Kā pareizi pamosties

ka pareizi mostiesKura no mums mīl mosties agri no rīta?

Kā sākas tavs rīts? Nevienam nav noslēpums, ka labs dienas sākums sniedz noskaņojumu visai dienai.

Bet „laba rīta” recepte ir vienkārša – galvenais palēlināt ritmu un pilnībā izslēgt satraucošo nemieru.

Tāpēc vislabāk un pareizāk ir dažas minūtes pēc pamošanās nevis vienkārši gulēt gultā, bet veltīt neilgu laiku pamošanās rituālam:

Ejam dušā

Uzreiz pēc miega vienkāršas nomazgāšanās vietā ieej dušā. Spēcīgās ūdens strūklas palīdzēs tavam ķermenim pamosties.

Klausies mūziku

Patīkama mūzika palīdzēs pamosties tavām emocijām un aktivizēs tavas jaunās dienas krāsas. Mūzika var būt jebkura – skaļa, enerģiska vai liriska, atkarībā no tava noskaņojuma tai dienā.

Izstaipāmies

Tādas patīkamas un vienkāršas kustības labi aktivizē sirds-asinsvadu sistēmu un signalizē organismam par nepieciešamību „ieslēgties”. Staipīšanos sākam ar kāju muskulatūru un tad stiepjam visu ķermeni. Unrita pamosanas tagad pavēro kā uzlabojās tavs garastāvoklis! Tas nozīmē, ka tavā organismā sāk ieplūst „laimes hormoni” – endorfīni.

Brokastojam

Katram ir savas kulinārās priekšrocības, bet dod iespēju pamosties arī savam kuņģim un zarnu traktam – pirms brokastīm izdzer silta ūdens glāzi un palutini sevi ar jogurtu un augļiem.

Tēja, kafija, kapučīno

Vai arī tu esi no tiem, kas no rītiem, lai pamostos, dzer kafiju? Patiesībā, tas nav pats efektīvākais veids. Ir daudz citu patīkamu variantu – neaizmirsti par zaļo tēju, ingvera tēju, sulām un vienkāršu, kā jau tikko minēju, glāzi ūdens.

Pašķirsti iemīļoto žurnālu

Lai cik tas neliekas dīvaini, bet lasīšana mūsu smadzenēm ir pats efektīvākais pamošanās veids. Atrodi dažas minūtes no rīta, lai pašķirstītu jaunā, sava iemīļotā žurnāla lappuses un izlasītu kādu iemīļotāko rubriku tajā.

Mainām maršrutu

brokastisŠad tad maini maršrutu, kuru tu izmanto, lai nokļūtu uz darbu. Tādā veidā tu no rīta iegūsi jaunu iespaidu porciju un automātiskā procedūra – „iešana uz darbu” sniegs tavai dienai jaunas krāsas.

Vai atceries kā gada laikā var mainīt savu dzīvi, veselību un izskatu? Nevis nolemjot VISU mainīt 1.janvārī ( kas nekad tā arī neizdodas), bet gan regulāri, pamazām, pieņemot atkal  un atkal jaunu lēmumu darīt kaut ko citādāku un savādāk.

Vakar es nopirku ingvera sakni, medu un citronu un nolēmu savā dzīvē ieviest jaunu, regulāru tradīciju – no rītiem dzert nevis kafiju, bet gan ingvera tējas tasīti.

Tieši tāpat, ar pirmdienu tu vari mainīt, ja vēlies, savas ik rīta pamošanās tradīcijas. Pareizi un prātīgi sākta diena sniegs tev ne ar ko nesalīdzināmas sajūtas – tu būsi katras savas dienas autore un savas dzīves saimniece.

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 

Tags: ,

Atbildes pavisam: 3

Man ir ko teikt »

 
 • Anna

  Patiess un noderīgs raksts. Nekas sarežģīts, tikai nedaudz jāpiespiežas, tāpat kā daudz kur citur. Un īpaši man patika padoms mainīt maršrutu ceļā uz darbu, nebiju agrāk iedomājusies. Visnotaļ noderīgi ! Un par izstaipīšanos- jāmācās no kaķiem, vai ne ?Paldies, Aija, kā vienmēr par Taviem jaukajiem rakstiem. Jauku Tev pavasari !

   
   
   
 • Mr.Ristretto

  Daudzas lietas ir ieteiktas galīgi škersām un turklāt nepinīgi, piemēram, dzert ūdeni. Proti, arī tas jādara pareizi, jo, ja siltu ūdeni dzer pirms ēdienreizes, tad tiek aizskalota kuñga sula un rezultātā kuńgim būs grutak sagremot baribu. Tadejadi jau pirms dusas butu jaizdzer tā udensglaze, vislabak ar citronu. Un kapec vsp jadzer udens no ritiem? Tadeł, lai izvaditu nesagremoto partiku no iepr.dienas. Ieteicams pusstundu pirms un pusstundu pec maltites nedzert udeni – laut, lai kungis strādā, nevis udens aizskalo vertigas vielas. Bet vis-visbutiskākā lieta, lai pamostos un visu izdarītu nesasteidzot ir, iet gulēt laicīgi un sagatavot vismaz drebes ritam. Tāpat ieteiktu nevis lasīt bezjēdzīgus żurnālus ar svešu cilvēku dzīvēm, bet gan klusumā un mierā pabrokastot un pārdomāt visas dienas darāmos darbus, saprioritizēt darāmo. Un par kafiju… jasaprot, ka tukšã dūšā to dzert nepavisam nevajag, jo tad prāts skrien, bet organisms tam netiek līdzi un jau rodas bezjedzigs stress. Vislabāk malkot kafiju pēc brokastīm, un noteikti filtrētu kafiju, nevis beramo, vai, pasarg Dies’ škīstošo. Ar beramo/nefiltreto izderam parmerigi daudz un lieku vielu. Labā kafijā ir antioksidanti, bet sliktā kancerogēni.
  Lai vai kā, pamošššanās recepte nav viena, katram tā jāatrod pašam. Lai veicas! :)

   
   
   
  • Mīļš paldies par ieteikumiem. Es ļoti augstu vērtēju Jūsu un jebkura cilvēka domas un kā gan citādi… un neviens jau nav apgalvojis, ka recepte ir šī un vienīgā. Tas ir blogs, kurā rakstu gan par savu dzīves pieredzi, gan citur dzirdēto un atrasto pieredzi un tāpēc, jau tas pastāv, lai kāds, kam tas interesē, varbūt, atrastu kaut ko noderīgu arī sev :). Un, ja vēlaties pilnīgi (kā minējāt) šo visu informāciju sniegt, ļoti iesaku Jums sākt veidot savu mājas lapu – tā noteikti būs ļoti vērtīga! Lai veicas arī Jums!

    
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata