīļotākos ēdienus un izdevumus, kādi tiek tērēti vienas nedēļas pārtikas iegādei.

Cik liels ir Tavas ģimenes 1 nedēļas pārtikas grozs?

Rezultāti

Loading ... Loading ...

Fotogrāfs izvēlējās vidusmēra ģimenes – gan pēc ienākumiem, gan bērnu skaita, gan dzīves stila.

Peter Menzel_fotografs

Palūkosimies uz projektu „Hungry Planet”:

Melanderu ģimene no Vācijas. Vienas nedēļas pārtikas izmaksas 4 cilvēkiem bija 375,39 €. Šī ģimenes mīļākais ēdiens: cepti kartupeļi ar sīpoliem, bekonu un siļķi, ceptas nūdeles ar olām un sieru, pica, vaniļas pudiņš. Attēlā varam redzēt, ka šīs ģimenes ēdienkartē dominē gaļa, maize, dārzeņi, milzīgs alkohola un bezalkoholisko dzērienu daudzums. (Lai palielinātu katru foto, nospiediet uz tās ar “peles” kreiso taustiņu).

partikas_grozs

Luksemburgas ģimenes nedēļas pārtikas groza izmaksas bija 347,64 €. Ģimenes mīļākie ēdieni: pica ar garnelēm, vista vīna mērcē, turku kebabs. Attēlā varam redzēt, ka šī ģimene pārsvarā lieto maizi, picu, alkoholu un augļus.

partikas_grozs (2)

Ģimene no Francijas. Pārtikas izmaksas nedēļai 4 cilvēkiem bija 315,17 € . Šī ģimenes mīļākais ēdiens: makaroni Carbonara, aprikožu pīrādziņi, Taizemes virtuve. Attēlā varam redzēt, ka dominē rūpnieciski ražoti pārtikas produkti un augļi.

partikas_grozs (3)

Ģimene no Austrālijas. Nedēļas pārtikas izmaksas 7 cilvēkiem bija 376 ASV dolāri un 45 centi. Šī ģimenes mīļākais ēdiens: Austrālijas persiki, kūkas un jogurts. Fotogrāfijā dominē milzīgs gaļas daudzums, veikala dzērieni, rafinēti pārtikas produkti un augļi.

partikas_grozs (4)

Ģimene no Kanādas. Pārtikas izmaksas 5 cilvēku ģimenei nedēļā bija 345 $. Ģimenes mīļākais ēdiens: narvaļa un baltā lāča gaļa, pica ar sieru, arbūzi. Attēlā varam redzēt, ka šīs ģimenes racionā dominē gaļa, zivis, dārzeņi, rūpnieciski ražoti produkti.

partikas_grozs (5)

Ģimene no ASV. Nedēļas pārtikas izmaksas 4 cilvēkiem bija $ 341. Ģimenes mīļākais ēdiens: spageti, kartupeļi, vista sezamā. Fotogrāfijā dominē čipsi, picas un milzīgs daudzums rafinētu pārtikas produktu, gaļa un gaļas pusfabrikāti, veikala dzērieni.

partikas_grozs (6)

Japānā dzīvojoša ģimene. Pārtikas izmaksas 4 cilvēkiem bija 317 dolāri. Ģimenes mīļākais ēdiens: zivju ēdiens sašimi, augļi, kūkas un čipsi. Fotogrāfijā dominē zivju produkti, mērces un specifiski japāņu ēdieni.

partikas_grozs (7)

Grenlandē mītoša ģimene. Nedēļas pārtikas izmaksas 5 cilvēkiem bija 277 dolāri. Ģimenes mīļākais ēdiens: baltā lāča un narvaļa gaļa, sautēta roņu gaļa. Fotogrāfijā dominē gaļa un rūpnieciski ražoti produkti.

partikas_grozs (8)

Anglijā dzīvojošas ģimenes nedēļas pārtikas izmaksas 4 cilvēkiem bija 253 dolāri. Ģimenes mīļākais ēdiens: avokado, sviestmaizes ar majonēzi, garneļu zupa, šokolādes kūka ar krēmu. Fotogrāfijā dominē šokolādes tāfelītes, rafinēti produkti un daži dārzeņi.

partikas_grozs (9)

Kuveitas 8 cilvēku ģimenē pārtikas produktu izmaksas nedēļai bija 221 dolārs. Ģimenes mīļākais ēdiens: vistas gaļa ar basmati rīsiem. Fotogrāfijā dominē augļi, dārzeņi, lavašs, olas un kaut kādas nesaprotamas kārbas…

partikas_grozs (10)

Meksikāņu 5 cilvēku ģimenes pārtikas izmaksas nedēļai bija 189 dolāri. Ģimenes mīļākie produkti: pica, krabji, pasta (makaroni) un vista. Attēlā varam redzēt, ka dominē augļi, maize, ļoti daudz coca-cola un alus.

partikas_grozs (11)

4 cilvēku ķīniešu ģimene. Nedēļā iztērētā naudas summa pārtikai bija 155 dolāri. Ko ēd ķīnieši? Ķīniešu ģimenes mīļākais ēdiens: cepta cūkgaļa ar saldskābu mērci. Fotogrāfijā dominē augļi, dārzeņi, gaļa, rafinēti produkti.

partikas_grozs (12)

Polijas 5 cilvēku ģimenes pārtikas izmaksas bija 51 dolārs. Ģimenes mīļākais ēdiens: cūkas kājas ar burkāniem, seleriju un pastinaku. Attēlā varam redzēt, ka dominē dārzeņi, augļi, šokolādes tāfelītes un dzīvnieku barība.

partikas_grozs (13)

Turcijā dzīvojošas 6 cilvēku ģimenes nedēļas pārtikas groza izmaksas bija 145 dolāri. Ģimenes mīļākais ēdiens: gaisīgi cepumi Melahat. Fotogrāfijā dominē maize, dārzeņi un augļi.

partikas_grozs (14)

Ēģiptē dzīvojošas 12 cilvēku ģimenes pārtikas tēriņi nedēļā bija 68 dolāri. Ģimenes mīļākais ēdiens: okra ar jēra gaļu. Fotogrāfijā dominē augļi, dārzeņi, zaļumi un gaļa.

partikas_grozs (15)

Mongoļu 4 cilvēku ģimene nedēļā pārtikas iegādei tērē 40 dolārus. Mīļākais ēdiens: ar aitas gaļu pildīti pelmeņi. Fotogrāfijā redzam gaļu, olas, maizi un dārzeņus.

partikas_grozs (16)

4 cilvēku indiešu ģimene pārtikas iegādei tērēja 39 dolārus. Mīļākais šīs ģimenes ēdiens ir rīsu pārslas. Fotogrāfijā dominē dārzeņi un augļi.

partikas_grozs (17)

Ekvadoras 9 cilvēku ģimene nedēļas pārtikas iegādei tērē 31 dolāru. Mīļākais ēdiens ir kartupeļu zupa ar kāpostiem. Fotogrāfijā pārsvarā redzam dārzeņus, augļus, putraimus, kartupeļus un banānus.

partikas_grozs (18)

Mali 15 cilvēku ģimene pārtikas iegādei nedēļa vidēji tērē 26 dolārus. Mīļākie ir rīsu ēdieni. Fotogrāfijā pārsvarā redzami putraimi un dārzeņi.

partikas_grozs (19)

Dienvidu Āzijas Butānas valsts 13 cilvēku ģimene pārtikas iegādei nedēļā tērē 5 dolārus. Mīļākais ēdiens ir sēnes, siers un cūkgaļa. Fotogrāfijā pārsvarā redzam dārzeņus, zaļumus un nedaudz augļus.

partikas_grozs (20)

Čadas nometnes 6 cilvēku bēgļu ģimenes 1 nedēļas pārtikas iegādes tēriņi ir 1 dolārs 23 centi. Ģimenes mīļākais ēdiens: jēra gaļas zupa. Fotogrāfijā dominē maisi ar graudiem.

partikas_grozs (21)

P.s. Šis fotogrāfa projekts man lika padomāt par daudz ko… Tev arī?

Avots: Andreja Todika blogs

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 

Tags: , ,

Atbildes pavisam: 4

Man ir ko teikt »

 
 • Anna

  Ak vai….un mēs vēl žēlojamies !

   
   
   
 • Inese

  Secinājums – jo nabadzīgāka valsts, jo mazākas pārtikas groza izmaksas nedēļai, kā arī veselīgāka un dabiskāka pārtika.
  Kas nekaiš Dienvidu Āzijas Butānas 13 cilvēku ģimenītei, kas nedēļu pārtiek ar 5 dolāriem?
  Varu derēt, ka visa ģimenīte nedēļu čakli strādā savos rīsu lauciņos un zemes gabaliņos, jo lielākā daļa no nedēļas pārtikas groza un ēdamlietām viņiem izaug naturālajās saimniecībās.

   
   
   
 • Inga

  Nu Vacija jau tapec ir visi tik resni,ka bail skatities…..es ari dzivoju Vacija,un 3 cilvekiem un sunim nedelja tereju ap 60 eiro.

   
   
   
 • komentētājs

  Apgāž jebkurus priekšstatus par veselīgiem cilvēkiem un pareizu uzturu. Butāniešiem būs jābrauc glābt vāciešus no aptaukošanās izraisītas nāves!!!!

   
   
   
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata