Stikls interjerā

stikla_burkas4Šodien nedaudz informācijas par unikālo materiālu – stiklu un tā īpašībām interjera veidošanā pat tad, ja tas ir neliela izmēra objekts.

Stikls un tā priekšmeti mūsdienās kļuvuši par ikviena cilvēka neatņemamu dzīves sastāvdaļu – mēs pat nepievēršam uzmanību, cik patiesībā daudz un bieži to lietojam un redzam sev apkārt.

Stikls tāpat kā viss apkārtējais, laikam ejot, uzlabots un radīts arvien piemērotāks tā pielietošanas vajadzībām un veidiem. Ja kādreiz stiklu pamatā varēja raksturot tādiem atslēgas vārdiem kā „trausls”, „viegli plīstošs”, „bezkrāsains” un tamlīdzīgi, tad mūsdienās to raksturojošās īpašības ir krietni vien daudzveidīgākas. Šodien jebkurā celtniecības veikalā varēsim atrast sākot ar trauslu stiklu dekorācijām līdz pat īpaši biezu stiklu, kas domāts grīdas funkciju pildīšanai mājoklī, tāpat jebkurā interjera veikalā būs pieejams dažādu krāsu, matējuma un caurredzamības stikls un tā izstrādājumi.

Šis cietais, visbiežāk caurspīdīgais materiāls radies tālajā bronzas laikmetā. No stiklabc02c464d77e90f288e7d7dac5965646 visbiežāk tika gatavotas dažāda veida pudeles, trauki, vēlāk spoguļi un logi. Šodien stikls tiek lietots daudz plašāk – tas tiek izmantots kā interjera rota. Stikls ir iekarojis stabilu pozīciju mūsdienu mājokļa iekārtojuma modē, pateicoties savām dabiskajām īpašībām – spējai veicināt telpas dabisko apgaismojumu, šķietami paplašināt nelielas telpas, un piešķirt klasisku greznuma, tīrības sajūtu, tādēļ nebaidies to izmantot arī sava mājokļa iekārtojumā.

Stikls ne vien labi „sader”, bet to pat iesaka kombinēt ar citiem materiāliem (koku, metālu, betonu, ķieģeli, plastmasu, tekstilu, kartonu, u.c.) tādējādi vizuāli mainot to īpašības, piemēram, koks vai metāls savienojumā ar stiklu izskatīsies daudz vieglāks, bet, stikls apvienojumā ar tekstilu, vizuāli izskatīsies siltāks, mājīgāks.

Stikls kombinācijā ar ādas apdari var panākt diezgan vīrišķīgu, minimālisma stila skatu, bet ja to izmanto atsevišķiem rotājošiem elementiem mājas interjerā, kā arī apdarinot ar to dažādus materiālus un faktūras, var radīt sievišķīgu akcentu, turklāt stikla dekori vizuāli lieliski spēj radīt svētku atmosfēru. Stiklam piemīt vēl kāda īpašība – visus materiālus, ar ko tas ir savienots, padarīt elegantākus, nevainojamākus un modernākus.

sikla_pudeles15spuldzites2stikla_pudeles7stikla_pudeles12

Šoreiz gribu pievērst uzmanību tieši stikla dekoriem, turklāt tādiem, ko vari pagatavot pati, izmantojot jau aprakstītā materiāla unikālās īpašības. Lai stikla objekts spētu radīt skaistumu, nebūt vienmēr nav nepieciešama liela stiklota siena vai grīda, stikls savas īpašības saglabā arī tad, ja tas ir neliela izmēra objekts.

Katrai no jums mājās vai citur kādā drošā vietā noteikti glabājas vismaz viena tukša stikla burciņa, burka, pudele, stikla vāze vai varbūt pat savu mūžu nokalpojusi gaismas spuldzīte, ko izmantot dekora radīšanai.

stikla_burkas2

Galvenais noteikums – noteikumu nav! Burciņās vari stādīt vai vienkārši izkārtot istabas/āra augus/sausos ziedus/zariņus, tās vari sakarināt skaistās virtenēs telpās un vasarā ar tām dekorēt pagalmu. Šobrīd, klājot svētku galdu, vari burciņas izmantot kā dekoratīvu svečturi, piepildot ar ūdeni, ziediem vai ogām un svecēm.

Vēlies ko košāku? Izmanto krāsas – burku no iekšpuses piepildi ar krāsu, ļauj tai nožūt un piepildi ar ko vien spēj iedomāties – praktiskām lietām, sausiem, svaigiem ziediem un iegūsi dizaina priekšmetus gluži kā no skatloga.

Tās vari aplīmēt ar auduma mežģīnēm, pērlītēm vai kādiem dabiskiem materiāliem. Burciņas lieliski pilda lietu uzglabāšanas trauka uzdevumu – vari izvēlēties vienādas burkas, uz tām salīmēt skaistas etiķetes un glabāt kā virtuvē, tā vannas istabā. Tās tikpat labi noder galantērijas, amatniecības materiālu, sausās pārtikas, virtuves rīku, biroja un kancelejas preču uzglabāšanai. Savukārt tukšas vīna pudeles vari izmantot gan kā svečturus, gan kā vāzes, gan lustras gaismas ķermeņiem.

stikla_pudeles6 (2)

Atceries, ka jebkas, kas ievietots tīrā stikla traukā izskatās grezni, jo tas vizuāli tiek pārklāts ar spīdīgu, nevainojamu glazūru. Turklāt tas piedāvā tik plašas iespējas – tikai jāmanto radoša pieeja!

Tādēļ spied šeit >>>, aplūko krāšņo dekoru risinājumus un iedvesmojies no skaistajām idejām arī tu! Smaidiņš

Uz tikšanos tepatās,

Indra

Foto avoti: dažādas interneta vietnes.

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Viens no skaistākajiem, sirdij un acij tīkamākajiem un krāšņākajiem veidiem, kā atsvaidzināt mājas interjeru, ir ziedu kompozīcijas. Šajā ...

 • No rudens košuma žilbst acis. Viss tik krāsains, bagātīgs un piesātināts, bet es pastāstīšu kā ierīkot...BALTU DOBI. Baltā ir krāsu krāsa. Baltā ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata