Sakiet labus vārdus!

Es nezinu vai  tev patīk iepirkties vai klaiņot pa veikaliem, bet, ja man kādreiz rodas tāda vēlēšanās ( tas nenotiek bieži ), tad  labprātāk to daru pilnīgi viena – ne bērnu, ne vīra un noteikti ne draudzenes pavadībā! Un tieši tāda diena man bija nedēļu atpakaļ. Šī sestdiena man palika atmiņā visvairāk par citām iepirkšanās un ne-iepirkšanās dienām.

Kā jums liekas, kāpēc? Noteikti neuzminēsiet! Ne jauku pirkumu dēļ, nē! Mājās atnācu pēc apmēram 3 stundām. Atnācu ar sīkiem, iespējams, nenozīmīgiem pirkumiem, bet ar sajūsmu un gandarījumu, jo praktiski katrā veikaliņā es atstāju aiz sevis kādu jauku vārdu un šis jaukais atnāca man līdzi – šie „paldies” un smaidi no visiem cilvēkiem, ar kuriem es tajās 3 stundās biju nejauši kontaktējusies.

Viss sākās ar nelielu veikaliņu, kurā iegāju pirmo reizi…Tajā bija tikai kādas 3-4 rindas ar tīri interesantiem, moderniem apģērbiem, bet aizkavēties man tajā lika nevis tas, kas bija uz tiem sarindots, bet dialogs ( kura lieciniece biju nejauši ) starp meiteni piemērīšanas kabīnē un pārdevēju.

Šī meitene ļoti vēlējas, lai pārdevēja palīdz viņai izvēlēties labāko starp diviem džemperiem. Izkatījās, ka pārdevējai tas bija diezgan vienaldzīgi.

Un kad pircēja pēdējo reizi, ar nopūtu, pajautāja viņas domas par to, kuru tad džemperīti izvēlēties, es neizturēju, pagriezos un teicu: „ Atvainojiet, ka iejaucos, bet es nedaudz biju lieciniece tam, ko dzirdēju… Vai drīkstu izteikt savas domas? Es domāju, ka jums labāk iegādāties šo, pelēko džemperīti. Tas nekas, ka viņš pelēks, bet ir divi iemesli,kāpēc tas, tomēr, būs labāks pirkums: pirmkārt, pelēkais šobrīd ir modē. Tas nav svarīgākais,  bet tas būs labs jūsu pamatgarderobes elements.

Otrs iemesls – kaut pelēkais bieži vien nav izdevīgs viņas nēsātājai sava neizteiksmīguma dēļ, tomēr pateicoties tieši tam, Jūs savu garderobi diezgan veiksmīgi varēsiet variēt, salīdzinot ar otro džemperi, kurš ir raibāks un spilgtāks. Lai jūs „nepazustu” ( viņa bija gaišmate ), tuvu sejai ap kaklu apsieniet kaut kādā modernā veidā lakatiņu, kas būs Jūsu acu krāsā vai arī izmantojiet dažādās reizēs dažādus izteiksmīgus aksesuārus, rotas un redzēsiet kā savā labā Jūs spēsiet  izmantot tieši šo pirkumu.”

Meitene paskatījās uz mani ar sajūsmu un bija ļoti pateicīga… Nestāstu to tamdēļ, lai palielītos, bet tamdēļ, kādu gandarījumu guvu es pati! Bet interesantākais, ka katrā nākamajā veikaliņā ar pārdevējām man arī izveidojās jauki, interesanti kontakti – viena man iedeva testerīšus, kurus parasti pārdevējas nedodot ( tā teica viņa ) , citā man ieteica šo to, ko parasti neiesaka, jo neizskatījās, ka viņa vienmēr būtu tik atsaucīga…

Es dodot citiem, atguvu atpakaļ, ar uzviju un noteikti vairākiem cilvēkiem uzlaboju garastāvokli vai pat veselu dienu!

Vai esat ievērojuši, ka, sakot citiem jaukus vārdus ( es nerunāju par lišķību, ko ciest nevaru ) vai darot labus darbus, tu iegūsti daudz vairāk?

Es atceros, kā sen, pirms vairākiem gadiem, ieraugot patiesi jaukas pārmaiņas bieži redzētas, bet man svešas  pārdevējas frizūrā, es neizturēju un izteicu viņai, turpat pie letes, kad pienāca mana rinda, patiesu komplimentu – šī sieviete bija tik priecīga, pat nedaudz samulsusi…  un pēc brīža, attapusies no pārsteiguma,  sāka stāstīt turpat, pie letes stāvot un citiem dzirdot, kā viņai citās reizēs nav veicies ar matu krāsošanu… :)

Man, piemēram, sievietes kompliments  liekas vērtīgāks, jo tas biežāk ir patiess, nekā vīrieša…

Sakiet viens otram jaukus, patiesus vārdus, dariet kaut mazus,  vērtīgus darbiņus – dāvājiet  patīkamus mirkļus apkārtējiem! Pamēģiniet un redzēsiet – CIK diena kļūs jums neaizmirstama un cik gaišāka tā kļūs!

Uz tikšanos tepatās,

Aija

Interesanti raksti :

 • Žurnāls Forbes ir publicējis 2010.gada visaugstāk apmaksāto Holivudas aktrišu sarakstu un pārsvaru gūst „labākā vecuma” pārstāves! Sandra Bullo ...

 • Ne jau tāpēc, ka man būtu iestājies nostaļģijas periods un arī ne tāpēc, ka man drīz, pēc pāris gadiem, 50. Vienkārši nesen es lasīju grāmatu, ku ...

 • Ir sievietes, kuras vecumā pēc 40 kļūst apaļīgākas un, loģiski, tapat kā kalsnajām arī viņām ir savi garderobes papildināšanas "knifi" un ie ...

 • Kurā vecumā sieviete ir visseksuālākā? Kāds teiks 30 gadu vecumā. Bet britu pētnieki ir noskaidrojuši, ka daudz vēlāk. Tika veikta 2000 sieviešu ...

 • Tev IR ko vilkt mugurā...vienkārši problēma ir tā, ka tu neko nevari atrast. Kādas ir sajūtas, ar kurām tu katru rītu ver vaļā savu skapi – ar saj ...

 

Tags: , , , ,

Ko citi saka:

Esi pirmais un pasaki kaut ko!
 • Pievieno savu atbildi
   
  Your gravatar
  Es
   
   
   

   
   
 
Saņem bezmaksas e-grāmatu "5 Stila Kļūdas" un iknedēļas jaunumus!

Saņemt e-grāmatu >>>>

Bezmaksas e-gramata