Tavs ceļš pie spēka

tavs_cels_pie_spekaMēs bieži vien kaut kur skrienam, līdzīgi auļojošiem zirgiem, un lielākoties pat neaizdomājoties – kur un kāda iemesla pēc traucamies. Un šajā skrējienā var garām paiet visa mūsu dzīve. Protams – daudz paziņu, jaunu iespēju un informācijas nav slikti, taču vai vissvarīgākā sev neesi tu pati?

Kad pēdējo reizi esi sakoncentrējusies uz sevi, uz savām domām? Ne piecas minūtes, bet dienu, vai pat vairākas dienas? Un tieši, mērķtiecīgi koncentrējoties uz domu, nevis pa vidu visām darīšanām, steigai un ikdienas burzmai? Jūtamies nogurušas un izsmeltas. Taču sabiedrība un ģimene no mums prasa būt vienmēr smaidīgām, harmoniskām un enerģiskām. Un arī pašas taču gribam justies labi, vai ne? Kā to panākt?

Ja tu nolemtu atrast laiku un iedziļināties savās domās, visu pārējo atvirzot malā uz kādu brīdi, tad ir pierādīts, ka tu spēsi koncentrēties uz savu mērķi tikai pēc 30 minūtēm. Ja kāds tevi iztraucēs tavā nodomā, tad, lai atkal koncentrētos no jauna – vēl ir vajadzīgas 30 minūtes. Tas jau vien pierāda, cik ļoti esam iekšā trakajā domu un darbu skrējienā –mums, lai apstātos ir vajadzīgs laiks.

Mēs dzīvojam informācijas un trokšņu pārpilnā pasaulē, kur mūsu enerģija aizplūst kā upe… Runā visi un visur – mēs pašas, radio, televizors, mobilais telefons, pat zvēri un putni, kurus cenšamies iemācīt cilvēku valodu. Informācija plūst aumaļām no visām pusēm – grāmatas, žurnāli, reklāmas, semināri, sapulces … Šodien neviens vairs tā īsti nenovērtē klusumu, iespēju paklusēt, drusciņ paiet malā no tā visa. Būt sev!

Lai tu kaut nedaudz atgūtu spēkus un pietuvotos savām iekšējām rezervēm, tev jāizdaraClipboard011_1.bp.blogspot.com izvēle, un, ja esi gatava tam, tad jāveic dažas darbības – jānovāc šķēršļi. Izslēdz telefonu, televizoru, datoru. Dari zināmu savu nodomu apkārtējiem un lūdz viņus tevi netraucēt. Jo, netērējot enerģiju komunikācijai sociālajos tīklos vai klausoties mēdijus, mēs atrodam sevī enerģijas avotu, kas dod mums neparastu dzīvības spēku, gaišu domu un jaunu ideju pieplūdumu. Protams, mājās vai darbā, kur esi spiesta atrasties kopā ar citiem, būs diezgan grūti, pat neiespējami klusēt un klausīties sevī. Tu nedzirdēsi pati sevi! Un tev neļaus saklausīt.

Taču ir citas iespējas. Piemēram – divas dienas klusuma! Ir pavasaris, mostas daba un tā ir gatava tev sniegt savu atbalstu, tik daudz, cik tu pati būsi gatava to saņemt. Izklausās pēc skaistas pasakas, vai ne? Taču šī pasaka nav neiespējama. Ir tikai jāizdara izvēle. Pasaki savai ģimenei, ka brīvdienas tu gribi pavadīt viena. Varbūt divas dienas bez tevis, viņiem un varbūt arī tev pašai, liksies vesela mūžība, taču tici man – tas nav pasaules gals. Tas ir tavs ceļš pie spēka!

Droši vien mēs varam atrast iespēju pabūt vienas – brauciens uz laukiem, gan jau kāds kluss stūrītis atradīsies arī priekš tevis. Protams – jautājumu būs vairāk kā atbilžu, jo –„ kas tad tev kaiš ,vai tev ko nevajag, un kā tad tu tagad viena, vai ar tevi viss ir kārtībā” un tā bez gala. Tādi mēs esam, arī mēs pašas, viss, kas ir citāds – mūs uztrauc. Taču izstāsti par savu nodomu un tevi respektēs.

Ja atļauj iespējas, aizbrauc uz kādu mazu pilsētiņu, vai tieši otrādi – pie jūras vai ezera noīrē kādu istabiņu uz pāris dienām, kur tu nevienu nepazīsti un neviens nepazīst tevi. Un esi viena klusumā – bez telefona, grāmatām un televizora. Tu taču arī zini vecum veco parunu „runāšana sudrabs, klusēšana – zelts”. Gan jau tie, kas šos vārdus ir uzrakstījuši, zina, ko runā. Izvēle pieder tev! Un nav nemaz jākāpj kalnos vai jādodas tuksnesī, kā to dara mūki, lai atrastu sirdsskaidrību un domu patiesumu.

sieviete_ar_magonemUn varbūt (to droši vien pat vajadzētu kā obligātu pasākumu), tu vari atrast šādas klusuma dienas priekš sevis ik pavasari vai rudeni? Tavs ieguvums būs milzīgs. Tu iegūsi iekšēju harmoniju un domu skaidrību! Saņemsi atbildes – „kā dzīvot tālāk” un „kādēļ dzīvot”. Tu sapratīsi to, par ko nekad nebūsi līdz galam aizdomājusies un kam nekad nebūs bijis laika. Un galu beigās – tu atgriezīsies sabiedrībā un savā ģimenē spirgta, enerģiska un mazliet laimīgāka! Uzdāvini sev un viņiem šo prieku! Iepazīsti sevi kā unikālu vērtību, ieklausies – klusums tev palīdzēs!

Uz tikšanos tepatās,

Sarmīte

Interesanti raksti :

 • Dārzā darbu pašlaik tik daudz, ka nevar paspēt visus apdarīt : Mulčē; Veido savu viršu dobi; Ieziemo ūdensaugus; Gatavo smilts ...

 •   Vasaras Saulgrieži sagaidīti, Jāņi nolīgoti, jāņu bērni aizbraukuši. Kas atliek? Jākārto māja, jāatvadās no svētku pušķojuma, greznojuma. ...

 •   Vasaras puķes jau sals ‘’nokodis’’, ziemcietes jau būtu laiks nogriezt, pabarot ar rudens mēslojumu un likt gulēt. BET – kur tad ņemt ko ...

 • Veci ļaudis saka, ka ragavas taisa vasarā, bet ratus ziemā. Un tā ir balta patiesība! Arī gatavošanās nākamajam pavasarim notiek jau tagad, pašlai ...

 •   Dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieks. Kā svētkos iepriecināt dārznieku, puķumīli vai vienkārši zaļi un ekoloģiski domājošos? Par to arī ...

 

Tags: , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata